Вже 23 із 30 членів Північноатлантичного Альянсу схвалили приєднання до нього Фінляндії.
Вчора це зробив американський сенат.
«Я думаю, що процес розвивається навіть швидше, ніж вважалося раніше. Наприклад, у випадку зі Сполученими Штатами деякі вбачали можливе гальмування у зв'язку з осінніми проміжними виборами. Але це сталося напрочуд швидко і щодо США, а також 22 країн, які вже ратифікували членство», — заявив в ефірі фінського телеканалу Yle президент цієї держави Саулі Ніїністе (Sauli Niinisto).
За його словами, переговори з Туреччиною, яка раніше висловлювалася проти вступу Фінляндії та Швеції до НАТО, продовжуються.
«Я не дуже стурбований, переговори з Туреччиною тривають. Як довго вони триватимуть, я не передбачатиму. Досі цей процес проходив добре, і він триває», — сказав Ніїністе.
Нагадаємо, Фінляндія та Швеція подали заявки на вступ до Альянсу 18 травня. 29 червня їх схвалило керівництво НАТО. Проти такого розширення блоку виступає Туреччина, яка виставила Гельсінкі та Стокгольму низку умов, пов'язаних, зокрема, з курдським рухом.