VPO



Три корпуси одеського онкодиспансеру віддали на півстоліття компанії, пов`язаній з екснардепом: вона вже виселяє відділення хіміотерапії та паліативної допомоги


Сотні пацієнтів одеського регіонального клінічного протипухлинного центру (онкодиспансеру) можуть залишитися без медичної допомоги через дивну політику обласної влади, яка передала три корпуси установи в довгострокову оренду приватній компанії, та ще й пов'язаній із сумнівними забудовниками.

Ідеться як про хворих, які перебувають на шляху до одужання, так і про приречених людей, чиї страждання тут полегшують, розповіла «Думській» гендиректорка диспансеру Ольга Покітко, призначена на посаду у вересні 2023 року.




Річ у тім, що зі згаданих корпусів стоїть порожній тільки один. В іншому розташовується відділення хіміотерапії, а в третьому — відділення паліативної допомоги, тобто місце, де доживають свій термін ті, кому допомогти вже неможливо і хто вирішив провести останні дні не вдома, а під наглядом лікарів.

Так от, орендар стверджує, що присутність цих підрозділів протипухлинного центру заважає йому розпоряджатися знятим майном, і вимагає їхнього виселення! Компанія подала до господарського суду позов проти управління майнових відносин облради та медзакладу — з відповідними вимогами. Найближче засідання відбудеться 30 жовтня.   

Щоб розібратися в ситуації, ми побували в онкодиспансері й поговорили з колишніми та нинішніми співробітниками клініки.

Ця історія почалася минулого року. 14 вересня 2022-го на стіл тодішнього керівника протипухлинного центру В'ячеслава Полясного ліг папір від ТОВ «БМТ Україна» з проханням передати в оренду строком на п'ять років нежитлову будівлю загальною площею 700 квадратних метрів на вулиці Нежданової, 32.

«Ініціатива виходила від обласної ради в особі управління майнових відносин, — розповів «Думській» Полясний, який мобілізувався до лав Збройних сил України. — Мотивація була така — інвестиції зможуть поліпшити становище онкодиспансеру, при цьому ключовою умовою було збереження надання медичних послуг на території цього корпусу. Зокрема, там планувалося створити центр із пересадки кісткового мозку».

Під час подальшого обговорення в облздоров'я (керівником якого тоді була Наталія Одарій-Захар'єва, пізніше зі скандалом звільнена новим головою обласної військової адміністрації Олегом Кіпером) та управлінні майнових відносин облради народилося рішення передати в оренду «БМТ Україна» не один, а одразу три корпуси, при цьому не на п'ять, а на сорок дев'ять років — загалом понад 2100 квадратних метрів.

Що і було зроблено — договір оренди нерухомого майна, яке перебуває у спільній власності територіальних громад Одеської області, уклали 17 листопада 2022 року. Підписали його гендиректор «БМТ Україна» Богдан Гук, керівник онкодиспансеру В'ячеслав Полясний і начальник управління майнових відносин Одеської обласної ради Лариса Соколик.

1 січня 2023 року «БМТ Україна» вступила в права орендаря і почала виплачувати встановлену суму — 154 тисячі гривень на місяць. Однак у березні фірма припинила це робити, оскільки три зазначені вище корпуси не були звільнені. Комерсанти зажадали усунути перешкоди в користуванні майном, але отримали відмову, після чого розпочали судову тяганину.

У вересні в онкодиспансері змінилося керівництво. Новим гендиректором комунального неприбуткового підприємства стала Ольга Покитко, яка теж відмовилася виселяти відділення, а заодно звернулася до прокуратури.

«Ми опинилися на порозі катастрофи — якщо виконати їхні вимоги і очистити корпуси, де розташовані відділення хіміотерапії та паліативної допомоги, то сотні людей опиняться на вулиці без можливості безоплатно отримувати медичну допомогу. Інших приміщень, де можна було б розгорнути ці відділення, у нас немає. Ми монополісти у сфері хіміотерапії, і інших варіантів у пацієнтів просто немає. Щодня ми приймаємо 100-120 нових пацієнтів, які отримують послугу безоплатно, а тим часом її вартість — 10-100 тисяч гривень, але в тому-то й біда, що альтернативи онкодиспансеру на півдні України немає, навіть якщо у вас є гроші», — каже Ольга Покитко.

Вона вважає, що історія з орендою була затіяна з метою створити приватний онкоцентр, одночасно вбивши конкурента в особі комунального медзакладу. На кону — великі гроші: у разі виселення відділення хіміотерапії онкодиспансер не зможе отримувати повний пакет державного фінансування від Національної служби здоров'я. І його «перехопить» комерційний заклад.

«Така схема вже була реалізована в Кропивницькому. Мабуть, вирішили повторити в Одесі, і це при тому, що у нас серед аналогічних установ в Україні найбільший бюджет. У нас є всі необхідні препарати для надання безоплатної хіміотерапії. У двох із трьох корпусів ми своїми силами продовжуємо ремонтні роботи, чого ми маємо кудись виселятися?» — обурюється керівник.

Цікаво, що заснована рік тому в Києві компанія «БМТ Україна» перестала платити за оренду і почала вимагати очистити корпуси одразу ж після того, як у ній змінився бенефіціар і керівник. Замість Богдана Гука ним став одесит Володимир Герасимов. Він має стосунок ще до кількох фірм. Зокрема, чоловік є керівником і бенефіціаром ТОВ «Пульс Мед Груп» (зареєстрована за тією самою адресою в столиці, що й «БМТ Україна»). Компанія спеціалізується на різноманітних послугах у сфері охорони здоров'я.

Крім того, Герасимов — співзасновник двох одеських фірм, «Олександрія С» і «Арс». Обидві зареєстровані в Одесі, на Грецькій, 44, і кінцевий їхній бенефіціар — екснардеп і бізнесмен Геннадій Чекіта. Компанії займаються будівництвом, зокрема брали участь у зведенні висоток і «пансіонатів» на приморських схилах Великого Фонтану.

Який справжній інтерес цих людей до території онкодиспансеру, можна тільки здогадуватися.

За даними «Думської», за описаною вище схемою, як і у всіх великих медичних кейсах регіону, стоїть голова Одеської обласної ради Григорій Діденко, а неприємності йому влаштовує голова ОВА Олег Кіпер.

Один з останніх великих скандалів — звільнення начальниці обласної швидкої допомоги Ірини Паромонової, яка, за словами нашого джерела, була останнім «медичним» гаманцем Діденка.


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!




















Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter




Trueno
Trueno 24 жовтня 2023, 22:56     +22      
Охренели настолько, что даже не пытаются скрывать этот беспредел…
   Відповісти    
KATPAH
KATPAH 24 жовтня 2023, 23:05     +17      
Мне и большинству больных терять нечего, в буквальном смысле ляжем костьми у входа в корпуса. Лучше б на ночь не читал эту новость…
   Відповісти    
ПнАлВч
Читайте класика-чтобы уменьшить нагрузку на почву, нас меньше должно быть(с) Шо не вбили на війні вороги, доб'ють наші слуги в тилу.
   Відповісти    
Mossad
Mossad 25 жовтня 2023, 07:41     +13      
З чиновницькою мафією все зрозуміло — «святі» гроші творять чудеса. Але як депутати облради могли проголосувати за передачу в оренду діючих корпусів лікарні?!  Це ж скільки треба було роздати бабла кожному, хто проголосував «за»!
   Відповісти    
Жора с Адесы
«Щодня ми приймаємо 100-120 нових пацієнтів, які отримують послугу безоплатно»…Очам своїм не вірю. В онкодиспансері та безоплатно…Ці речі несумісні.
   Відповісти    
KATPAH
Плюс Плюс Плюс. Когда еду в эту обитель юдоли и печали первое о чем думаешь А хватит ли грошей на визит.Персонал всегда вежливо подскажет тариф
   Відповісти    
Нафигатор
/а ГДЕ МАТЬ ВАШУ! пардон за эмоции -УГОЛОВНОЕ ДЕЛО/
По «Краяну» є справа, і що? Винних немає
А скільки ще таких справ відкладено в очікуванні «строків давності»? Прокурори та судді «працюють» аж гай шумить.
   Відповісти    
арчибальд арчибальдович
Цей безлад треба зупинити.
Як люди, хворі на рак, не зможуть отримати безоплатне лікування?!  І зараз є купа питань, щодо якості лікування в онкодиспансері і його результатів, часто невтішних. Но, якщо закртити таким шахрайским чином цей заклад, то десятки тисяч громадян залишатся без медичної допомоги. Цього и  припустити не можна!
   Відповісти    
Коментар отримав забагато негативних оцінок
Нафигатор
/президентов можно обзывать клоунами/
А скажіть, у нас є президент?
   Відповісти    

Коментар отримав забагато негативних оцінок
   Правила




23 червня
21:42 Ще один храм в Одесі перейшов до ПЦУ: там виявили ікони російських царів та символи «руського міра» (відео) видео
9
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
15
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
4
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
24
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
6
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
6
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
5
14:10 В Одесі помітили сарану: звідки з’явилися комахи та чи існує загроза фотографии
6
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
7




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×