Кримінальне провадження за фактом масового знищення об’єктів тваринного світу, зокрема дельфінів видів азовка и афаліна, внаслідок збройної агресії рф проти України відкрила спеціалізована екологічна прокуратура Одеської обласної прокуратури.
Як повідомляють правоохоронці, вони кваліфікували це за ст. 441 УК України – екоцид.
З початку повномасштабного вторгнення рф на пляжах Одещини виявлено велику кількість загиблих морських ссавців. Ймовірною причиною їх масової загибелі є використання суднами країни-агресора гідролокаторів (сонарів) на підводних та надводних кораблях, що створюють потужні звуки, які негативно впливають на здоров’я тварин.
За ініціативою прокуратури проведено огляди та розтини китоподібних – морських свиней і звичайних дельфінів (білобочок), знайдених мертвими на узбережжях.
Спеціалісти відібрали проби органів та тканин для подальшого лабораторного дослідження патологій з метою встановлення причин загибелі морських ссавців.
Відібрані зразки будуть направлені у Падуанський університет (Італія) та для окремого дослідження структур внутрішнього вуха ссавців у Ганноверський університет (Німеччина).
Також прокуратурою готуються запити про надання міжнародної правової допомоги до Республіки Болгарія, Турецької Республіки та Румунії щодо встановлення аналогічних випадків загибелі дельфінів.
У здійсненні досудового розслідування сприяють представники Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена, Науково-дослідної установи «Український науковий центр екології моря», НПП «Тузловські лимани» та ветеринарні лікарі.