«Додайте п'ять гривень, і ми зможемо залишатися на плаву»: одеські перевізники вимагають підвищити ціну проїзду в маршрутках (суспільство)


Тариф у 20 грн за одну поїздку не залишає перевізникам можливості продовжувати працювати не у збиток і може призвести до транспортного колапсу.

Про повідомив директор приватного підприємства «АТП Кіностудії» Віталій Вакалюк.




За його словами, через значне зростання вартості дизельного палива бізнес виживає на межі рентабельності, а в експлуатацію виходить лише частина необхідного парку техніки.

«Тариф у 20 грн було ухвалено в грудні 2024 року, його розраховували, виходячи з вартості дизельного пального в 54 гривні за літр, — каже Віталій Вакалюк. — Сьогодні ця ціна становить 90 грн, тобто паливо подорожчало на 70-80 %. Працювати в таких умовах — у збиток. Ми вже другий місяць стукаємо у ворота міської влади і просимо підняти тариф хоча б на 5 грн (за вартості пального 75-80 грн), це дало б змогу залишатися на плаву і підтримувати випуск. Сьогодні вже має йтися про 30 грн за вартості пального — 90 грн, оскільки сьогодні на лінію виходить не більше ніж 80% рухомого складу, і це в нас, а в деяких інших перевізників ситуація ще гірша».

Він також зазначив, що в умовах воєнного часу за тарифу в 20 грн перевізників надовго не вистачить. Нині фактично на межі виживання перебуває значна кількість маршрутів із невисоким пасажиропотоком. Приміром після кризи карантинних обмежень, пов'язаних із «Ковідом», та інших несвоєчасних рішень у питанні змін тарифів у минулому, такі маршрути, як 117, 120, 124, 129, 130, 133, 137, 210 просто перестали існувати.

«Ми прекрасно розуміємо, що йде війна, і якщо ми не вийдемо на лінію, відбудеться транспортний колапс: хтось не встигне на роботу, хтось не доїде до лікарні. Ми зі свого боку намагаємося зробити все можливе. Минулого року закупили і випустили три великі комфортабельні автобуси, зараз ще два чекають на нас у Луцьку, але я навіть не маю можливості їх забрати, сертифікувати, поставити на облік і застрахувати. Мало того, що тариф збитковий, так ще й людей хронічно не вистачає. Сьогодні відремонтувати автобус — ціла історія. Ми завжди йдемо назустріч нашим захисникам, допомагаємо за першим покликом, зокрема й ТЦК, а потім вони приїжджають і забирають наших співробітників з автопарку і навіть прямо з-за керма під час роботи на маршруті», — нарікає Вакалюк.

За його словами, підприємствам-перевізникам ніхто не компенсує витрати на перевезення пасажирів пільгових категорій, а їх, на жаль, із кожним днем стає більше. Якщо говорити в пропорції — нині до 30% усіх перевезених пасажирів саме пільгові пасажири. Водночас, на відміну від багатьох інших обласних центрів, в Одесі ніколи автопідприємства не обмежували ні кількість пільгових місць, ні час доби, в який така послуга надається. І це також впливає в бік зменшення перевезення оплачуваних пасажирів.

Усі зазначені фактори суттєво позначаються на виробничій діяльності перевізників. При цьому департамент транспорту тут нічого не вирішує — лише формально погоджує нову ціну.

Нагадаємо, що ПП «АТП Кіностудії», зокрема, обслуговує такі маршрути, як № 110, 115, 168, 191 та інші. Однак зараз у компанії замислюються про неможливість обслуговування деяких маршрутів.

Як зазначив виконавчий директор компанії «Віраж» Артем Дубина, у багатьох містах України останнім часом тарифи на перевезення переглядають уже вдруге, зокрема, у Києві, Харкові, Дніпрі, Львові та в інших містах. До слова — у Львові вартість провезення за готівкового розрахунку ще торік становила 25 грн і наразі в них уже запущено процедуру підняття тарифу до 30 грн.

При цьому в цих містах протяжність маршрутів у два, а то й три рази коротша, ніж в Одесі, а ціна проїзду становить від 25 до 35 грн. І рішення про подальше підняття вартості також продовжують розглядатися у зв'язку з тим, що ситуація з дизельним паливом змінюється щодня і за прогнозами аналітиків вона не стабілізується до кінця року. Ба більше, навіть в Одеській області приміські перевізники перебувають в істотно кращому становищі, ніж міські. В Одеській області та в Одеському районі тариф уже три тижні як піднято, і перевізники та пасажири розуміють збільшення вартості тарифу як вимушений захід на тлі подорожчання палива. Збільшення тарифу на обласних і приміських перевезеннях становило від 2,6 до 3,2 грн. за 1 км.

«Сьогодні існують такі приміські маршрути, в яких діє тариф від 40 грн, а маршрут на 90% проходить територією міста. Наприклад маршрут із Хлібодарського, який прямує на «Новий ринок», або маршрути з Великого Дальника і Чорноморська. Ми не говоримо про те, що тариф буде тільки підніматися. Як зазначено в Методиці розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, затвердженій наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 17.11.2009 № 1175, тариф переглядається, якщо змінюється вартість палива на 10%. Таким чином, коли ситуація з ДП стабілізується і знизиться, тариф також буде переглянутий у бік зниження», — говорить Артем Дубина.

Перевізники також зазначають, що, як зазначив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, зараз необхідно враховувати, що енергосистема України не відновиться щонайменше ще три роки. Наразі найскладніша ситуація з електроенергією — у Києві, Одесі, Харківській, Сумській та Чернігівській областях. Така ситуація безпосередньо впливає на роботу міського електротранспорту.

У таких умовах жителі та гості Одеси можуть розраховувати тільки на роботу автомобільного транспорту, а його кількість, у нинішніх реаліях, постійно скорочується.


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!


Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter


dolento
dolento 25 квітня, 18:41     -3      
Показали такі красиві автобуси, де написано по іностранному, як в нас, в Чикаго!
   Відповісти    
Призрак коммунизма
Врут безбожно. Нет контроля за выручкой. Билеты не выдают, это их принципиальное говнодействие. Вот можно прямо сказать вы врёте и цену надо установить 1 гривну. Но не скотовоз, а на нормальный автобус. Эти скотовозы, как и будки — золотое дно для их владельцев. Вон сами водилы говорят, что наш бывший мэр через подставных лиц сотню скотовозов держит. Контроля нет никакого. А чего проще поездить в этих скотовозах проверяющему и подсчитать выручку
   Відповісти    
Адмирал Крузенштерн
На этом ихнем говне и за 20 грн стыдно ездить.Это какой то быдлотранспорт по типу «Эх, прокачу ".На сервис там чихали с колокольни, сколько не поставь тариф.Эта мафия набивает карманы, а потом очередная новая песня о поднятии тарифа дальше.
   Відповісти    
rss911
rss911 26 квітня, 10:32     +1      
Таким чином, коли ситуація з ДП стабілізується і знизиться, тариф також буде переглянутий у бік зниження», — говорить Артем Дубина…(с)
…………………………
stand-up comedy…
А де придбати квитки на наступний концерт?…
   Відповісти    
Призрак коммунизма
А когда вообще то было понижение  цен? Вот пиз..ит мразь и думает, что все ему поверят. В Европе прошли забастовки фермеров, водителей грузовиков. Цены снизили. И за счёт углеродного налога  и за счёт других факторов. В Украине не снизят никогда. Это ж меньше придётся украсть.
   Відповісти    
southwind
southwind 26 квітня, 10:49     -4      

   Відповісти    
   Правила




24 червня
21:31 Трагедія в Отраді: поліція шукає винних у халатності, а прокуратура вже рік намагається повернути пляж місту
7
20:13 «Ні вибачень, ні слів співчуття»: у Чорногорії затримали директорку дитячого табору, де потонув 10-річний футболіст з Одеської області
18:07 Під тим самим люком: в Одесі біля памятника Дюку розпочалися археологічні розкопки (фото)
5
16:37 Цирк на льоду представляє «Крижаний Оскар»: шоу, де трюки виконуються без дублерів та монтажних склейок (на правах реклами)
14:33 Мільйони за вікенд: на одеському узбережжі штрафи принесли більше доходу, ніж оплата паркування фотографии
8
12:35 Квартири для сиріт із завищеною ціною: колишньому чиновнику одеської мерії повідомили про підозру
7
10:19 Військовий на пенсії передавав дані колишньому підлеглому, який став російським комбатом: в Одесі затримали агента фсб фотографии
19
08:43 Нова модель оборони України: що відбувається на фронті та чи можна говорити про перелом? (колонка)
23
23 червня
21:42 Ще один храм в Одесі перейшов до ПЦУ: там виявили ікони російських царів та символи «руського міра» (відео) видео
17
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
1
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
16
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
6
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
25
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
6




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами



17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?








Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×