maristella



Маятник гойдається? Сили оборони активізувалися, але де буде завдано головного удару по російських нацистах, досі неясно (колонка)


Те, що відбувається зараз на фронтах російсько-української війни, важко аналізувати через катастрофічний брак інформації: сторони навчилися вельми ефективно дозувати відомості, які потрапляють у відкритий доступ. Скласти об'єктивну картину практично нереально.

З того, що відомо на поточний момент, можна хіба що зробити висновок, що українські захисники помітно активізувалися на двох напрямках — запорізькому і маріупольському (південний фас лінії зіткнення в Донецькій області). Але наскільки масштабні операції, які реалізують там Сили оборони? Чи справді це той самий великий контрнаступ, який місяцями анонсували найрізноманітніші перші особи нашої країни? Хотілося б вірити, але… Повторимося, інформації вкрай мало, зате дезінформації та домислів — вище даху.




У Запорізькій області, наскільки ми можемо судити, відбуваються бої локального значення. З українського боку це більше схоже на розвідку боєм або відволікаючі дії. Звільнено село Лобкове, розташоване за сім кілометрів від Дніпра. Позначився удар від Оріхова в бік Токмака, але наряд сил, виділений на нього, явно недостатній, щоб називати це наступом (про втрати одного з підрозділів у цьому місці ви напевно знаєте). Токмак, за даними «Думської», — вузловий пункт вельми серйозного, ешелонованого укріпрайону. Для його звільнення потрібен концентрований удар кількох армійських корпусів (оперативно-тактичних угруповань) за підтримки авіації, в якій Україна відчуває гострий дефіцит.

Ні, точно не воно.

Дещо інакше йдуть справи біля Донецька. Там за останні кілька діб Сили оборони зуміли просунутися на значну відстань — від шести до десяти кілометрів, звільнивши відразу шість населених пунктів: села Левадне, Новодарівка, Нескучне, Сторожове, Макарівка і Благодатне. Усе це відбувається в районі так званого Времівського виступу, причому удари українські воїни, серед яких, до речі, чимало одеситів, наносять із двох боків по напрямках, які сходяться, створюючи загрозу оточення для чималенького угруповання противника (підрозділи 60-ї окремої мотострілецької бригади, 127-ї мотострілецької дивізії та найманці зі «Шторм Z»). Темпи, які розвинули захисники, вже вкладаються в традиційне розуміння успішних дій оперативно-тактичного рівня, проте попереду — друга лінія оборони росіян, яка, як кажуть, набагато міцніша за першу: у них був час заритися в землю.

Військова наука підказує, що на цьому етапі потрібно кинути в бій другий ешелон, зберігаючи динаміку просування, домогтися прориву на всю глибину оборонних порядків ворога, після чого вводити маневрові групи, щоб розрізати його комунікації й обвалити фронт у цьому місці, рватися до Маріуполя, але…

Ми не знаємо стратегічного задуму командування, тому можемо тільки гадати на кавовій гущі. Ну що ж, погадаймо — це ж цікаво, чи не так?

Прямо зараз українське військо завдає ударів ще щонайменше у двох місцях, на північ від згаданих ділянок фронту. Одне з них - Бахмут, який путінці з такими труднощами, поклавши десятки тисяч людей, зайняли на 99%. У підсумку він перебуває в півкільці, Сили оборони контролюють панівні висоти і практично безкарно розстрілюють окупантів, які купчаться внизу. Ще одна активність — Луганська область, звідти надходить зовсім мало звісток, але, схоже, в лісах захисникам посміхнулася Фортуна.

Але ж ще є Вугледар і Мар'їнка, які зовсім близько до ділянки прориву біля Времівки! Може, другий ешелон і резерви підуть туди?

Чи все ж таки запорізький напрямок?!

Маятник Залужного… Так, думаємо, саме цей прийом стратегії непрямих дій, що вже став класикою, ми спостерігаємо зараз, причому операція явно складніша і хитромудріша, ніж була на Слобожанщині. І втрати, за нашими даними, зовсім не такі, що були при звільненні правобережної Херсонщини. Батальйони не йдуть у небо (хіба що російські), хоча, звісно, і помилки трапляються, і ідіотів у погонах чимало.

Усе буде, усе вийде, але не відразу, не завтра і не післязавтра. Люди вмирають, але…

Україна обов'язково переможе!

Автор — Микола Ларін, військовий оглядач «Думської»


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!


Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter




тетя Фира
Что тут неясного: по Мацкве, по Путлеру со товарищи, по дурдуме, по совету педерации, по соловьево-скабеевым и прочим пропагандонам.
   Відповісти    
Хозяин скрепостных
На Белгород и Курск, там ни войск, ни линий обороны, как в Запорожской обл., потом поменять на оккупированные части Херсонской и Запорожской областей. А может и менять не надо будет, начнется бегство, развал и гражданская война на т.н. Расее. Но от такого варианта гарант спокойствия рашки Байден будет в панике и очень против удара по Лаптестану.
   Відповісти    
SB211
не потрібно намагатися дізнатися, що, де і коли. має бути ефект несподіванки! режим повної тиші! для кацапів це має бути як пиз#атий лящ у пах, під час сну!
   Відповісти    
oɐıƆ
фотка постановочная?
   Відповісти    
oɐıƆ
https://en.wikipedia.org/wiki/Raising_the_Flag_on_Iwo_Jima
   Відповісти    
C. Cattani
Ватная псинка, ты здесь постановочная.
   Відповісти    
Угол Канатной
флаг был другой, но один из выходцев с Украины в компании был.
   Відповісти    
   Правила




25 червня
21:58 Рішення з наслідками: в Одеському університеті Мечникова закривають кафедру історії України, а разом з нею — журфак та істфак
31
20:00 Після конфлікту з ТЦК одесити знайшли свою собаку пораненою: тварину готують до операції (відео)
8
18:45 Житловий ваучер для ВПО-ветеранів: що потрібно знати? (суспільство)
16:38 Перекладають відповідальність за загибель дівчини: депутати захищають бізнес, в.о. мера Одеси плутається у правилах відкриття пляжів
6
15:15 «При пошкодженні артерії людина може загинути за три хвилини»: медик — про трагедію в одеській Отраді (відео) видео
21
13:10 Кінбурн наш: над селищем Покровське майорить український прапор фотографии видео
17
12:05 Вовки з Арнаутської: як одеські аферисти створюють ілюзію Волл-стріт і впроваджують штучний інтелект
10:02 Безкоштовна правова допомога під час війни — серія вебінарів для жителів ТОТ, Херсонщини та бізнесу (суспільство)
08:38 Більше, ніж просто котлети: в одеському ліцеї створять кулінарний хаб із ресторанним розмахом
24 червня
21:31 Трагедія в Отраді: поліція шукає винних у халатності, а прокуратура вже рік намагається повернути пляж місту
18
20:13 «Ні вибачень, ні слів співчуття»: у Чорногорії затримали директорку дитячого табору, де потонув 10-річний футболіст з Одеської області
18:07 Під тим самим люком: в Одесі біля памятника Дюку розпочалися археологічні розкопки (фото)
6
16:37 Цирк на льоду представляє «Крижаний Оскар»: шоу, де трюки виконуються без дублерів та монтажних склейок (на правах реклами)
14:33 Мільйони за вікенд: на одеському узбережжі штрафи принесли більше доходу, ніж оплата паркування фотографии
13
12:35 Квартири для сиріт із завищеною ціною: колишньому чиновнику одеської мерії повідомили про підозру
7




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×