VPO



Від піонера — до прогресу: в Одесі знову думають над велосипедизацією, запитують думку містян


Для розробки Концепції розвитку велосипедної інфраструктури Одеси потрібно знати думку містян.

Опитування, присвячене цій темі, опублікувала мерія, повідомляє кореспондент «Думської».

В ньому 46 пунктів, відповіді приймаються до 7 жовтня. Розробники стратегічного документа стверджують, що це дозволить створити соціальний портрет одеських велолюбителів, користувачів електросамокатів та іншого подібного транспорту, визначити популярні маршрути та місця паркування. Без цього нормальної концепції не вийде.

Опитування анонімне, що дивно: як у такому випадку зрозуміти, що відповів саме одесит, а не киянин або житель якогось Томська, не дай Боже, звичайно? І що це саме велосипедист, а не переконаний пішохід або щасливий власник BMW, який терпіти не може двоколісних? Але автори сподіваються, що більшість респондентів все ж будуть представляти велосипедну громадськість нашого міста.

Розробкою концепції займається київська команда Bike City Consalting, яка робила такі документи для купи українських громад: від Маріуполя (перед великою війною) до Житомира. Її керівник — колишній чиновник департаменту транспорту Київської міської державної адміністрації (займався парковками, потім велосипедною інфраструктурою) Станіслав Клименко. Як ФОП він виграв тендер на 390 тисяч гривень і тепер разом з однодумцями працює над проєктом велостратегії для Одеси.  

В інтерв'ю «Думській» Клименко розповів, що мета майбутньої концепції — підвищити привабливість велосипеда, самоката, моноколеса тощо як засобу пересування, створити комфортні та безпечні умови для велосипедистів, ну і щоб у них було де паркуватися.

«Міста з погляду велосипедної інфраструктури діляться на новачків, піонерів і прогресивні, — каже фахівець. — Одесу можна віднести до другої категорії, коли вже зроблені певні кроки, деякі вдалі, деякі ні, але в цілому напрямок руху правильний. Ще дуже далеко до Чернігова, Львова, Вінниці, Дніпра і Києва, але є з чим працювати. Наше завдання — дати Одесі чітку інструкцію до дій - де, як і що робити, щоб пересуватися на велосипедах, самокатах було не тільки зручно, але і безпечно».

Завершити роботу і надати готовий документ команда проєктувальників планує в грудні цього року. На думку голови транспортної комісії міськради Петра Обухова, реалізація концепції дозволить зробити Одесу більш сучасною і комфортною.

«Зараз велосипедна інфраструктура міста розвивається хаотично. Там, де мерія проводить капітальні ремонти вулиць або змінює розмітку, там можуть з'явитися велодоріжки або велосмуги. Але в місті досі немає плану, як буде виглядати велосипедна інфраструктура у своєму мінімальному наближенні, наприклад через 10 років. Якими вулицями будуть пролягати велодоріжки, як зв'язати між собою різні райони. Ну і головна проблема в тому, що поки ці велодоріжки навіть не заплановані, то місце, де вони можуть бути прокладені, відбирається під інші функції — наприклад для парковок супермаркетів, або для установки МАФів. Наявність багаторічного плану може зарезервувати цей простір під майбутню велодоріжку», — вважає депутат.

Нагадаємо, мерія обіцяє велосипедувати Одесу вже десять років. У 2015-му виконком міськради затвердив шість велосипедних маршрутів, які повинні були охоплювати все місто. Дво- і одноколісним друзям відведено чимало місця в «Основних напрямках розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури міста», прийнятих у 2021-му.

На жаль, більша частина цих планів залишилася на папері. Нинішня спроба виглядає найбільш серйозною і методично грамотною, хоча, повторимося, до опитування є деякі претензії.

Ще раз - опитування розміщене тут.


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!


Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter




Larina20
отличная идея. очень странно и глупо, что в Одессе, городе почти без снега и достаточно теплом, такая печаль с велодорожками : хаотично, не везде, не безопасно.
Наш город отличное место для велосипедов, если сделать все разумно.
   Відповісти    
И г о р ь
Теперь я стал добрым.У меня лесопеда не было.Поэтому я злой был.Почтальон Печкин.
   Відповісти    
! МОРПЕХ !
Краще б ці чорти не забудовували берег. Вже якусь дурню будують навпроти аАлеї Слави. Нічого святого
   Відповісти    
Не тошните мне на нервы
Опросы это хорошо, но многие, кто сейчас за пределами Нашей страны:пишут, снимают видео и говорят, как же хорошо, что в большей части Европы развита велоинфраструктура. Пока, то что я вижу, у Нас пытаются найти компромис, угадить всем, хотя в той же Европе пошли абсолютно другим путем — у тебя авто, значит для тебя макстмально неудобно, велосипет — для тебя максимально удобно. Все делают так, чтобы убрать авто из городов и максимально пересадить на велосипеды, общественный транспорт. А волна хейта от владельцев авто будет всегда, ну как так, он купил машину, чтобы не ездить общественным транспортом и тем более на велосипеде. А то, что весь город, все дворы переполнены, ну так то проблемы прямоходящих и двухколесных.
   Відповісти    
Коментар отримав забагато негативних оцінок
Читатель-писатель
Я за, если не будет кривых полос (с перестройкой из ряда в ряд) и сужения существующих (ради отмывки бабла и отчета о проделанной работе.) Вот как сегодня, ливень и 
(дефективной) разметки на видно. Кто на этом маршруте впервые, тому жо-па.
   Відповісти    
   Правила



25 червня
21:58 Рішення з наслідками: в Одеському університеті Мечникова закривають кафедру історії України, а разом з нею — журфак та істфак
18
20:00 Після конфлікту з ТЦК одесити знайшли свою собаку пораненою: тварину готують до операції (відео)
6
18:45 Житловий ваучер для ВПО-ветеранів: що потрібно знати? (суспільство)
16:38 Перекладають відповідальність за загибель дівчини: депутати захищають бізнес, в.о. мера Одеси плутається у правилах відкриття пляжів
6
15:15 «При пошкодженні артерії людина може загинути за три хвилини»: медик — про трагедію в одеській Отраді (відео) видео
21
13:10 Кінбурн наш: над селищем Покровське майорить український прапор фотографии видео
17
12:05 Вовки з Арнаутської: як одеські аферисти створюють ілюзію Волл-стріт і впроваджують штучний інтелект
10:02 Безкоштовна правова допомога під час війни — серія вебінарів для жителів ТОТ, Херсонщини та бізнесу (суспільство)
08:38 Більше, ніж просто котлети: в одеському ліцеї створять кулінарний хаб із ресторанним розмахом
24 червня
21:31 Трагедія в Отраді: поліція шукає винних у халатності, а прокуратура вже рік намагається повернути пляж місту
18
20:13 «Ні вибачень, ні слів співчуття»: у Чорногорії затримали директорку дитячого табору, де потонув 10-річний футболіст з Одеської області
18:07 Під тим самим люком: в Одесі біля памятника Дюку розпочалися археологічні розкопки (фото)
5
16:37 Цирк на льоду представляє «Крижаний Оскар»: шоу, де трюки виконуються без дублерів та монтажних склейок (на правах реклами)
14:33 Мільйони за вікенд: на одеському узбережжі штрафи принесли більше доходу, ніж оплата паркування фотографии
13
12:35 Квартири для сиріт із завищеною ціною: колишньому чиновнику одеської мерії повідомили про підозру
7




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×