Бейтельсбахера, Волтона та Орлика: в Одесі стартувало голосування щодо перейменування вулиць
Електронне обговорення щодо перейменування 14 об'єктів топоніміки стартувало в Одесі.
Проголосувати за чи проти нових назв для вулиць та провулків Хаджибейського й Пересипського районів можна на сайті «Соціально активний громадянин» з 16 листопада до 7 грудня, повідомили в мерії.
Взяти участь в голосуванні може кожен повнолітній, місце проживання якого зареєстровано/задекларовано в Одесі. Процес електронного обговорення відображається на сайті в режимі реального часу. Причому кожен об'єкт голосується окремо.
Список назв сформувала історико-топонімічна комісія.
Серед запропонованих назв — продовження «музичного мікрорайону» — Литаврівський, Лірний та Бандурний провулки. По одному об'єкту з «будівничого» (Гобеленова вулиця) та мікрорайону українських міст (Кодимський провулок).
Більшість вулиць може отримати назви на честь видатних особистостей.
№
Найменування топонімічного об’єкта
Рекомендована назва
Район міста Одеси
Примітка
1.
Восьмого березня 3-я Лінія вулиця
Гобеленова вулиця
Пересипський район
Гобелен — вид килима з сюжетною або орнаментною композицією.
2.
Восьмого березня 5-й провулок
Кодимський провулок
Пересипський район
Кодима — місто в Одеській області.
3.
Восьмого березня 7-й провулок
Бейтельсбахера провулок
Пересипський район
Християн Бейтельсбахер — архітектор. На початку 20 століття він спроектував понад 10 будівель в Одесі. Змушений був емігрувати після жовтневого перевороту 1917 року.
4.
Восьмого березня 9-й провулок
Волтона провулок
Пересипський район
Фредерік Волтон британський винахідник і підприємець, який винайшов лінолеум. Одеса славилася виробництвом цього покриття, яке експортували до багатьох країн світу.
5.
Молодогвардійська вулиця
Чайкова вулиця
Пересипський район
Чайка — знаменитий козацький човен.
6.
Нікітіна вулиця
Шполянська вулиця
Пересипський район
7.
Салтикова-Щедріна вулиця
Пилипа Орлика вулиця
Пересипський район
Пилип Орлик — козацький гетьман початку 18 століття, автор першої української конституції.
8.
Москвіна провулок
Литаврівський провулок
Хаджибейський район
9.
Спартаківська вулиця
Баронівська вулиця
Хаджибейський район
Вулиця веде до Горбатого мосту, який раніше називався Баронівським, на честь барона Карла Унгерн-Штернберга. Неподалік мосту розташовувалися створені ним Баронівські залізничні майстерні.
10.
Спартаківський провулок
Пігрова провулок
Хаджибейський район
Костянтиа Пігров — диригент і професор Одеської консерваторії .
11.
Желябова вулиця
Владислава Домбровського вулиця
Хаджибейський район
Владислав Домбровський — архітектор, який жив в Одесі наприкінці 19 століття. Він побудував багато будівель на півдні України, зокрема й у нашому місті.
12.
Сурикова 1-й провулок
Лірний провулок
Хаджибейський район
Ліра — музичний інструмент. Була поширена на українських землях з 15 століття і навіть дала назву особливому виду мандрівних музикантів — лірникам.
13.
Сурикова 2-й провулок
Бандурний провулок
Хаджибейський район
Бандура — український струнний музичний інструмент.
14.
Ціолковського вулиця
Йоганна Ансельма вулиця
Хаджибейський район
Йоганн Ансельм — одеський підприємець і домовласник. Був власником ділянки, на якій згодом було збудовано склади і завод Шустових.
СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!
Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter
Никитиных тоже можно было бы найти среди украинцев и как-то притянуть к старому названию, раз уже притягивают какого-то Фредерика Волтона. Он хоть жил здесь или просто изобрёл линолеум?
Союз Спартака — марксистская политическая организация Германии начала ХХ столетия. Спартаковцы — члены организации. Отсюда и название. Параллельно идет улица Бабаджаняна — отличившегося при подавлении Венгерского восстания 1956, за это награжден орденом Кутузова 1 степени. Член ЦК КПУ. Вполне подходит для переименования.
Спартак, уж если брать истоки, жил черти когда и возглавил восстание рабов и гладиаторов. А то, что его именем называли политические организации и футбольные клубы- это лирика. Так можно и радугу отменить, по примеру идиотов из рашки
Для спрощення- Бейтельсбахер- дозволити користуватись більш короткою назвою- Бехер. Ой, ні, люди почнуть плутати з Бехеревкою! Тому- Бейхер! Чим нашкодив Ціолковський??? Чи тепер всі прізвища людей, які народились і жили в рос. імперії/росії/срср під забороною? Я тоді бути з Корольовим, Глушко і т.п.? село неначе погоріло, неначе люди подуріли (с)
Я розумію, що так звані «номерні» назви вулиць та провулків треба замінити. Ну, це просто капець- «Сьомий провулок восьмого березня». Начебто цілеспрямовано над людьми знущалися. Але ж для нових назв теж не треба обирати занадто важких для пам'яті. Бейтельсбахера провулок. Хто такі ці Бейтель та Бахер? Жартую ;) Ми це вже «проходили», наприклад, повну назву колишньої Рекордної вулиці. «Вулиця імені Головного Маршала бронетанкових військ Амазаспа Хачатуровича Бабаджаняна»
В одесском порту решили потратить 11,5 млн на... ремонт дороги
Тендер объявила одесская АМПУ. Согласно документации, за эти средства на территории порта заменят асфальтное покрытие, бордюры и подземные коммуникации, установят пожарный гидрант, а также облагородят территорию зелеными насаждениями. В документе также указано, что это первая очередь строительства, которая охватывает участок длиной 153 метра. Завершить работы планируют до конца 2025 года.