VPO



Х…й тобі, а не хабар: одесит, який повернувся з фронту, бореться з комунальниками за вивіску над входом у своє кафе  


Цікава вивіска з написом «Гена, х…й тобі, а не хабар» з'явилася 22 серпня над входом у кав'ярню на Романа Кармена, 15.

Як розповів «Думській» власник кав'ярні, боєць 61-ї механізованої бригади Збройних сил України, батько трьох дітей Андрій Капиця, який демобілізувався в травні, «вивіска» — це протест проти корупції в мерії, зокрема в комунальному закладі «Одесреклама».




«До війни я був підприємцем, залишив усе і пішов воювати, — розповів Андрій Капиця. — У травні демобілізувався і вирішив відкрити кафе. Відкрив, бо не хотів сидіти в центрі зайнятості на подачки держави, бо я живу в цьому місті, я воював за нього, воював за нашу країну. Я міг би виїхати в іншу країну, але я тут, вклав свої гроші, свої сили».

За словами підприємця, встановлення вивіски англійською мовою (заклад називається Yougen city cafe) йому не погодили, пославшись на постанову Кабміну, проте пізніше, у приватній бесіді запропонували закривати очі за так звану «абонплату».

«Я пішов на принцип, набридла ця корупція і ці подвійні стандарти, — зізнається одесит. — Усе місто, весь проспект Шевченка в англомовних вивісках. Виявляється, за хабар можна, а так не можна. От мені й демонтували, бо я відмовився цей хабар платити. Правила мають бути одні для всіх. А вони влаштовують буквоїдство з тим, щоб потім запропонувати шлях вирішення цікавий їм».

Підприємець зазначає, що після того, як у соцмережах розгорівся скандал, надійшла пропозиція: «Давайте замнемо і через два дні ваша вивіска буде на місці».

«Але я її з принципу тепер не поверну, тому що коли вона з'явиться, будь-хто вважатиме, що я продався за вивіску. А тут питання в принципі», — розповів Андрій Капиця і закликав усіх, хто повернувся з фронту, об'єднуватися проти свавілля чиновників.

Як повідомили нам в управлінні реклами Одеської міської ради, вивіска була незаконною, а підприємець не реагував на приписи.

«Цей підприємець не звертався із заявами на розміщення вивіски. Є акт про порушення в розміщенні вивіски, оскільки її встановили без дозвільних документів. Є припис про те, що він має її або узаконити, або демонтувати. Підприємець ніяк не реагував на ці приписи, і зрештою незаконно встановлену вивіску було демонтовано», — стверджують у мерії.

Зі свого боку депутат міської ради Петро Обухов вважає, що у сфері зовнішньої реклами в Одесі серйозні проблеми, які міська влада не поспішає вирішувати.

«У цій сфері у нас є повний безлад, — зазначає депутат. — Треба розробити й ухвалити офіційний дизайн-код міста. У ньому чітко описати стандарти вивісок на різних типах будівель (пам'ятки архітектури, радянські панельні будинки, новобудови тощо). І запровадити режим розміщення таких стандартних вивісок без погодження і виплат. Карати людей штрафами і демонтажем тільки в разі невідповідності прийнятим стандартам. Усі нестандартні вивіски дозволяти тільки після узгодження. Якщо бізнес поважає міський простір, йому не потрібно створювати додаткові перешкоди, а навпаки треба заохочувати».













Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter

Петр Обухов
Петро Обухов
депутат міськради, фракція "Європейська Солідарність"
294 новини, 58 фото

Новини по цій темі:





Геша
молодец, респект
   Відповісти    
Нафигатор
«Гєна» відповість?
   Відповісти    
Угол Канатной
Вам на чебоксарах какая разница? Вас сюда уже не пустят.
   Відповісти    

Геша
узкий?малорос?
   Відповісти    
alive_s
В Аркадии все вывески на английском.
Гена, як справи??
   Відповісти    
KATPAH
KATPAH 23 серпня 2023, 17:21     +10      
Завтра нас трое пойдем в его кафе  поддержим Андрея финансово!  Призываю и вас присоединиться. Надеюсь готовят вкусно
   Відповісти    

Великолепный
Наверное, Пётр Обухов был ещё мальчиком, когда горсовет принимал решение «О единой рекламе». Боюсь ощибиться, но так или примерно так называлось такое решение горсовета. Пусть пороется в документах. Там всё оговорено: размеры рекламного носителя, его высота  над землёй и т.п. В том числе и вывески на домах — памятниках архитектуры.
Кроме того, согласно закона «О рекламе» все вывески, билборды  и др. рекламные носители должны быть на государственном языке. А в  случаях с вывесками на английском языке явно просматривается материальная составляющая тех, кто выдаёт разрешения на их установку.
При этом, допускается реклама на 2-х языках:
украинском и русском.
И лично от меня. Этому предпринимателю необходимо надпись на  вывеске написать на украинском языке и без ошибок. ) 
   Відповісти    
 Insider
Тебе свои высеры тоже тогда нужно без оЩибок писать;)

"Боюсь ощибиться"
   Відповісти    
rotarnikolay@gmail.com
Я думал, что мужики с железными яйц@ми закончились в Одессе. Однозначно зайду в кафе и сделаю селфи)
   Відповісти    
ChandlerBing
На думской когда пишешь про борьбу с коррупцией, то минусуют. Этот народ любит и одобряет коррупцию
   Відповісти    
Natalia  Klefas
Якщо воїн боровся за Україну, хай реклама буде державною українською мовою. Навіщо мені ця англіїзація замість московізації? Принциповість то гарна річь, хабаря давати зясь. Але приоритет боротьби якийсь не патріотичний. То були «за русский мир», а зараз за «англійський мир»? Вивіска має бути державною мовою. З Днем Незалежності!
   Відповісти    

   Правила




23 червня
21:42 Ще один храм в Одесі перейшов до ПЦУ: там виявили ікони російських царів та символи «руського міра» (відео) видео
12
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
1
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
15
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
4
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
24
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
6
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
6
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
5
14:10 В Одесі помітили сарану: звідки з’явилися комахи та чи існує загроза фотографии
6
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
7




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×