зезман2



По-сталінськи чи по-путінськи? Що відбувається з верхівкою окупаційної армії і чому Україні від цього ні холодно ні жарко (колонка)  


Військова верхівка нацистської росії увійшла в зону турбулентності. Жодного дня не минає без повідомлення про новий арешт або зміщення з посади високопоставленого воєначальника чи чиновника.

Почалося все з того, що Путін вирішив не включати до складу свого нового уряду Сергія Шойгу, який очолював міністерство оборони рф довгих 12 років. У принципі це очікувалося — за провал плану із захоплення Києва за три дні багато в чому відповідальний саме Шойгу. Далі почався розгром людей, так чи інакше пов'язаних з ексміністром, а заодно — начальником генштабу ЗС рф Герасимовим, який планував ці самі «три дні».

Заарештовано заступника міністра оборони Тимура Іванова, колишнього командувача 58-ї армії генерала Попова, заступника начальника генштабу генерал-лейтенанта Вадима Шамаріна (між іншим, за зв'язок відповідав, якщо ви розумієте, про що я), начальника управління департаменту міноборони із забезпечення державного оборонного замовлення Володимира Вертелецького. Знято з посади командувача 20-ї армії генерал-лейтенанта Сухраба Ахмедова.

Судячи з усього, арешти триватимуть. Генералів приймають особісти — військові контррозвідники ФСБ. Цей підрозділ російської таємної поліції завжди залишався в тіні та намагався не втручатися у високу політику, але завжди контролював армійських, збирав на них компромат. Формально вони мають виявляти ворожу агентуру у військовому середовищі, але, як показує практика, в основному займаються банальними репресіями, виконуючи замовлення високого керівництва. Судячи з усього, саме репресії зараз і відбуваються.  

Однак якого роду ці репресії? І як вони позначаться на перебігу російсько-української війни? Тут можливі варіанти.

Перший. Міністром оборони (нападу, агресії) рф став економіст. Значить, щось у них не так у плані військової економіки, попри позамежні витрати, про які ми можемо тільки мріяти. Значить, поставлено завдання якось упорядкувати цей механізм, поставити в стійло елементи наскрізь прогнилої системи та показово покарати тих, хто зарвався. Якщо так, то Україні краще не стане — навпаки. Якщо росіяни будуть менше красти, отже, більше грошей піде на зброю і підготовку. Значить, важче доведеться українцям на фронті.

Другий варіант — боротьба кланів. Тобто ніякої трансформації системи — все набагато простіше. Шойгу з Герасимовим не дали фюреру очікуваного ним результату, тому першого змістили, а другого збираються змістити. Одночасно зачищають людей, яких вони поставили на високі посади. Банально і примітивно. Але і в цьому випадку українцям не варто очікувати якихось додаткових можливостей. На місце відсторонених, звільнених і посаджених прийдуть нові начальники. Так, значна частина їх виявиться сервільними ідіотами (що добре), проте напевно будуть і талановиті висуванці.

Репресії 1937-1938 років у сталінському СРСР призвели саме до такого результату. Популярна теза про те, що «знищили верхівку армії», народилася за хрущовських часів. Тоді намагалися зробити ідолів зі страчених Тухачевського, Блюхера, Якіра та інших. Мовляв, не розстріляй ми їх, не було б 22 червня 1941 року. Ух, ми б Гітлеру показали!

Усе, звісно, не так. Чистка РСЧА, попри низку, справді, негативних наслідків, призвела до серйозного оновлення й омолодження командного складу, причому на ключових, як вважали тоді, рівнях — середньому і вищому. На перші місця висунулася низка талановитих воєначальників, які довели війну до переможного кінця.

Можна тисячу разів насміхатися над Жуковим, Малиновським, Рокоссовським, Конєвим та іншими, проклинати та вшановувати їх абияк, але ці люди командували величезними угрупованнями військ і домагалися перемог. Так, у класичному російському/радянському стилі, розкидаючись батальйонами, але перемог. У них були, як кажуть зараз, результати.

Нинішня чистка керівництва російської армії, на перший погляд, не дуже схожа на сталінський підхід. Жодного генерала ще не розстріляли й навіть на довічне не відправили. Проте повторюся, можливі варіанти.

Шойгу з Герасимовим придумали ідіотський план операції 24 лютого 2022 року. Люди, які прийдуть на їхні місця, можуть виявитися набагато розумнішими й ефективнішими.

Ми, українці, маємо бути готовими до всього. Ворог вчиться на своїх помилках, стає прозорливішим. Він працює зі своєю системою управління військами, постійно її вдосконалюючи.

Війна ще не закінчилася. І незважаючи ні на що, Україна обов'язково переможе!

Автор — Віктор Босняк, військовий оглядач «Думської»


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!


Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter




Serg  Chernetchenko
А я вважаю, що чим більше сум'ятиці, нерозберихи і підковерної боротьби в москві — тим легше нам, бо ж на це все вони витрачають якісь ресурси і час. А в найкращому випадку — у когось урветься терпець, і вони почнуть внутрішню війну всіх проти всіх.
   Відповісти    
   Правила



24 червня
10:19 Військовий на пенсії передавав дані колишньому підлеглому, який став російським комбатом: в Одесі затримали агента фсб фотографии
1
08:43 Нова модель оборони України: що відбувається на фронті та чи можна говорити про перелом? (колонка)
8
23 червня
21:42 Ще один храм в Одесі перейшов до ПЦУ: там виявили ікони російських царів та символи «руського міра» (відео) видео
14
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
1
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
16
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
5
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
24
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
6
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
6
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
5




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×