VPO



«Якщо десь є на Землі пекло, то це Бахмут»: одеські тероборонівці розповіли про бої в найгарячішій точці війни (відео)


На тридцять бійців — троє загиблих, двадцять один поранений і шестеро контужених. Такий результат трьох діб битви за Бахмут для загону, сформованого з бійців територіальної оборони Одеської області.

Йдеться про підрозділ із Роздільної. Раніше ми писали про скандал, пов'язаний з відмовою низки військовослужбовців, включно з депутатом міськради Володимиром Нестеровим, їхати на фронт. Зараз вони перебувають під слідством. Однак на будь-якій війні є приклади різної поведінки людей. Так от, як з'ясувалося, більша частина роздільнянської ТрО все-таки потрапила на передову, причому в найгарячіше місце — Бахмут.

Ми поспілкувалися з командиром роти N-ської бригади територіалів Олександром Б.

«Наприкінці лютого наш підрозділ отримав наказ висунутися на фронт. Так, була неприємна історія, кілька бійців (за даними «Думської», кілька десятків, — Ред.) відмовилися їхати. Їх судять, це ганьба. Але більшість наших виконали наказ. Загалом на фронт попрямувала рота з 63 осіб, рахуючи мене. Коли приїхали, нас розділили на частини. Їх прирядили до різних рот N-ської бригади Збройних сил. Десять осіб були придані до роти вогневої підтримки, двадцять два - до N-ної роти бригади, мене з тридцятьма бійцями відправили на посилення N-ної роти. У завдання мого загону входило зайняти позиції вздовж річки Бахмутка і прикривати відхід бійців інших підрозділів. Спочатку вважалося, що це ніби друга лінія. Але коли ми приїхали на місце, це вже була перша лінія оборони: перед нами нікого не було.

Ділянка, яку ми тримали, постійно була під обстрілом. Щохвилини прилітало все, що могло прилетіти. Усе горіло навколо. У наших окопах стояла вода — по пояс. Крім того, що по нас прилітали снаряди, постійно доводилося боротися з повінню, копали і відкачували воду цілодобово. Будинки навколо повністю зруйновані, все горить, жодної живої душі навколо.

«Нуль» — це місце, де немає нічого з того, що звично звичайній людині. Ніде зігрітися, ніде поспати. Ніде поїсти, відпочити. Та й немає гарячого харчування на передовій — тільки сухпаї. Утім, і їсти не дуже хочеться — багато хто не їв цілодобово, тільки воду пив. Перебувати на одному місці не можна — це смертельно небезпечно: прильоти і розриви безперервно. Постійно потрібно міняти позиції. У якийсь момент снаряд прилетів у будівлю, де в підвалі перебувала група наших хлопців. Підвал завалило, кілька людей загинуло, багато поранено, розбирали завали теж під вогнем.



У якийсь момент із флангу виїхав наш танк, вистрілив кілька разів по тварюках, що насідали. І поїхав. Після цього ділянка, на якій була моя група, перетворилася на пекло. Так, якщо пекло і є десь на Землі, то воно в Бахмуті. Усе навколо горіло. Важкої техніки на нашій ділянці не було, крім того танка на самому початку. У нас були тільки автомати і ручні гранатомети, більше ніякої підтримки. Але всі пацани трималися гідно, ніхто не скиглив. Ситуація склалася зовсім жорстка — росіяни заходили по флангах, нас оточували. Після трьох діб у моїй групі з тридцяти солдатів залишилося лише шестеро, рахуючи мене. Троє загинуло, двадцять одну людину було поранено, кілька дуже важких трьохсотих. Шестеро тих, що залишилися відносно цілі (і я серед них) — контужені. Командир п'ятої роти, до якої нас прирядили, дав дозвіл нашій групі на евакуацію — потрібно було вивозити поранених.

Відходили теж дуже важко. Заїжджали на позиції на чотирьох автомобілях, три машини буквально в перші дні були повністю виведені з ладу. Залишився лише пікап «Міцубісі», куди завантажили останню групу поранених — першу частину вдалося вивезти раніше. Тобто евакуюватися довелося на єдиній машині, що залишилася. Шлях відходу прострілювався наскрізь, пікап у полі теж пошкодило близьким прильотом, підбило заднє колесо. На щастя, мені вдалося зв'язатися з тилом, назустріч нам вийшла вантажівка, яка підібрала нас у полі під обстрілом. Водій пікапа буквально дивом, на трьох колесах, вивів машину з поля.

Зараз я і мої побратими в тилу. Я і ще п'ятеро з контузією, решта з пораненнями. Командира п'ятої роти вже вбило. Решта груп нашого загону ТрО - двадцять два чоловіки з четвертою ротою і десятеро з ротою вогневої підтримки поки що тримають позиції на передовій. Хоча вже був наказ на відведення в тил. Знаю, що кажу жорстку правду, але це правда — нашому загону ще відносно пощастило. Бо в Бахмуті частіше трапляється так - вранці заводять свіжу роту під дев'яносто осіб, а до вечора чи ранку наступного дня з усього особового складу цілими залишається від десятка осіб. Знаю випадки, коли й менше в живих залишалося. На жаль, втрати дуже великі».

Словом, усе як зазвичай: хтось із липовими довідками відсиджується в тилу, хтось воює в найстрашнішому місці на планеті.

Розмовляв Георгій Ак-Мурза


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!


Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter




Адмирал Крузенштерн
Слава Героям, смерть ворогам!!!
   Відповісти    
Metodichnost
Це справжні люди, не те, що Пінчуки, Януковичи, та інші покидьки, для котрих Україна тільки засіб заробітку, засіб дармової робітничої сили, засіб використання природніх ресурсів у приватних цілях.
   Відповісти    
Либертин
Так, як порошенко.
   Відповісти    
Yuriy Duyko
ряд военнослужащих, включая депутата горсовета Владимира Нестерова, отказались ехать на фронт.
---------
Депутат то прав. Люди отказались, он всегда с людьми.
   Відповісти    
   Правила




25 червня
21:58 Рішення з наслідками: в Одеському університеті Мечникова закривають кафедру історії України, а разом з нею — журфак та істфак
31
20:00 Після конфлікту з ТЦК одесити знайшли свою собаку пораненою: тварину готують до операції (відео)
8
18:45 Житловий ваучер для ВПО-ветеранів: що потрібно знати? (суспільство)
16:38 Перекладають відповідальність за загибель дівчини: депутати захищають бізнес, в.о. мера Одеси плутається у правилах відкриття пляжів
6
15:15 «При пошкодженні артерії людина може загинути за три хвилини»: медик — про трагедію в одеській Отраді (відео) видео
21
13:10 Кінбурн наш: над селищем Покровське майорить український прапор фотографии видео
17
12:05 Вовки з Арнаутської: як одеські аферисти створюють ілюзію Волл-стріт і впроваджують штучний інтелект
10:02 Безкоштовна правова допомога під час війни — серія вебінарів для жителів ТОТ, Херсонщини та бізнесу (суспільство)
08:38 Більше, ніж просто котлети: в одеському ліцеї створять кулінарний хаб із ресторанним розмахом
24 червня
21:31 Трагедія в Отраді: поліція шукає винних у халатності, а прокуратура вже рік намагається повернути пляж місту
18
20:13 «Ні вибачень, ні слів співчуття»: у Чорногорії затримали директорку дитячого табору, де потонув 10-річний футболіст з Одеської області
18:07 Під тим самим люком: в Одесі біля памятника Дюку розпочалися археологічні розкопки (фото)
6
16:37 Цирк на льоду представляє «Крижаний Оскар»: шоу, де трюки виконуються без дублерів та монтажних склейок (на правах реклами)
14:33 Мільйони за вікенд: на одеському узбережжі штрафи принесли більше доходу, ніж оплата паркування фотографии
13
12:35 Квартири для сиріт із завищеною ціною: колишньому чиновнику одеської мерії повідомили про підозру
7




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×