зезман2

20 жовтня 2023, 14:12

Котик vs свинособаки: одесит створив комп`ютерну гру про виживання в зруйнованому місті (фото, відео)



Війна остаточно і безповоротно поділила всіх на «нас» і на «них». Ми - українці, наші друзі та партнери. Вільні люди Заходу. І Вони — росіяни, їхні старші союзники на кшталт Китаю і сателіти — такі як Білорусь. Темрява, що йде зі Сходу.

Скільки образливих назв для Них з'явилося останнім часом. Але найбільше прижилися «орки» і «свинособаки». Про винищення їх мріють чи не всі наші співгромадяни.

Поява гри, в якій мрія стає реальністю, була питанням часу. І, як з'ясував спецкор «Думської» Дмитро Жогов, часу найближчого. Як одесит став автором бродилки і що його на це спонукало — читайте.

Коли росіяни своїми ракетами спалили нежитлову громаду готелю «Одеси», я, як і всі одесити, напевно, не дуже-то переживав.

Зате з гнівом і болем дивився на покалічений морвокзал. Він для мене був колись центром проведення всіляких заходів і фестивалів. Як відв'язно і здорово колись тут веселилися!

Я був завсідником фестивалю «ФАН ЕКСПО». Раз на рік, у серпні, з усього світу в Одесу приїжджали ельфи, японські школярки, ґодзілли та різні комп'ютерні персонажі. Протягом двох днів вони крокували морвокзалом у своїх фантастичних вбраннях і гримі, позували, а народ із ними щосили селфівся. Другого дня обирали найофігеннішого героя і вручали йому всілякі ніштяки. На «ФАН ЕКСПО» можна було підсісти, як на наркотик. Як у Ріо-де-Жанейро танцівниці цілий рік шиють собі сукню, щоб один раз пройти в ній, трясучи стегнами і звиваючись під запальну самбу, так і тут. Шили й майстрували костюми, розучували танці, придумували бойові сцени…

Але потім грянув ковід — два роки лікарняної тиші, а за ним і велика війна. Виття сирен. Прильоти. І ось тепер бите скло, бетонне кришиво. Там, де ельфи змахували велично мечами, а чарівниці варили в колбах різноколірне зілля — лише зірвані вибухом перекриття, гар і попіл. Відмітини війни.

Я цілий вечір відсилав знайомим з інших міст фотографії: «Пам'ятаєте? Ми ж тут так весело ковбасилися!» Друзі дивилися, не впізнавали. Орки «деельфізували».

Для директора «ФАН ЕКСПО» Кості Реуса захід це був як дитина. Він готував його по півроку. А зараз порожнеча. Я - журналіст, який щороку ходив на це чарівне дійство, мене від злості до свинособак перевертає, а як йому?  

- Звичайно ж, я сумую за тими часами, — каже Костя. — Тоді всі хотіли продовження, обіцяли приїхати наступного року. А зараз…

Як виявилося, Костя зараз зайнятий іншою і вельми кумедною штукою. Його енергія фестивального директора сублімувалася… у комп'ютерній грі.

«Концепт гри прийшов мені, коли я під час блекауту приймав ванну при свічках, — розповідає він. — Вирішив, непогано б зробити проєкт, як люди переживають такі події. Тобто спочатку задум був таким: як вижити при довгих вимкненнях світла, без генератора, як їжу готувати».

Потім підтягнувся сюжетець. Солдат-котик (його звуть Лео, спокійний, але сильний) повертається у своє місто. Бачить його спустошеним, розкраденим і розбомбленим. І він береться свій дім відновлювати.

«Я їздив із волонтерами під Херсон, — продовжує Костя, — ми допомагали місцевим жителям. І бачив школи, в яких жили окупанти, який срач вони після себе залишають і як це прибирають і відновлюють. Враження були настільки сильні, що їх треба було у щось творче реалізувати».

У роботі над грою автор активно використовує нейромережі, Midjourney і ChatGPT. Є такий жанр «гри на чотири години». Тобто ти її можеш пройти за день, за два, а можна за умовні чотири години отримати повне враження про неї. Такою і вийшла бродилка про Лео.

«Це оповідна історія з ігровими елементами, — продовжує Костя. — Пазли, головоломки. Лео потрапляє в будинок, виявляє, що там немає світла. І починається квест із запуску генератора, він автентичний, усіх кроків дотримано. Минулої зими довелося навчитися. Ніколи ними не користувалися. Треба дістати масло. Отримати бензин. Знайти каністри. Спуститися в підвал. Там темно. Шаритися без світла недобре. Треба знайти свічку. І так далі.

У середині гри з'являються додаткові персонажі. Я додаю туди чотирьох антигероїв. Це привиди вбитих окупантів. Свинособаки. І їх треба буде позбутися, виконавши певні завдання. Я думаю до Нового року її закінчити. Тож іграшка з'явиться в першому кварталі 2024-го!»

Толкін писав: «Темрява не вічна, і не так вже й багато місця займає вона у світі!» Будемо з нетерпінням чекати. Вже разок у неї зіграти слід, хоча б для того, щоб свинособак вигнати.

Я вірю, що скоро темрява розвіється, ми розгребемо залишений орками попіл і срач, і на оновленому морвокзалі знову зустрінуться любителі «ФАН ЕКСПО». Важливо побредуть гендальфи з палицями, і дівчатка чарівниці варитимуть своє зілля. І якщо і з'являться в Одесі орки, то це буде косплей.

Автор — Дмитро Жогов, спеціальний кореспондент «Думської»


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!






Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter




C. Cattani
Где на фото свинособака Владимир Пчелко?
   Відповісти    
Евгений Блиновский
Графика симпатичная. На планшете можно было бы и поиграть…
   Відповісти    
Morgot
Ага. Ток вот название игры не написали…
   Відповісти    

Костя Реус
Дякую. Планую підтримку планшетів трохи згодом після релізу у Steam
   Відповісти    

   Правила



24 червня
12:35 Квартири для сиріт із завищеною ціною: колишньому чиновнику одеської мерії повідомили про підозру
2
10:19 Військовий на пенсії передавав дані колишньому підлеглому, який став російським комбатом: в Одесі затримали агента фсб фотографии
8
08:43 Нова модель оборони України: що відбувається на фронті та чи можна говорити про перелом? (колонка)
14
23 червня
21:42 Ще один храм в Одесі перейшов до ПЦУ: там виявили ікони російських царів та символи «руського міра» (відео) видео
15
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
1
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
16
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
6
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
24
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
6
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
6
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×