artville1

Осінньо-зимовий мундіаль — перші підсумки: програш господарів, сенсаційні перемоги японців і саудитів над фаворитами першості та 27 хвилин доданого часу

0

Ще до свого початку чемпіонат світу з футболу в Катарі побив усі рекорди за кількістю скандалів. Навіть ті, хто не цікавиться ані футболом, ані новинами спорту взагалі, знали задовго до першого матчу, що турнір приймає країна, яка, м'яко кажучи, не поважає прав людини, яка вкрай негативно ставиться до меншин, яка запросто готова розірвати багаторічний спонсорський зв'язок між футболом і пивом, узагалі не збирається користуватися «футбольною спадщиною» першості: стадіони розберуться, перетворяться на готелі/торгові центри. Розвивати національну лігу тут особливо ніхто не планує. Це вам не США-1994!

А ще це перший турнір, який проводиться взимку, що порушило організацію національних футбольних чемпіонатів. У підсумку збірні готувалися до головного змагання чотириріччя не місяць, а тиждень. Не забудемо і президента ФІФА Джанні Інфантіно, який запропонував на час турніру зачохлити гармати Україні (країні, що визволяє свої території та веде жорстоку боротьбу зі світовим злом). Ну а те, що організатори надають неправдиву статистику відвідуваності матчів (стадіон вміщає 40 тисяч, у протоколі 43, а на телекартинці — 25-28) — це вже сущі дрібниці.

І все ж таки. Спробуймо зосередитися на футболі. Хоч би як важко не було. Навіть коли на чемпіонаті немає жодного представника України вперше з 1998 року. Тим паче перший тур дав ґрунт для обговорень. На «Думській» — підсумки першого туру чемпіонату світу з футболу.

ГОСПОДАРІ ПОЧИНАЮТЬ І… ВПЕРШЕ ПРОГРАЮТЬ

У автора не було жодних сумнівів (вибачте за категоричність) у слабкості збірної Катару. Роки підготовки, максимальна закритість від сторонніх очей під час награвання суперсекретних тактичних схем — усе це, звісно, добре. Але коли в тебе в команді жоден гравець не грає в скільки-небудь конкурентоспроможній лізі, шанси твої на успіх не великі. Збірна Катару в одну хвіртку поступається Еквадору і стає першою збірною-господаркою мундіалю, яка програє свій дебютний матч на турнірі. ПАР, США, Японія, Корея — не програвав ніхто. Чесно кажучи, здивуюся, якщо Катар нав'яже боротьбу Сенегалу або Нідерландам у наступних турах.

Автор першого голу турніру — еквадорський форвард Еннер Валенсія. Він забив досить швидко, але штучний інтелект запримітив офсайд під час комбінації латиноамериканців. Було, звісно, прям таке буквоїдство… Утім, еквадорці не засмутилися, і до перерви Еннер забив уже два абсолютно чистих м'ячі. З таким же рахунком — 2:0 - закінчився і другий матч у групі А.

НОВИЙ ФУТБОЛЬНИЙ ТРЕНД

27 хвилин додав до основного часу матчу Англія — Іран арбітр із Бразилії Клаус. І ж не причепишся! У першому таймі іранському воротареві аж надто довго надавали допомогу після прильоту в голову, були паузи, пов'язані з травмами та переглядом ВАР, у другому таймі. Схоже, все йде до того, що у футболі буде чистий час. Як у хокеї та баскетболі. Вийшов м'яч за бокову — зупинка таймера. Хтось приліг на поле, м'яч не в грі - зупинка. Не можу сказати, що це дуже погано.

Що ж стосується безпосередньо футболу, то на радість українським уболівальникам англійці розгромили азіатів — уперше в історії чемпіонатів світу матч закінчився з рахунком 6:2. У переможців відзначимо дубль Букайо Сака та дві гольові передачі найкращого бомбардира попередньої першості Гаррі Кейна. Футболісти Ірану запам'яталися насамперед мовчазним протестом (не співали гімн) проти керівництва ісламської республіки. Як видно, з жорстокістю іранського режиму не згодні і всередині самої країни. Хоча, думається, після такого шлях додому іранським футболістам замовлений.

ХТО ТУТ ФАВОРИТ?

Головна сенсація цього чемпіонату вже, здається, відбулася. Збірна Аргентини, чи не головний фаворит чемпіонату, поступилася команді Саудівської Аравії — 1:2. Саудити всю гру грамотно оборонялися проти Лео Мессі і компанії, провели результативну п'ятихвилинку на початку другого тайму (гол Салема Аль-Досарі шикарний був) і… цього вистачило для перемоги. Команда Ліонеля Скалоні нічого не змогла придумати в атаці і заслужено програла.

Наступного дня всіх вразили німці. До 70-ї хвилини рахунок їхнього матчу проти Японії міг бути 4:0. Але на табло були скромні 1:0. Німеччина на якийсь час зупинилася і поплатилася. 1:2, і вже після наступного туру чотириразові чемпіони світу можуть вилетіти.

Підтвердили статус фаворита переконливими перемогами Бразилія, Франція та Іспанія.

РИЗИКУВАТИ МИ БУДЕМО ПОТІМ

Одразу чотири матчі першого туру завершилися сухою нічиєю. Не забивали одне одному Данія і Туніс, Мексика з Польщею (поляк Левандовський ще й пенальті не забив), Марокко з Хорватією та Уругвай з Кореєю. Самі матчі були приблизно рівними, але на кону були занадто великі ставки. Краще очко, ніж нуль перед другим туром — напевно цю думку в голові тримали всі учасники «нульових» ігор. Ось і не будемо їх за це з глядацької позиції засуджувати. Отже, розкриються в другому-третьому турах. Коли нулі на табло не влаштовуватимуть ні тих, ні інших, ні третіх.

Тоді й отримаємо задоволення

СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!
0

Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter

Новини по цій темі:

Неравнодушный
Я дивлюся огляди матчів на ютубі. Дуже цікаво і не займає багато часу. Японці і саудити дійсно здивували.