Кравоца Пространство



Артефакти з Одеського археологічного музею продаються в інтернеті: як таке може бути і хто понесе відповідальність?


Артефакти з фондів Одеського археологічного музею Національної академії наук України з'явилися в продажу на приватному інтернет-аукціоні.

Спеціальний кореспондент «Думської» Георгій Ак-Мурза виявив це і спробував зрозуміти, як таке в принципі стало можливим.




Йдеться про курильні татарські та турецькі люльки XVI-XVIII століть із характерним маркуванням. На продаж їх виставив користувач, який представився Сатановим. Він зазначив, що перебуває в Одесі.

В самому факті торгівлі старожитностями нічого кримінального немає: в Україні дозволено колекціонування. Ось тільки предмети, які продаються, явно не з приватної колекції. На трубках тушшю написані номери та абревіатури ОГІМ. Ще видно написи «Мол-1. Зольник».  

Ми відразу запідозрили, що йдеться про артефакти з музейного сховища. Перш за все, явно професійне маркування — так позначають предмети археологи. По-друге, «ОГИМ» — це стара назва Одеського архмузею — «Одеський державний історичний музей».

«Мол-1» — скоріше за все, найменування пам'ятки. Молога Білгород-Дністровського району. Там кілька великих об'єктів, від бронзової доби до римського періоду і Середньовіччя.

Опитані фахівці зійшлися на думці, що йдеться саме про музейні предмети.

Ми одразу ж повідомили про те, що трапилося, поліції і набрали директора археологічного музею Ігоря Піструїла. Вчений підтвердив, що раритети, виставлені на продаж, належать музею. І додав, що теж виявив цей лот на інтернет-аукціоні й сповістив правоохоронців.

Ігор Піструїл попросив тиждень нічого не публікувати, оскільки матеріал може зашкодити розслідуванню.

Ми так і зробили. Передзвонили директору за десять діб, але він несподівано відмовився від будь-яких коментарів, причому в хамській формі: заявив, що редакції не варто взагалі піднімати тему крадіжки предметів із музейних фондів.

Поліцейські кажуть, що в загальних рисах розуміють, як трубки опинилися на аукціоні:

«Роки три тому, ще до призначення нинішнього директора музею, ці предмети кимось зі співробітників були передані приватній особі на реставрацію. Потім реставратор помер, а про предмети забули. Тепер вони з'явилися на аукціоні. Найімовірніше, ця історія трапилася внаслідок службової недбалості відповідального співробітника музею», — повідомив нам співробітник карного розшуку, додавши, що розслідування триває.

Ця версія викликає запитання. Навіщо археологічному музею вдаватися до послуг приватного реставратора? В установи є свій штат досвідчених фахівців, здатних реставрувати найрізноманітніші артефакти. Курильні трубки явно не належать до чогось надцінного, в експозиції їх виставляти не будуть. Як могли «забути» на довгий термін про передані приватній особі предмети з музейного фонду? Всі артефакти внесено до музейних описів і зареєстровано за номерами. Чому зникнення експонатів було виявлено через довгий час, причому випадково?

В колах музейних працівників давно ходить інформація, що фонди багатьох одеських музеїв, м'яко кажучи, неабияк схудли за останні кілька десятиліть.

Далі буде…

Автор — Георгій Ак-Мурза


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!


Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter


Новини по цій темі:





Коментар отримав забагато негативних оцінок
DOLLAR
Видать этот Пескоструй в доле!
   Відповісти    
Нафигатор
Ще й попросив зачекати тиждень з публікацією, щоб остаточно поховати всі кінці.
   Відповісти    
TIGOS1
«Ці руки не крали» — 2
   Відповісти    
psrb1919+21
Сатанизм какой-то
   Відповісти    
rss911
Передзвонили директору за десять діб, але він несподівано відмовився від будь-яких коментарів, причому в хамській формі: заявив, що редакції не варто взагалі піднімати тему крадіжки предметів із музейних фондів…(с)
…………………

   Відповісти    
Жаба с Бунина
Хамски ответил? Не верю…
   Відповісти    
Andrey V
А хто понесе відповідальність за залишки фондів Одеського музею Морського Флоту,який фактично згнив в червоному пакгаузі?Я особисто пропонував немалі гроші для викупу та реставрації двох моделей фахівцями з Європи,з метою передати дальніше їх музею після відновлення музею:Проект 594 «Полтава»(суховантаж),та ще військового корабля.На останньому мій дід служив у ДСВ,а на «Полтаві» працював далі все життя. Його ім'я було на табличках біля моделей обох суден.
Так мені довго мозок їбати,і відмовили.Тепер вже всі залишки фондів згнили й відновленню не підлягають.
P.S. Хоча знаю, що деякі цінні екземпляри «які згоріли» знаходяться у приватних колекціях,навіть закордоном.
   Відповісти    
Адмирал Крузенштерн
Потому что сп@здили, а тепер продають.
   Відповісти    
Сергей Ермилов
При всій повазі — це НЕ цінний єкземпляр. Їх дуже багато знаходять і пошкоджена коштує стільки скільки вказано в оголошенні. В музєї немає сенсу виставляти пошкоджену при наявності непошкодженої, а зберігати безлічь того що ніколи не буде виставлятися теж не розумно.
   Відповісти    
Нафигатор
То може музей ще й податки з продажу платить?
   Відповісти    
владимир копяк
Мой одноклассник до 2010 года работал в Эрмитаже. В 2012 году приезжал отдыхать с семьей в Одессу, так что времени пообщаться было предостаточно. Он меня шокировал подробностями своей работы, оказывается, в запасниках музея находится такое-же количество экспонатов как и на обозрении, просто нет места, чтобы все это выставить для любопытного народа. Тысячи картин, тонны монет стран мира, начиная с до нашей эры, и много другого И все это стало интенсивно разворовываться, начиная с начала 90-х И что самое интересное, многие знаменитые картины в экспозиции Эрмитажа  давно не подлинники. Тоже самое твориться и в наших музеях, 100 процентово
   Відповісти    
Аліна
Оригинальные экспонаты продают, а копии выставляют в музеях 100%
   Відповісти    
   Правила



22 червня
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
3
10:27 П’ять годин без туалету: мешканець Одещини з ДЦП розгромив військкомів у суді та вимагає компенсації за знущання
5
08:30 Нічна атака на іноземні судна біля берегів Одещини: загинув моряк, пошкоджено три суховантажі (фото) фотографии
1
21 червня
21:56 Скандал із турецьким ресторатором, дівчинка, яка зникла в морі, та лихач на BMW: топ-5 одеських новин тижня
14
20:24 Фекальний бунт під Одесою: люди перекрили трасу через прорив нечистот, а влада скинула смердючу рідоту в море
14
19:01 Місто, якого більше немає: в Одесі оживили плівковий архів «інтелігента з камерою» фотографии
3
16:02 В Одесі відкрили найбільший в Україні меморіал пам’яті загиблих студентів-захисників (суспільство) фотографии
8
13:00 Аварія на Одеській ТЕЦ: центр міста залишився без світла, а резервний трансформатор за 40 млн так і не запустили (оновлено)
6
11:30 «Велику Русь» пустили на розпалювання, а через багаття стрибали аж до сутінок: на одеському пляжі відсвяткували Івана Купала (фоторепортаж) фотографии
17
08:41 Нічна атака на Одещину: горіло подвір’я приватного будинку
9
20 червня
23:39 Одеса під атакою безпілотників: у місті чути вибухи
34
20:48 Фінансова катастрофа для міста: Одеська ТЕЦ вимагає з «Теплопостачання» понад три мільярди
17
17:14 У центрі Одеси затримали агента фсб із вибухівкою
19
15:28 Військовослужбовець-рецидивіст, підліток та безробітний вимагали від одеситів неіснуючі борги: викрадали людей, погрожували ножем та кийком
7
12:35 Атака на Одеську область: загорілася заправка, була загроза вибуху.
16




Статті:

Линии шезлонгов, бассейны и попытки расширить территорию: как одесские пляжи от Ланжерона до Аркадии готовятся к сезону (фото)

Разбор полетов: как единодушие доверяйцев, «слуги»-отступники и амбиции «мечтателей» ломали сессию

Barracuda украинского юга: как морпехи сами собирают дрон, ставший самым опасным водным хищником (фото, видео)





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×