Байден зняв свою кандидатуру з президентських виборів і назвав ім`я наступника: що далі? (оновлено)
Чинний президент США Джо Байден вийшов із передвиборчих перегонів.
Про це він повідомив у соцмережі Х.
Пізніше Байден заявив про те, що підтримує віцепрезидента Камалу Гарріс як кандидата від демократів.
«Моїм першим рішенням як кандидата від партії у 2020 році було вибрати Камалу Гарріс своїм віцепрезидентом. І це було найкраще рішення, яке я коли-небудь приймав. Сьогодні я хочу запропонувати свою повну підтримку і схвалення Камалі як кандидату від нашої партії цього року. Демократи, настав час об'єднатися і перемогти Трампа. Давайте зробимо це», — зазначив він.
Зазначимо, що рішення про висунення кандидата у президенти має ухвалити національна конвенція Демократичної партії.
ОНОВЛЕНО О 23:23. Ситуацію прокоментував політичний оглядач «Думської» Василь Зирянський:
«Сходження з передвиборчої дистанції чинного президента США Джо Байдена — сенсація, але не винятковий випадок. Востаннє таке було 1968 року, коли свою кандидатуру зняв демократ Ліндон Джонсон. Це сталося на тлі катастрофічного падіння його рейтингу через війну у В'єтнамі. Джонсон тоді, як і Байден, підтримав кандидатуру віцепрезидента, Гамфрі, який програв вибори республіканцю Ніксону. Останній, утім, виявився єдиним за всю історію США президентом, який добровільно пішов у відставку до закінчення терміну — через Вотергейтський скандал.
Хай там як, Джонсон знявся до праймеріз — на відміну від свого нинішнього колеги й однопартійця. Це створює деякі складнощі. Річ у тім, що на праймеріз обирають делегатів з'їзду Демпартії, які зобов'язуються голосувати за того чи іншого кандидата — у цьому випадку за Байдена. Так, чинний президент, який залишив перегони, підтримав кандидатуру Камали Гарріс, і до нього долучилося чимало впливових демократів на кшталт родин Клінтонів і Обама, але це ні до чого не зобов'язує делегатів. І хоча більшість спостерігачів схиляється до того, що вони все ж висунуть Гарріс, інтрига зберігається.
На мій необ'єктивний погляд, Гарріс як кандидатка слабенька, але в неї, з погляду передвиборчої кампанії Демократичної партії, купа плюсів: вона жінка, вона темношкіра, дочка вихідців з Індії та Ямайки. Плюс відносно молода, не те що пенсіонери Байден і Трамп. Це може вистрілити і забезпечити перемогу. А може і не спрацювати.
Що стосується України, то на нас американська рокіровка навряд чи позначиться. У разі перемоги на виборах Гарріс вона, напевно, продовжить курс нинішньої адміністрації, тобто підтримувати і постачати Київ зброєю, але до певної межі (не допускати ескалації конфлікту). Ну а переможи Трамп Ось тут якраз незрозуміло. Поки що».
СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!
Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter
Байден должен был уже передать президентство Камале. А не досиживать до конца срока. А так факт, что демократы могут найти гораздо лучшего кандидата, чем Камала.
Харрис по изысканности слога может поспорить с самим кличко. Боюсь в голове у нее такая же каша. Хотя конечно такой механизм как сша выдержит что угодно
Почему-то вспомнил предвыборный ХОД Ельцина в пользу путлера «я устал, я ухожу» теперь интересно, а насколько может «стрельнуть» этот вариант для подъёма рейтинга Камалы Гаррис жду заготовок политтехнологов
Полагаю, что демократы попробуют призвать бабку Хиллари Клинтон. Она Трампа так ненавидит, что готова вцепиться в глотку. Дюже злая, хуже Виктуара Канадского.
Тупая черная тетка уровня посудомойки вместо слабоумного Байдена. У демпартии явные проблемы с кандидатами, хотя негры и фальсификации могут обеспечить победу любой обезьяне. Черный обама-чмо уже был, то была катастрофа для мира и влияния США в мире, Байден продолжил унижение США разнообразными тоталитарными режимами, теперь хотят черную Камалу-чмо. Неужели в демпартии не осталось людей, что могут выдвинуть кого-то нового в президенты, а не от шайки обам-байдена?
Похоже, всё только начинаетсяесли кто-то думает, что у Трампа победа в карманеесть сомнения; в любом случае такая интрига окажет непосредственное влияние на развитие событий в Украине, потому что Европа сейчас оказывается в неопределённом политическом поле в случае победы Трампа старому континенту придётся рассчитывать только на свой потенциал в отношениях с россией
Трамп – напевно, остання надія карлика. Тому й поклав в українську землю сотні тисяч своїх підданих. Тому і плутається у свідченнях, намагаючись внести плутанину, відтягуючи свою ганебну смерть. Іронія цього моменту полягає в тому, що у США, на випадок обрання у владу відвертого дегенерату та популіста, існує безліч можливостей для стабілізації та вирівнювання ситуації. Але в розумінні кремлівських опаришів, світ працює лише за їхніми правилами. Загалом можна сказати, що пацак — це не приналежність до нації, а скоріше діагноз.
«За президентства Камали Харріс США продовжать надавати військову допомогу Україні і далі протистоятимуть росії, пишуть Politico, Reuters та NBC News. Харріс послідовна прихильниця підтримки Києва, про що свідчать її виступи на Мюнхенській конференції з безпеки у лютому та Саміті миру у Швейцарії. У Мюнхені вона закликала продовжити протистояти росії та «авторитарному імперцю» путіну. У Швейцарії вона пообіцяла Києву повну підтримку США щодо досягнення «справедливого та міцного світу» в Україні. «Агресія росії більше, ніж просто атака «на життя і свободу народу України», заявила Харріс лідерам 100 країн та організацій на саміті у Швейцарії. Це не тільки атака на глобальну продовольчу безпеку та постачання енергоносіїв. Агресія росії це також атака на міжнародні правила та норми, а також принципи, втілені у Стату ООН.»
Темы новостей на Думской выдают типичную провинциальность издания. Темы о выборах Президента США и ситуация на фронте соседствуют с новостями о банальных ДТП, телах, греющихся на пляже ( а о чем еще писать, действительно) и рубрикой «куда пойти в Одессе».