Прокурор Києва Олег Кіпер очолить Одеську обласну військову адміністрацію.
Кандидатуру нового голови ОВА погодив Кабінет міністрів, повідомляє народний депутат Олексій Гончаренко.
Представлення Кіпера на новій посаді відбудеться в Одесі 31 травня.
Олегу Кіперу 43 роки, він народився в селі Тимкове Кодимського району Одеської області, 2002 року закінчив Одеську юридичну академію, 2017 року захистив кандидатську дисертацію. Має двадцятирічний стаж роботи в прокуратурі, спочатку обіймав посади в Подільському міжрайонному управлінні, потім у прокуратурі Одеської області, пізніше працював заступником начальника слідчого управління Генпрокуратури, очолював управління прокуратури Івано-Франківської області, а пізніше був заступником голови регіональної прокуратури.
У 2015 році як самовисуванець брав участь у виборах мера Одеси і набрав 106 голосів. Пізніше керував одним із відділів у ГПУ, а влітку 2020 року очолив прокуратуру Києва.
Одружений, має доньку. До 2022 року дружина Кіпера Ірина мала російське громадянство. Після початку повномасштабного вторгнення, за його словами, дружина відмовилася від паспорта рф.
Через роботу в Генпрокуратурі під час президентства Януковича, 2015 року Кіпера було люстровано. Пізніше окружний адміністративний суд Києва задовольнив його позов про поновлення на посаді.
Як повідомило джерело «Думської», Кіпера вважають людиною керівника ОП Андрія Єрмака.
«Цікаво, що з прокуратури він не йде - буде в кадровому резерві генерального, — додало джерело. — При цьому пройде атестацію у Збройних силах, отримає чимале військове звання і вступить на посаду з широкими повноваженнями щодо наведення порядку в регіоні».
Работники прокуратуры ничего так хорошо не умеют, как грамотно брать взятки! Действие стоит денег, бездействие стоит денег, молчание стоит денег. Посмотрим на этот Трипер. Ой извините, Кипер.24 жовтня 2014 року Кіпера було люстровано, внісши його до списку осіб, яким заборонено працювати в органах державної влади до 2024 року. Из Википедии.
«Кіпер Олег Олександрович — за свою кар'єру в прокуратурі встиг стати мільйонером, збити на смерть дитину, потрапити під люстрацію, відновитися через суд, під час війни відпочити на новорічних святах за кордоном»
Аукцион окончен. Вакансия закрыта. Выпускник киваловской бурсы, много лет проработавший в прокуратуре, да ещё и при Януковиче- это какой-то коррупционный джек-пот.
76-летний мужчина, который получил травмы во время атаки рф по Одессе 28 марта, скончался в больнице.
В ОВА сообщили, что его состояние изначально оставалось крайне тяжелым.
Таким образом, количество погибших в результате этой атаки возросло до трех. Еще 14 человек, в том числе 9-летний мальчик, чья мама погибла в результате удара, получили травмы.
Во время получения взятки в размере 9 тыс долл задержали главного госинспектора управления Одесской таможни.
В прокуратуре сообщили, что он наладил схему поборов с предпринимателей, которые возят товар в Молдову. С бизнесмена, который занимается экспортом детской и женской одежды, а также посуды, он требовал по тысяче долларов за грузовик и по 500 - за микроавтобус.
Сообщается, что сотрудники ТЦК выявили мужчину, нарушившего правила военного учета. При попытке доставить его в военкомат он достал нож и нанес удары по ногам одному из военнослужащих.