Кравоцова1

20 жовтня 2023, 14:12

Котик vs свинособаки: одесит створив комп`ютерну гру про виживання в зруйнованому місті (фото, відео)



Війна остаточно і безповоротно поділила всіх на «нас» і на «них». Ми - українці, наші друзі та партнери. Вільні люди Заходу. І Вони — росіяни, їхні старші союзники на кшталт Китаю і сателіти — такі як Білорусь. Темрява, що йде зі Сходу.

Скільки образливих назв для Них з'явилося останнім часом. Але найбільше прижилися «орки» і «свинособаки». Про винищення їх мріють чи не всі наші співгромадяни.

Поява гри, в якій мрія стає реальністю, була питанням часу. І, як з'ясував спецкор «Думської» Дмитро Жогов, часу найближчого. Як одесит став автором бродилки і що його на це спонукало — читайте.

Коли росіяни своїми ракетами спалили нежитлову громаду готелю «Одеси», я, як і всі одесити, напевно, не дуже-то переживав.

Зате з гнівом і болем дивився на покалічений морвокзал. Він для мене був колись центром проведення всіляких заходів і фестивалів. Як відв'язно і здорово колись тут веселилися!

Я був завсідником фестивалю «ФАН ЕКСПО». Раз на рік, у серпні, з усього світу в Одесу приїжджали ельфи, японські школярки, ґодзілли та різні комп'ютерні персонажі. Протягом двох днів вони крокували морвокзалом у своїх фантастичних вбраннях і гримі, позували, а народ із ними щосили селфівся. Другого дня обирали найофігеннішого героя і вручали йому всілякі ніштяки. На «ФАН ЕКСПО» можна було підсісти, як на наркотик. Як у Ріо-де-Жанейро танцівниці цілий рік шиють собі сукню, щоб один раз пройти в ній, трясучи стегнами і звиваючись під запальну самбу, так і тут. Шили й майстрували костюми, розучували танці, придумували бойові сцени…

Але потім грянув ковід — два роки лікарняної тиші, а за ним і велика війна. Виття сирен. Прильоти. І ось тепер бите скло, бетонне кришиво. Там, де ельфи змахували велично мечами, а чарівниці варили в колбах різноколірне зілля — лише зірвані вибухом перекриття, гар і попіл. Відмітини війни.

Я цілий вечір відсилав знайомим з інших міст фотографії: «Пам'ятаєте? Ми ж тут так весело ковбасилися!» Друзі дивилися, не впізнавали. Орки «деельфізували».

Для директора «ФАН ЕКСПО» Кості Реуса захід це був як дитина. Він готував його по півроку. А зараз порожнеча. Я - журналіст, який щороку ходив на це чарівне дійство, мене від злості до свинособак перевертає, а як йому?  

- Звичайно ж, я сумую за тими часами, — каже Костя. — Тоді всі хотіли продовження, обіцяли приїхати наступного року. А зараз…

Як виявилося, Костя зараз зайнятий іншою і вельми кумедною штукою. Його енергія фестивального директора сублімувалася… у комп'ютерній грі.

«Концепт гри прийшов мені, коли я під час блекауту приймав ванну при свічках, — розповідає він. — Вирішив, непогано б зробити проєкт, як люди переживають такі події. Тобто спочатку задум був таким: як вижити при довгих вимкненнях світла, без генератора, як їжу готувати».

Потім підтягнувся сюжетець. Солдат-котик (його звуть Лео, спокійний, але сильний) повертається у своє місто. Бачить його спустошеним, розкраденим і розбомбленим. І він береться свій дім відновлювати.

«Я їздив із волонтерами під Херсон, — продовжує Костя, — ми допомагали місцевим жителям. І бачив школи, в яких жили окупанти, який срач вони після себе залишають і як це прибирають і відновлюють. Враження були настільки сильні, що їх треба було у щось творче реалізувати».

У роботі над грою автор активно використовує нейромережі, Midjourney і ChatGPT. Є такий жанр «гри на чотири години». Тобто ти її можеш пройти за день, за два, а можна за умовні чотири години отримати повне враження про неї. Такою і вийшла бродилка про Лео.

«Це оповідна історія з ігровими елементами, — продовжує Костя. — Пазли, головоломки. Лео потрапляє в будинок, виявляє, що там немає світла. І починається квест із запуску генератора, він автентичний, усіх кроків дотримано. Минулої зими довелося навчитися. Ніколи ними не користувалися. Треба дістати масло. Отримати бензин. Знайти каністри. Спуститися в підвал. Там темно. Шаритися без світла недобре. Треба знайти свічку. І так далі.

У середині гри з'являються додаткові персонажі. Я додаю туди чотирьох антигероїв. Це привиди вбитих окупантів. Свинособаки. І їх треба буде позбутися, виконавши певні завдання. Я думаю до Нового року її закінчити. Тож іграшка з'явиться в першому кварталі 2024-го!»

Толкін писав: «Темрява не вічна, і не так вже й багато місця займає вона у світі!» Будемо з нетерпінням чекати. Вже разок у неї зіграти слід, хоча б для того, щоб свинособак вигнати.

Я вірю, що скоро темрява розвіється, ми розгребемо залишений орками попіл і срач, і на оновленому морвокзалі знову зустрінуться любителі «ФАН ЕКСПО». Важливо побредуть гендальфи з палицями, і дівчатка чарівниці варитимуть своє зілля. І якщо і з'являться в Одесі орки, то це буде косплей.

Автор — Дмитро Жогов, спеціальний кореспондент «Думської»


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!






Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter




C. Cattani
Где на фото свинособака Владимир Пчелко?
   Відповісти    
Евгений Блиновский
Графика симпатичная. На планшете можно было бы и поиграть…
   Відповісти    
Morgot
Ага. Ток вот название игры не написали…
   Відповісти    

Костя Реус
Дякую. Планую підтримку планшетів трохи згодом після релізу у Steam
   Відповісти    

   Правила



22 червня
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
14:10 В Одесі помітили сарану: звідки з’явилися комахи та чи існує загроза фотографии
3
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
4
10:27 П’ять годин без туалету: мешканець Одещини з ДЦП розгромив військкомів у суді та вимагає компенсації за знущання
6
08:30 Нічна атака на іноземні судна біля берегів Одещини: загинув моряк, пошкоджено три суховантажі (фото) фотографии
3
21 червня
21:56 Скандал із турецьким ресторатором, дівчинка, яка зникла в морі, та лихач на BMW: топ-5 одеських новин тижня
17
20:24 Фекальний бунт під Одесою: люди перекрили трасу через прорив нечистот, а влада скинула смердючу рідоту в море
14
19:01 Місто, якого більше немає: в Одесі оживили плівковий архів «інтелігента з камерою» фотографии
3
16:02 В Одесі відкрили найбільший в Україні меморіал пам’яті загиблих студентів-захисників (суспільство) фотографии
8
13:00 Аварія на Одеській ТЕЦ: центр міста залишився без світла, а резервний трансформатор за 40 млн так і не запустили (оновлено)
6
11:30 «Велику Русь» пустили на розпалювання, а через багаття стрибали аж до сутінок: на одеському пляжі відсвяткували Івана Купала (фоторепортаж) фотографии
17
08:41 Нічна атака на Одещину: горіло подвір’я приватного будинку
9
20 червня
23:39 Одеса під атакою безпілотників: у місті чути вибухи
34
20:48 Фінансова катастрофа для міста: Одеська ТЕЦ вимагає з «Теплопостачання» понад три мільярди
17
17:14 У центрі Одеси затримали агента фсб із вибухівкою
19




Статті:

Линии шезлонгов, бассейны и попытки расширить территорию: как одесские пляжи от Ланжерона до Аркадии готовятся к сезону (фото)

Разбор полетов: как единодушие доверяйцев, «слуги»-отступники и амбиции «мечтателей» ломали сессию

Barracuda украинского юга: как морпехи сами собирают дрон, ставший самым опасным водным хищником (фото, видео)





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×