«Заснований рішенням Катерини II»: Україна просить ЮНЕСКО розглянути досьє Одеси без політики та проросійських наративів
Неупереджено, «без політики» і «проросійських наративів» просять ЮНЕСКО розглянути номінацію про внесення історичного центру Одеси до Списку Всесвітньої спадщини міністр культури Олександр Ткаченко, мер Одеси Геннадій Труханов і постійний представник України при організації Вадим Омельченко. Їхній відкритий лист опублікувала сьогодні пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.
Досьє Одеси Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО має розглянути на 18-й позачерговій сесії, яка розпочалася сьогодні вранці в Парижі і триватиме до 19:00 за Києвом. Під час сесії представники рф намагалися внести поправку щодо виключення цього питання з порядку денного, однак її було відхилено. Як наголошується в листі, завершальним етапом перед включенням об'єкта до Списку Всесвітньої спадщини було надання Міжнародною радою з охорони пам'яток та історичних місць (ICOMOS) рекомендацій суто технічного характеру щодо особливостей подальшого збереження об'єкта. «На наш подив, у своїх рекомендаціях від 11 січня 2023 р. ICOMOS вдався до політизації українського досьє, включивши до опису об'єкту інформацію про заснування Одеси «стратегічним рішенням Імператриці Катерини II», якої не було в номінаційному досьє, поданому Україною 11 жовтня 2022 р., обурюються автори звернення. — Ми не можемо миритися з присутністю в документі, підготовленому Центром Всесвітньої спадщини за українською номінацією, відверто проросійських наративів, які суперечать аргументації оригінального українського досьє. Безперервний розвиток Одеси як портового міста сягає XV століття. Відтоді й до XVIII століття включно воно було відоме як Хаджибей, з фортецею та гаванню. Завдяки порту місто стало феноменом культурного розмаїття та міжкультурного діалогу. За часів існування російської імперії просувалося твердження про те, що місто засноване указом імператриці Катерини II 1794 року. Однак рескриптом імператриці було лише підтримано ініціативу з облаштування порту Хаджибей». Неприйнятною для України є також рекомендація змінити назву об'єкта та виключити звідти згадку про порт, роль якого є визначальною. «Адже саме портові та припортові ділянки міста сьогодні є мішенню російського агресора, виключення їх з охоронної зони робить цей унікальний історичний район беззахисним. І дарує росії інструмент для продовження свого продовольчого тероризму», — йдеться в листі. «ЮНЕСКО не повинна дозволити себе використовувати в політичних цілях. Мета включення унікальних пам'яток до Списку всесвітньої спадщини — захистити їх. Саме цього прагнемо і ми. Україна не є членом КВС і не має безпосереднього впливу на процеси ухвалення ним рішень. Тому ми закликаємо країни-члени Комітету всесвітньої спадщини врахувати позицію української сторони та не дозволити використовувати цю авторитетну інституцію для політичних маніпуляцій і прикриття російської агресії проти України. Ми наполягаємо на неупередженому підході до розгляду 18-ю позачерговою сесією Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО українського досьє «Історичний центр міста-порту Одеса» в первинно поданому Україною вигляді для занесення до Списку всесвітньої спадщини під загрозою», — заявляють представники нашої країни.
СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!
Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter
 |
Так и есть. Никакую «Одессу» рос империя не основывала. И Хаджибей она не основывала. Так как он уже был основан турками, Османской империей.
Відповісти
|
 |
А чому ТРУХло не у Парижі, з якорем?..який сум
)
Відповісти
|
 |
Недоимперия гопников с сумасшедшим путлером и тут пакости пытается сделать. Будем надеятся что в ЮНЕСКО достаточно ндзаангажированных нефтедолларами членов.
Відповісти
|
 |
Шукайте відповіді у Воронцовському архіві ( бібліотека ОНУ ім.Мечникова) в роботах Скальковського.
Відповісти
|
 |
Екатерина повелела создать в уже существующем Гаджибее ещё одну гавань-военную (это и есть, по мнению ваты акт о создании Одессы). Своим указом переименовала Гаджибей в Одессу, тем самым признав преемственность. Вот так вот
Відповісти
|
 |
Если следовать этой логике, то, например Бахмут, был основан в 2016 году после переименования Артемовска.
Відповісти
|
Коментар отримав забагато негативних оцінок
 |
Кем был построен тот исторический центр Одессы, который эти три клоуна пытаются втюрить ЮНЕСКО как украинское всемирное наследие?? Турками, поляками, крымскими татарами, Украиной? «Куплю украинские монеты XIV-XIX веков. Дорого! "
Відповісти
|
 |
Истерический клоун Спирт, тот "исторический центр" Одессы построен был, в подавляющей части, УКРАИНСКИМ НАРОДОМ. А твои истерические поиски это из той же серии, что армяне истерят по поводу каких-то культурных артефактов в Карабахе. Но Карабах по закону принадлежит Азербаджану и культурные артефакты никак не могут на это повлиять. Точно так же Одесса это Украина.
Відповісти
|
Коментар отримав забагато негативних оцінок
 |
УКРАИНСКИМ НАРОДОМ! ?
Да ты глыбже копай УКРАИНСКИМ ПРОЛЕТАРИАТОМ!!!
Похоже вы с Неравнодушным в одной партийной ячейке состояли «»Куплю украинские монеты XIV-XIX веков. Дорого! «
Відповісти
|
 |
Идиот, ЭТО ТЫ В ОДНОЙ НАЦИСТСКОЙ ПАРТИИ С ПУЙЛОМ КРОВАВЫМ КРЕМЛЕВСКИМ. ПОЭТОМУ У ТЕБЯ «СТРОИЛА» КАТЬКА 2. Для тебя не народу населяющему надо быть благодарными, а Катьке 2 и рос империи и любовнику катки 2 потемкину. Из за такой мрази, как ты, и придумали кремлевцы себе сказку, что в Украине при первом появлении московских ракет и пересечении границ армией московитов все сдадутся и население будет встречать хлебом-солью. Благодаря, в том числе, тебе, московиты совершили преступления в Мариуполе. Буче. Ирпене. В каждом оккупированном городе. Благодаря тебе, в том числе. И ты еще продолжаешь дрочить на рос империю после этого и трясти какими-то монетами. Про «пролетариат», подчеркиваю, как истинный коммуняка, ты накорябал. Ты забыл, что ты не на экзамене по истории кпсс. Идиот, расскажи про монеты, найденные в земле, и про свои попытки определения принадлежности данной территории к тому или иному государству в ДУРДОМЕ. В том же, где уже обитают кремлевские уроды, развязавшие бойню.
Відповісти
|
Коментар отримав забагато негативних оцінок
 |
Господи, дорогой вы мой человек, да простите ради всего святого, что же вы сразу не сказали, что вы идиот? А я главное дело спорю тут с вами, аргументы какие-то привожу
Ну, право, как неудобно получилось! Да если бы я знал, вот ей Богу!

Відповісти
|
 |
Шавка, ты еще «господа» вспомнил! Чисто ипанутый московский шизофреник СПИРТ!
Зачем такое ипанутое существо, как ты, присутствует на сайте Думская, совершенно непонятно.
Аргументы закончились, пошли картинки. Ты еще потряси медяками, все еще пытаясь доказать, что «здесь рос империя».
Твои шизоидные московские собратья уже угрожают ЯО, а оно пор медяки вспоминает. Ты еше опять про Минские соглашения вспомни, и то, что их, «очень нужно было выполнять». Только вот эрэфия свою часть выполнять и не собиралась.
Відповісти
|
 |
Частными лицами построен. Это доходные дома и различные общественные заведения. При чем тут Екатерина?
Відповісти
|
 |
Тут уже задавался почти сутки назад вопрос- "А тогда при чём тут Украина?" С каким-то "историческим наследием"? От кого наследие досталось? От частных лиц? Представляю как Боффо Франц Карлович говорит: "- А тут вот такой интересный спуск в сторону порта от бульвара! А не построить ли мне здесь лестницу? За свой счёт, конечно же! Ну, или волонтёры помогут? Украинские! Или может всё же посоветоваться с Новороссийским и Бессарабским генерал-губернатором? При канцелярии которого я служу городским архитектором и зарплату из казны получаю?"
Відповісти
|
 |
По счастью, в современном мире границы государств не определяются такими шизофрениками из, примерно, века 14, как путя и ты. И путе Украина это докажет предметно. Вмесие с международным сообществом. Путя твой страдает маниакальными параноидальными идеями " исторических земель", придуманными им самим и его окружением.
Відповісти
|
 |
Сливной бачок кремлевской пропаганды, Спирт, показательно сел в лужу со своим бредом о «историческом наследии». Иначе, на земли северного причерноморья могла претендовать
Греция
древняя. Равно и на все побережье Средиземного моря.
Відповісти