Зростання цін на проїзд в одеському електротранспорті: як воно відіб`ється на пасажиропотоці та чи є альтернатива?  


Прийдешнє, з 1 грудня, дворазове подорожчання проїзду в одеських тролейбусах і трамваях очікувано викликало невдоволення городян: ціни й так зростають буквально на все, на відміну від доходів сімей — тепер ще й за транспорт доведеться більше платити. Тим паче, що подорожчають і маршрутки — до 20 гривень за поїздку. Ще одна погана новина: відтепер, розраховуючись в електротранспорті карткою, не вдасться заощадити: ціна буде такою самою, як якщо ви платите готівкою.

Чи є альтернатива підвищенню тарифів? Судячи з усього, ні. 

У жовтні пасажири одеського електротранспорту витратили на проїзд понад 14 млн грн, купивши близько двох млн разових квитків і вісім тисяч проїзних. Річний дохід КП «Одесміськелектротранс» — приблизно 170 млн грн, однак, як стверджують у муніципальному департаменті транспорту, цього замало навіть для підтримання підприємства на плаву, а вже про те, щоб його розвивати, і мови бути не може. КП виживає лише за рахунок дотацій з бюджету.

«Щоб оновлювати рухомий склад і підтримувати інфраструктуру, навіть 50 грн за проїзд недостатньо, — зазначили у відомстві. — Для безперебійного функціонування транспорту його необхідно обслуговувати та ремонтувати. Якщо у підприємства не буде коштів, то його потрібно буде значно дотувати, бо утримання рухомого складу та інфраструктури фінансується підприємством із власних доходів. Їх уже зараз недостатньо, що негативно впливає на стан мережі».

За приблизними підрахунками, щоб нормально функціонувати і розвиватися, ОМЕТ необхідно не менше 500 млн грн на рік. Грудневе подорожчання проїзду не дасть підприємству цієї суми, але дасть змогу уникнути нових витрат із муніципальної скарбниці.

Проте до нових цін є чимало запитань. Так, на думку деяких експертів, та обставина, що ціни на проїзд у тролейбусах-трамваях стануть порівнянними з маршрутними, не найкращим чином позначиться на електротранспорті.

«Він втратить конкурентну перевагу перед маршрутками, — каже голова бюджетної комісії міськради, депутат від «Європейської Солідарності» Петро Обухов. — Зараз вигідно проїхати з пересадкою на тролейбусі і все одно заплатити на гривню менше. А так люди частіше робитимуть вибір на користь маршрутки. Тому було б логічно підняти тариф на тролейбуси і трамваї до 10 грн, а не до 15. З ціною на тролейбус у 15 грн у деяких випадках маршрутка стає вигіднішою».

У департаменті вважають, що все не так погано:

«Електротранспорт залишається популярним серед пільговиків, а платні пасажири обирають його через комфорт і швидкість, особливо там, де немає дублювання автобусними маршрутами. Що стосується нової вартості квитка, то вона прорахована фахівцями. Якщо зробити меншою, то зросте навантаження на бюджет, що неприпустимо», — зазначають чиновники.

Також Обухов незадоволений чинною системою проїзних: вона занадто складна, через що люди неохоче купують постійні квитки (8 тисяч проти 2 млн разових), хоча з ними виходить удвічі дешевше.

«Навіщось є окремі проїзні на трамвай і на тролейбус, окремі проїзні для школярів і для студентів, — каже депутат. — Як бачимо, вони абсолютно непопулярні, хоча ОДЕТУ вигідно, щоб люди купували більше проїзних. Потрібно спростити цю систему. Із 24 видів проїзних залишити два - учнівський (школярі та студенти) і дорослий. І коштувати проїзний має як 30 поїздок. Потрібно дати можливість купувати їх в електронному вигляді».

Відмова від знижки при оплаті квитка безготівково, впевнений Обухов, негативно позначиться на цифровізації процесу пасажирських перевезень.

«Оплата безготівково була хорошою підготовкою до впровадження електронного квитка, який дасть змогу ефективно рахувати пасажирів, точно знати кількість пільговиків. На жаль, після того, як ціни зрівняються, ймовірно, це буде не так актуально», — вважає депутат.

У департаменті цю думку поділяють, але нічого вдіяти не можуть, оскільки запроваджувати знижки на безготівкову оплату проїзду не дозволяє законодавство.





Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter


Новини по цій темі:





Коментар отримав забагато негативних оцінок
Одессит_12
В Люксембурзі весь громадський транспорт безоплатний. Коли ми досягнемо такого рівня життя!
   Відповісти    
Местный
коли перестанемо голосувати та обирати кловунів та шахраїв.
   Відповісти    
Степан Андреич
Таллінн (тільки для громадян, не для туристів) також надає проїзд безкоштовно. Вашингтон теж щось робив але результат фізично на власні очі я не бачив.
   Відповісти    

Коментар отримав забагато негативних оцінок
Бригадир
«не дозволяє законодавство»


   Відповісти    
Хозяин скрепостных
Пусть сделают в электротранспорте электронный билет на 24 и 48 часов. Цена на 24ч может быть как 2 поездки на скотовозке  40грн, на 48ч  80грн.
   Відповісти    
Бригадир
«на 24 и 48 часов»

В Праге за 180 грн можно ездить целые сутки на всех видах транспорта, не говоря уже про развитую трамвайную сеть Праги.
   Відповісти    

Степан Андреич
Мені не вигідно. 2 поїздки маршруткою на день це 30 гривень. Будь-який проїзний на добу більше ніж за 30 гривень це збитки для більшості громадян України.
   Відповісти    

ВПО з Луганщини
Плюс ще пАтужне підняття податків, дайош zeлену країну мрій
   Відповісти    
Уго Фантоцци
Нужно было больше брать непонятных кредитов и их «вешать» на КП «Одесміськелектротранс».
Тогда бы был проезд и 50 грн, но за эти кредиты будут все равно рассчитываться налогоплатильщики-одесситы.
А не пенсионеры, конечные пассажиры в электротранспорте, но они ведь хорошо голосуют за Геннадия Леонидовича, и с ними надо «заигрывать», за счет чужого кармана!
   Відповісти    
Степан Андреич
Питаєте чи є альтернатива? Альтернатива є завжди.
Українці забули як треба спілкуватись з червоними комісарами, продразвьорсточніками та іншими шкідниками яких зараз називають чиновниками.

Користуючись воєнним станом і формальною забороною на масові зібрання (яку, до речі, багато хто порушує — тобто може ніякої заборони в правовому полі і нема насправді?) деякі чиновники заради особистого збагачення отримують відкати від монополістів і на користь цих монополістів видають дозвіл на підвищення тарифів, замість того щоб примушувати цих монополістів працювати на потреби українського народу.

І так буде поки народ України не прокинеться і не почне вимагати довічне ув'язнення з конфіскацією для подібних «ділків». Завдав шкоди громадянам України — геть з посади і до буцегарні.

Слава Україні!
   Відповісти    
НЕКОЛОРАД
Хорош пулеметик, MG43, был у меня такой, гораздо лучше чем ныне существующие. Проблема только в патронах…
   Відповісти    
   Правила




12 червня
20:28 Крок за кроком: Чорноморськ відновлюється, будує і планує (політика) фотографии
19:30 Сотні скарг, а винних немає: в Одеському обласному ТЦК відзвітували про внутрішні розслідування
5
16:49 Країна без дітей: чому демографічна криза стала питанням національної безпеки (суспільство) фотографии
10
16:38 Бусифікований став військовим комісаром, мама з немовлям сама сіла в автобус та інші свідчення одеських членів ТЦК на слідчій комісії
9
14:47 Затриманих на Балківській співробітників ТЦК звільнили: їхні керівники продовжують ходити на роботу, але з урізаною зарплатою
4
14:07 Труханов проти Зеленського: СБУ не надала оригінали документів у справі про позбавлення громадянства
22
12:49 Ракетний удар по Одещині: двоє людей постраждали, у приватних будинках спалахнули пожежі (оновлено) фотографии
10:39 Поки вчені сперечаються: в одеській мерії вирішили залатати тріщину в Аркадії
8
08:33 Афера триває: нові власники руїн біля одеського монастиря хочуть відібрати понад гектар землі біля моря і заважають ліцею фотографии
5
11 червня
21:34 «Епохальне рішення»: п’ять парковок на узбережжі стали міськими, а орендарі в Аркадії щонайменше до 2030 року фотографии
5
19:25 В Одесі відбувся турнір зі спортивного орієнтування на честь загиблих розвідників (фото) фотографии
4
17:31 Дім починається з людей: у «Парк Совіньйон» пройшов День сусіда (новини компаній) фотографии видео
15:28 Оренда з кінцями: у Чорноморського порту намагаються відібрати стратегічно важливі зернові склади
2
14:12 Це халява, треба брати: Одеса готується взяти кредит на 500 млн на придбання техніки фотографии
4
11:33 Вся Успенська та Тираспольська вулиці: в Одесі стане більше зон платного паркування
14




Статті:

Линии шезлонгов, бассейны и попытки расширить территорию: как одесские пляжи от Ланжерона до Аркадии готовятся к сезону (фото)

Разбор полетов: как единодушие доверяйцев, «слуги»-отступники и амбиции «мечтателей» ломали сессию

Barracuda украинского юга: как морпехи сами собирают дрон, ставший самым опасным водным хищником (фото, видео)





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×