Спадок Труханова: полковник СБУ тепер радить в.о. мера, а його дружині вдвічі підняли зарплату
Деякі люди з близького кола одеського мера Геннадія Труханова не пішли з муніципалітету слідом за ним, залишившись працювати з новим керівництвом. Серед них - старший офіцер
Служби безпеки України. «Думська» приступає до вивчення закулісних розкладів міської влади. І сьогодні поговоримо про сімейне подружжя Чижевських, які багато років найбезпосереднішим чином впливали на ухвалення стратегічних рішень і, схоже, зберігають цей статус донині.
Ці люди завжди в тіні, імена їхні невідомі широкому загалу, робота невидима, але дуже важлива. Помічник мера, який готує йому на підпис документи, може внести кілька незначних, на перший погляд, правок, які радикально змінять суть паперу, а секретарка, яка встала не з тієї ноги, може зіпсувати першій особі день, що відіб'ється на всій муніципальній ієрархії і, зрештою, не виключено, на місті загалом. Що означає в наш непростий час персональна охорона, гадаю, не варто й говорити. Та навіть проста прибиральниця-технічка, яка упорядковує кабінет міського голови, знає стільки, що дух захоплює. Тому на цю роботу людей з вулиці не беруть — тільки перевірених уздовж і поперек, надійних і на 100% вірних. Зі списком структурних підрозділів мерії Одеси можна ознайомитися на офіційному сайті міста, у розділі «Міська влада». Однак те, що можна було б назвати Офісом мера, ви там не знайдете. Є департамент документально-організаційного забезпечення, є департамент з організації роботи Одеської міськради, є відділ організаційного забезпечення діяльності керівного складу. Як ми з'ясували, жодна з цих структур не працює безпосередньо на міського голову, хоча деякі люди, що входять до ближнього кола, формально обіймають там посади. А ще в департаменті інформації та цифрових рішень, КУ «Офіс цифрової трансформації Одеської міськради», УКБ «Автотранспортне господарство Одеського міськвиконкому» та багатьох інших. Та все ж такий підрозділ існує, згадки про нього можна знайти в деклараціях працівників і в додатках до давніх розпоряджень мера. Це відділ організаційного забезпечення діяльності міського голови (нині в.о. мера Ігоря Коваля). Він вважається «секретним». Формальний штат — семеро осіб: секретарі, водій-охоронець (або кілька охоронців), фахівець із комп'ютерної безпеки і та сама прибиральниця, яка знає все. Водія Труханова, до речі, звали Ігор (прізвища не називаємо зі зрозумілих причин). Кажуть, чудовий мужик. Надійний, як скеля. Ця людина після повалення мера пішла разом із ним. Відділ від самого початку очолює така собі Алла Чижевська, інформації про яку у ЗМІ практично немає. У 2020 році її називали серед помічників Труханова, які підхопили ковід. А між тим, це одна з ключових фігур у мерії. «Алла носить більшу частину паперів, складає щоденний графік, попередньо спілкується з візитерами, керує приймальнею, планує відрядження, опікується його витратами, часто й каву подає. Незамінна людина«, — говорило джерело »Думської» в оточенні міського голови. У Чижевської п'ята категорія службовця місцевого самоврядування, заробляє вона 66 тисяч гривень на місяць (у 2023 році було вдвічі менше), як генерал-майор Збройних сил. Зберігає готівкою смішні 50 тисяч гривень і 500 євро, у банку в неї ще 117 тисяч грн. Їздить на скромній Toyota Highlander 2011 року випуску вартістю 400 тисяч гривень. Начебто нічого особливого. А ще в неї є чоловік. Ігор Чижевський — колишній депутат облради від «Довіряй ділам», колишній керівник міської територіальної виборчої комісії від Радикальної партії Ляшка (фіктивний, вибори він «робив» на користь уже екс-мера), колишній директор ПП «Центр політичних досліджень». Він, за нашими даними, був головним помічником Труханова. Саме ця людина правила документи, радила, сперечалася з міським головою, пояснювала незрозумілі моменти. 
«Коли мер приїжджав на роботу, у дверях його зустрічав саме Чижевський, — розповідає наш співрозмовник. — Вони мило розмовляли, Ігор йому щось розповідав, обережно поправляючи, супроводжував до кабінету, залишався там деякий час, а потім виходив до приймальні. Власне, він і дружина — головні люди в приймальні. Ви не потрапите до мера, не пройшовши через них». У своїх деклараціях Алла Чижевська справно вказує зарплату чоловіка (остання — 666 тисяч грн, або 55 тисяч на місяць), яку той отримує в управлінні Служби безпеки України в Одеській області. Чому так? 
А все просто, виявляється. «Він колишній співробітник СБУ, після відходу в запас багато років працював із мером, але у 2022-му мобілізувався як резервіст і повернувся в рідне відомство, — розповідає джерело. — Офіційно його прикомандирували до муніципалітету. Він або підполковник, або полковник СБУ. І одночасно — головний помічник Труханова. Не в окопах і не на оперативній роботі, просто помічник мера. І старший офіцер Служби безпеки. Типу куратор. Таке трапляється. Чому? Питання не до мене». Після вимушеного відходу Геннадія Труханова Алла та Ігор Чижевські залишилися в мерії. І тепер виконують усю ту саму роботу для в.о. міського голови Ігоря Коваля. «Власне, в останні місяці роботи Труханова вони від нього віддалилися. Імовірно, колеги Ігоря Чижевського по Службі настійно рекомендували зробити так, з урахуванням майбутніх політичних рішень щодо міського голови. Він не став розігрувати із себе самурая і тим самим зберіг роботу і вплив. Звичайна реакція апаратника. Не знаю, наскільки вони були друзями», — зазначив наш інформатор. Ми запросили коментарі всіх перелічених осіб у прес-службі міської ради. Далі буде
СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!
Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter
 |
Глубоко. Что я с мэрии помню лучше всего это свою зарплату. Сначала 2000 грн в руки, потом с введением военного налога 1950, а потом аж 3000 грн, когда я стал госслужащим. Зарплата в 2014 году просто поражала воображение. При этом основная задача была посидеть вместо тех, кто официально зарплату получал десятками тысяч, а неофициально миллионами долларов.
Відповісти
|
Коментар отримав забагато негативних оцінок
 |
чего ноешь, клоун? Можешь что делать на большие деньги — делай.а если ты никчема — не хныч, все по твоим возможностям.
Відповісти
|
 |
Клоун это ты. Есть разница, делать деньги или воровать из бюджета. Когда пенсионеры получают 3000 грн в месяц. И в 65 лет на пенсию. А при СССР пенсия 120 р!! Мужчины в 60 женщины в 55 лет. Сильно сейчас женщины хотят в 65 лет на пенсию идти?
Відповісти
|
 |
120руб.- персональная, союзного значения
Відповісти
|
 |
Обычная для всех. Вот не надо уже. У моих родителей, у обеих была. А сейчас не пенсия , а издевательство. Нет чинуши себе сразу инвалидности оформляют и очень большие пенсии , а тем кого сейчас ловят на улицах и отправляют на убой, им светит 3000 гр. Если выживут.
Відповісти
|
 |
Какие 120, придурок?Ты хочешь сказать, что уборщица в школе получавшая 70 рублей (! ) по выходу на пенсию сразу начинала получать 120?? Идиот. Твои родители наверное были из этого самого дерьма партийного.
Відповісти
|
 |
Сам ты придурок. Сколько было тех уборщиц?! К нам в школу пригнали путану на перековку, она в джинсах, 70 ые годы!!! На работу пришла. А так уборщицами уже пенсионерки работали. И всякими вахтерами. Путану к сожалению, сразу выперли. Она и не переживала. На 120 рублей можно было купить 600 буханок белого хлеба и ещё куча льгот. Что можно купить на 3000 гривен? А то зарплаты себе 66 тысяч!! А на войну 20 тысяч! А теперь 30!
Відповісти
|
 |
Идиот минимальная пенсия в СССР была 35 рублей ( это был социальный минимум, при малом стаже). максимальная 120. Средняя 67 рублей. При этом труженики колхозов получали максимум 40 рублей и могли уйти на «пенсию», если это так можно назвать женщины в 60, мужчины в 65. Охрененные права, и охрененная жизнь. Только умственно ограниченные люди или партийные твари могут ныть, как было хорошо при вонючем совке.
Відповісти
|
 |
120 рублей тогда была и ставка, молодого спеца-инженера, а в армии я начал с 265 плюс питание и тд. И пенсия 120. А чтоб всем была понятна цена рубля- 5!! буханок белого вкусного хлеба.
Відповісти
|
 |
пенсия от 35 до 120, мразота прокремлевская
Відповісти
|
 |
Пишут всякую х..ню о незаменимых судьях, чинушах, о том, что этой гнидоте надо огромные зарплаты платить. Они на хй вообще не нужны. Мы живём в эпоху ии. Сейчас ии пишет песни лучше композиторов, в юриспруденции его проще применить, без советов недоадвокатов, что я успешно использую. А этих «незаменимых» нах. Гена вылетел с должности, благодаря одной красивой фразе. Всё лети в Италию, может в Лондон. Живи и наслаждайся жизнью. А большую часть на х. Ии есть!
Відповісти
|
 |
У період сталінізму квітнув червоний комунізм.Комунізм був перевертнем монархічної Росії.Тобто:був НКВС, був Гулаг, переодягнуті комуністи грали роль німецьких нацистів.Був штучний голод, вбито багато розумних людей :Микола Куліш, Хвильовий, Радченко, Юрій Тютюникін, тощо. Чому?Тому, що лідери червоного комунізму ненавиділи розумних людей. Чому Вам так подобається нік «привід комунізму»?
Відповісти
|
 |
Понимаете какое дело. Я человек очень пожилой, родился в СССР, изучал научный коммунизм. Ну призрак, что тут скажешь, еле на ногах стою, но есть нюанс, призрак он бродит по Европе. Как вы яхту назовёте, так она и поплывёт. Особо социализм-коммунизм меня не привлекал. В КПСС не состоял и не стремился. Но сужение прав по сравнению с СССР меня тоже не радует. Кроме того в Украине дикая коррупция. До мэрии я успел 9 лет поработать с немцами. Поэтому решил, полетаю я по Европе. Годик другой.
Відповісти
|
 |
Те, що Ви працювали в мерії і пояснює, що Ви можете собі дозволити поїхати за кордон у Вашому поважному віці.Бо звичайні українці, з пенсією за вислугою років та віком, живуть за рахунок своїх дітей і онуків. Знову доводить ,що Ви і побудували свою совкову систему. І Ваші скорочені бл.,тощо.Доводять,що Ви не заслуговуєте іншого відношення .
Відповісти
|
 |
Да нет. Как раз дело не в том. И сбу это прекрасно известно из оперативных дел. Взяток я не брал от слова совсем. Зарплата была нищенская. Биографию мне портить было никак нельзя, я всегда старался быть ближе к закону. Совали мне взятки 2000 долларов пр зарплате 3000 гривен, но все знали, что я не беру. Лишь один зам управляющего, которого потом тоже выперли знал, но молчал, что у меня подписан контракт и летом я по любому уеду. Но меня выперли сразу после Нового года. Ни к кому в ноги не падал, ничего не просил, даже в суд не подавал. Смысла не было. Должность -говно, а судиться, надо время. Думал, пойду на биржу труда, отдохну полгода на пособии. Не получилось. На бирже дали мне направление на предприятие, директор не дал отказ, позвонил в управление, услышал, что я как крокодил могу любого перекусить и тут же заявил, что берет меня на работу. Хорошая была контора, неплохие люди, но летом я все равно улетел. Контракт был подписан, но расстались друзьями.
Да,если Вас интересует моё кредо, я - не коммунист, я - не бандеровец, я- не москаль,не путинист, я - не всегда и т.п. Я плевать хотел на любую власть, но я понимаю, что власти до меня есть дело. Поэтому живу с учётом всех реалий, как и положено анархисту-максималисту по убеждениям, никогда не состоявшему ни в какой партии.
Відповісти
|
 |
Мы бы не жили так бедно
если бы не эта Армия казнокрадов
Відповісти
|
Правила
|
| 22 червня |
| 10:27 | П’ять годин без туалету: мешканець Одещини з ДЦП розгромив військкомів у суді та вимагає компенсації за знущання 4 |
| 08:30 | Нічна атака на іноземні судна біля берегів Одещини: загинув моряк, пошкоджено три суховантажі (фото) |
| 21 червня |
| 21:56 | Скандал із турецьким ресторатором, дівчинка, яка зникла в морі, та лихач на BMW: топ-5 одеських новин тижня 14 |
| 20:24 | Фекальний бунт під Одесою: люди перекрили трасу через прорив нечистот, а влада скинула смердючу рідоту в море 14 |
| 19:01 | Місто, якого більше немає: в Одесі оживили плівковий архів «інтелігента з камерою»  3 |
| 16:02 | В Одесі відкрили найбільший в Україні меморіал пам’яті загиблих студентів-захисників (суспільство)  8 |
| 13:00 | Аварія на Одеській ТЕЦ: центр міста залишився без світла, а резервний трансформатор за 40 млн так і не запустили (оновлено) 6 |
| 11:30 | «Велику Русь» пустили на розпалювання, а через багаття стрибали аж до сутінок: на одеському пляжі відсвяткували Івана Купала (фоторепортаж)  17 |
| 08:41 | Нічна атака на Одещину: горіло подвір’я приватного будинку 9 |
| 20 червня |
| 23:39 | Одеса під атакою безпілотників: у місті чути вибухи 34 |
| 20:48 | Фінансова катастрофа для міста: Одеська ТЕЦ вимагає з «Теплопостачання» понад три мільярди 17 |
| 17:14 | У центрі Одеси затримали агента фсб із вибухівкою 19 |
| 15:28 | Військовослужбовець-рецидивіст, підліток та безробітний вимагали від одеситів неіснуючі борги: викрадали людей, погрожували ножем та кийком 7 |
| 12:35 | Атака на Одеську область: загорілася заправка, була загроза вибуху. 16 |
| 11:16 | ЖК «Прохоровський квартал» виходить на фінішну пряму: STIKON відкрив продаж фінальної секції (новини компаній)  1 |
Статті:
17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
17:06
Летят в сторону Доброслава
17:00
Пивденное/Беляры шахеды
16:36
Что творится в одесской полиции?В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах. Читать дальше
13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь. Читать дальше
|