зезман2

28 апреля 2020, 11:02

«КОРОНОванные» Черновцы: нехватка мест в больницах, закрытые магазины по выходным, бунт торговцев и нарциссы как лекарства



Город на юго-западе Украины Черновцы стал первым, где обнаружили пациента с подтвержденным диагнозом COVID-19. А сейчас Черновицкая область вырвалась в сомнительные лидеры по количеству заболевших. С начала пандемии новости из этого города впечатляют — то жители митингуют под парадной, где живет первый зараженный коронавирусом пациент, то заключенные устраивают бунт в СИЗО, протестуя против новичка с китайской заразой.

«Думская» узнавала, как живут Черновцы на карантине, и передает слово журналистке Алене Черной.

На початку березня у Чернівцях зафіксували перший випадок COVID-19 в Україні. Чоловік повернувся з дружиною із мандрівки Італією, після чого дотримувався усіх правил самоізоляції, а після появи симптомів звернувся за медичною допомогою. Завдяки дотриманню всіх вимог, чернівчанин одужав і нікому не передав інфекцію.

Та вже за кілька днів додому почали повертатися заробітчани з країн ЄС. Не всі залишалися вдома 14 днів, та й контролю з боку влади не було.

З кожним днем кількість хворих зростала. Відтак, станом на 28 квітня у Чернівецькій області вже зафіксовано 1428 випадків інфікування коронавірусом (31 випадок летальний, 79 пацієнтів одужали). Безпосередньо у Чернівцях зареєстровано 447 випадків.


ОБМЕЖЕННЯ ТА ОПIР

Через загрозу поширення коронавірусної інфекції у місті введено надзвичайну ситуацію, масковий режим, призупинено рух усього громадського транспорту та закрито центральний парк.

Курсують кілька тролейбусів, які за розкладом перевозять медиків, працівників оперативних служб та державних службовців. Вони повинні пред’явити службове посвідчення і мати засоби індивідуального захисту.

Діє й особливий режим сполучення з іншими областями. Фізичним особам можна на територію області при умові, якщо вони повертаються додому.

Заклади харчування також призупинили свою роботу. Працюють тільки ті, хто готує «на виніс». Популярною серед містян стала доставка їжі додому.

Заборонили, але 8 квітня дозволили, проводити будівельні роботи. Та попри дозвіл виникла інша проблема – нема кому працювати. Чимало будівельників з сіл - через відсутність транспорту їм нічим приїхати. Інші ж просто бояться підчепити інфекцію. Тож немало будівельних майданчиків просто завмерли в очікуванні завершення пандемії.

Значні перепитії розпочалися навколо продуктових ринків. Згідно постанови головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, продуктові ринки зобов’язали закрити. Через такі кроки у Чернівцях розпочалися протести підприємців з проханням дозволити роботу продуктових ринків із дотриманням всіх санітарних умов та дистанцій.

«Ми торгуємо продуктами харчування. Закривши продуктові ринки, нам перекрили повітря, ми несемо збитки. А тим часом міська влада і обласна конфліктують між собою. У сусідньому Львові влада звертається до уряду, головного санітарного лікаря з проханням відкрити ринки. А що в нас? Це питання треба негайно вирішувати», — розповів підприємець Дмитро Пушкарьов.

Відразу після пікету підприємців, члени виконавчого комітету міської ради на позачерговому засіданні вирішили дозволити працювати ринкам Чернівців. Виявилося, це можна зробити у законодавчому полі. «За» проголосували всі 9 присутніх членів виконкому.


ЗАКIНЧУЮТЬСЯ МIСЦЯ В ЛIКАРНЯХ

Лікарі ж тим часом цілодобово рятують життя. Зважаючи на збільшення хворих, у профільних лікарнях Чернівців закінчуються ліжкомісця.

«Можливості міських лікарень, які визначені опорними для лікування коронавірусу, вичерпуються. У міській лікарні 1 максимально плануємо розмістити до 80 хворих. У міській лікарні 4 розраховано 40 місць. При динаміці, яку ми спостерігаємо, це буквально кілька днів їхньої роботи», — розповів міський голова Олексій Каспрук.

В разі, якщо не перепрофілюють інші медичні заклади міста, хворих на коронавірус прийматимуть в тимчасовому госпіталі, який облаштували у фізкультурно-оздоровчому комплексі «Олімпія». Поки що це так званий запасний варіант і всі хворі перебувають у лікарнях.

З метою зменшення кількості хворих, у Чернівцях вдаються до всіх можливих заходів. Так, протягом кількох тижнів на вихідних діяло правило «закритих магазинів». Буковинців закликали купити продукти, оскільки з 13:00 суботи до 06:00 понеділка – всі магазини будуть закриті.

І ніби, якщо все буде закрито, то й не буде спокуси йти у людні місця. Спершу це викликало численні черги і обурення.

Та розібравшись із законністю такого розпорядження, все більше магазинів продовжують працювати у звичному режимі. Адже рішення має рекомендаційний характер. А отже, дотримуватися його чи ні вирішують самі підприємці.


НАРЦИСИ ЯК ЛIКИ

Студенти із інших населених пунктів роз’їхалися додому ще на початку карантину. Деякі фірми перевели працівників на дистанційний режим роботи, інші пішли у відпустку за свій рахунок. Найскладніше тим, хто працював не офіційно, або тимчасово залишився без роботи. Хтось встиг знайти іншу роботу, або готується до переїзду за кордон.

«Залишився тимчасово без роботи. Але не переймаюся цим. Вдосконалюю англійську і як тільки завершиться пандемія, переїду у Чехію. Наразі головне зберегти здоров’я», — каже Олексій Гнатишин, який до початку карантину працював менеджером з продажу.

На вулиці небагато перехожих. А ті, хто є – намагаються дотримуватися дистанції, подекуди навіть переходять на іншу сторону, якщо на зустріч йде людина без маски.

Біля зачиненого ринку сидить літня чернівчанка. Продає букетики нарцисів і вазони: «Купуйте щось, люди. Я б йшла вже додому».

До бабусі підходить чоловік:

- Дайте два букетики. Скільки буде?

- Та 20 грн.

- Тримайте. А квітів не треба.

Чернівчанин з посмішкою йде у своїх справах. Бабуся щасливо посміхається.

І тут як ніколи розумієш, як сильно нам потрібні нарциси і щасливі посмішки оточуючих. Ще б трохи везіння і перемоги над COVID-19. А далі все має бути добре…

Авторка Альона Чорна


СМЕРТЬ РОССИЙСКИМ ОККУПАНТАМ!
















































































Наш опрос в телеграм-канале Думской:

👍 — 10
👎 — 44



Заметили ошибку? Выделяйте слова с ошибкой и нажимайте control-enter


Новости по этой теме:





dolento
… А ви, вірите у світле майбутнє? Питання, для софістів!
   Ответить    
Black_Sea
Одеса на півдні. Нам до заходу ще чухати і чухати. )
   Ответить    
 Insider    Ответить    
 Insider
Лупан Сервусович, зачем ты постоянно своими клонами пытаешься однообразно перевести стрелки?;)
   Ответить    
Бригадир
Шо вы там жрать будете в Германии без туризма?
   Ответить    
Black_Sea
Симпатичне містечко! Будьмо здорові! )
   Ответить    
Местный сноб
Тоже отметил и захотелось после карантина съездить на экскурсию. Надеюсь это будет в этом году.
   Ответить    
ffmax
Дуже схоже на типове румунське містечео на кшалт Турды
   Ответить    
Бригадир
Ой, вы их дорог не видели — кривая брусчатка.
   Ответить    
Бригадир
Хуже.
   Ответить    
Michael Shaferman
Шикарный город. Самый классный на мой взгляд на западной Украине.
   Ответить    
 Insider
Львов круче.
   Ответить    
Michael Shaferman
Львов это попсово уже стало слишком. Там слишком много людей, машин Черновцы спокойнее и внешне ничем не уступает. Но конечно это дело вкуса!
   Ответить    
Дофени
Красивый, уютный городок с добрыми людьми.
   Ответить    
   Правила



28 июня
22:00 Камбэк Кинбурна, трагедия на одесском пляже и лишний этаж в зоне ЮНЕСКО: самые читаемые и обсуждаемые новости этой недели
2
20:01 Одесса плавится: побит температурный рекорд, а на завтра объявили чрезвычайный уровень пожарной опасности
5
18:19 Под музыку Шопена и аромат лаванды: в одесском ботсаду оживили исторический фонтан (фоторепортаж) фотографии
4
15:00 В Одессе в День Конституции прошли акции в поддержку пленных и в память о погибших защитниках (фото) фотографии
13
11:52 Девять лет тюрьмы и международный розыск: главбух одесской компании начислила себе 6 миллионов и уехала в Германию
35
08:46 Испанские холодильники и немецкие печи: одесскую школьную столовую оснастят импортной техникой премиум-класса
1
27 июня
21:23 Бог на бандуре играет, а жена мертвеца обнимает: одесситам показали хоррор-мелодраму фотографии
1
19:30 Хотели дорого-богато и по индивидуальным меркам, но не прокатило: почему у одесской скорой нет новой формы
2
17:01 Неделя фекальной аварии под Одессой: нечистоты сливают в море, а чиновники спорят, кто должен ремонтировать коллектор
2
14:04 Закрытие или реформа? Румынская община просит трех президентов спасти лицей в Одесской области, а местные власти отрицают притеснения
22
11:00 Лето в самом разгаре: в аквапарке Hawaii продолжаются тематические вечеринки для всей семьи (на правах рекламы) фотографии
1
08:43 На Одесчине мать жестоко избила пятилетнего сына: женщину уже ранее судили за смерть ребенка (обновлено, фото) фотографии
44
26 июня
21:15 Мировые гиганты против украинских реалий: кто получит терминалы в Черноморске на 35 лет
2
19:02 Балканское сердце остановилось: одесситы скорбят по Бате Недиче фотографии
3
17:20 ТЦК против собаки: в Одессе полиция расследуют травмирование животного, а военкомат молчит
8




Статьи:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думская в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×