maristella



Просунуті пенсіонери, пропущені зупинки та іногородні водії: тест-драйв нових одеських маршрутів


Майже 60 автобусів, які мають замінити 150 трамваїв або тролейбусів. Сьогодні соціальних маршрутів уже шість. Пасажири перестали їх боятися, і величні білі, сині, жовті та помаранчеві автобуси перевозять дедалі більше одеситів.

Наш кореспондент Ростислав Баклаженко протестував три з них. Одеський, миколаївський і кропивницький, якщо можна так сказати. Переглянути всі схеми та графіки руху можна тут.

Своє турне я розпочав зі Старосінної площі, там, де раніше відправлялися міжміські рейси. Майже 8:00, на горизонті замаячив автобус №141 за маршрутом: вулиця 28-ї бригади – залізничний вокзал. Біжу назустріч – жовтий Mercedes зупиняється, заходжу всередину. Тут тепло і затишно. Машина велика, гармошка стоїть 20 хвилин із зачиненими дверима, періодично під'їжджають нові пасажири: військові, мами з дітьми, пенсіонери… Раніше, коли тільки запроваджували соціальні маршрути, пасажири виглядали розгубленими, ніби риби з виряченими очима. Тепер і молоді, і літні діловито підходять до автобуса, натискають кнопку зовні, і двері відчиняються. Поступово салон заповнюється, і ми рушаємо з місця.

Водій на контакт не йде категорично. Пасажири теж не надто контактні. Усі говорять майже в унісон, добре, мовляв, є такий безкоштовний автобус. Це й так зрозуміло. Ясно одне — пасажирів на порядок більше, ніж у перші дні запуску регенсбурзьких і стамбульських подарунків. Про них я писав ось тут.

Бус чомусь не зупиняється на Привокзальній площі, хоча там люди чекали й махали руками… Їхати на Поскот я не буду, тут усе тип-топ, а в мене ще три маршрути не перевірено. Виходжу на Грецькій.

Наш номер два - легендарна «дев'ятка». У місті кінцева на Рішельєвській. Уже не година пік. Близько 10-ї ранку. Чекаю на зупинці 4 хвилини, і з'являється автобус із Кропивницького. Заходжу, чекаємо 4 хвилини і їдемо. Водій неговіркий, але дещо з нього витягнути все ж таки вдалося, що начальство сказало їхати до Одеси, він і їде.

«Начальство сказало їхати до Одеси, я і їду. Працювати непросто, все незнайоме, але люди дуже добродушні, залюбки підказують, ідуть на контакт, тільки запитай щось і вже не відчепишся. Не звик до такого, але це круто», – каже небагатослівний шофер, який так і не представився.

Інтервал руху тут 10 хвилин — як і обіцяли.

На десерт залишив самий безальтернативний маршрут. Заміна 17 трамвая. Поясню, якщо в Київський і Пересипський райони, та зі скрипом, вистоявши черги, а потім косплея оселедців у бочці, доїхати можна на півдюжині маршруток, то на Фонтан іде тільки 185-та. І то, до Костанді в кращому разі. А далі все, кінець географії якийсь вимальовується.

Саме тому автобус «Куликове поле» — 14-та станція — здається рятівним. Тут працює рухомий склад із Миколаєва та Кропивницького, не довгоміри, а машини середньої ланки. Не приїлися всім «богдани», а саме автобуси. Поки пасажирів небагато, одесити ще явно не звикли до того, що тут ходить громадський транспорт. Година пік минула, інтервал руху — близько 20 хвилин. Упевнений, з часом пасажирів тут буде в рази більше.

З плюсів усіх трьох моїх подорожей: слава богу, ці автобуси взагалі з'явилися. Якщо їдете на роботу, або кудись куди спізнюватися не можна, краще закладати запас часу хоча б 15–20 хвилин. Пасажири тут їздять найрізноманітніші. Молоді правда майже немає. Здебільшого люди середнього віку.

З мінусів — автобус може просто не зупинитися там, де ви його чекаєте. Привіт, тим, хто хотів доїхати вранці на Селище Котовського з Привокзальної площі.

Ну і треба розуміти, що 60 автобусів (20 своїх, подарованих Стамбулом і Регенсбургом і ще 40 від міст України) — це звісно добре, але повноцінно замінити електротранспорт просто не можуть. До останнього блекауту щодня на лінії виходили до 60 тролейбусів і до 90 трамваїв.

Що чекає на наш електротранспорт, поки незрозуміло. Ясно, що до кінця зими Одеса залишиться без трамваїв і тролейбусів. Водії, які пригнали автобуси з Кропивницького, Львова, Миколаєва та інших міст не були готові до того, що залишитися в Одесі доведеться надовго. За інформацією джерел «Думської», їм обіцяли, що це триватиме не більше двох-трьох днів (знайома історія, щоправда), тому шофери починають зливатися, один за одним. Чи стане це критичною проблемою? Навряд чи. В ОМЕТ достатньо водіїв, які мають відповідну категорію для заміни.

Автор — Ростислав Баклаженко


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!


Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter




Коментар отримав забагато негативних оцінок
Виктор Викторович
Ты предатель Украины!
   Сейчас у нас тяжелое время, а ты потешаешься с украинцев на радость москалям. Ты враг и хуже коммуниста!
  Петрович, хоть и коммуняка, но Родину не бросил в тяжелое время!
   Відповісти    
Руслан Испанцев
А раньше заменить гробовозки им. Лысого 🧑‍🦲💩 на те же самые автобусы нельзя было? Или, как говорят в Одессе « или или »? С автобусами, но без трамваев или с трамваями, но без автобусов 😁 Маршруточная мафия, которая заправляет всем транспортом в городе-  Не, не слышали 🤦
   Відповісти    
Коментар отримав забагато негативних оцінок

Призрак коммунизма
Что значит скотовозки имени Лысого? Гена что дурак? У него своих пару сотен маршруток было. Ну на хрена в мэрии от денег отказываться? И будок понаставили, чтобы на пенсии в Америке, Италии  кушать будут?
   Відповісти    
oɐıƆ
oɐıƆ 7 січня, 01:42     +3      

   Відповісти    
   Правила




23 червня
21:42 Ще один храм в Одесі перейшов до ПЦУ: там виявили ікони російських царів та символи «руського міра» (відео) видео
12
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
1
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
15
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
4
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
24
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
6
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
6
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
5
14:10 В Одесі помітили сарану: звідки з’явилися комахи та чи існує загроза фотографии
6
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
7




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×