VPO



Скандал в одеському спорттоваристві «Динамо»: фізкультурники кажуть про недофінансування, а чиновники про десятки мільйонів доходів


Одеське спорттовариство «Динамо», найбільше в регіоні, заявило про «призупинення роботи спортивної інфраструктури», кидаючи направо і наліво звинувачення на адресу обладміністрації. В ОВА, своєю чергою, стверджують, що лише дещо скоротили фінансування (на скільки, власне, жодна зі сторін не уточнює), але для організації, що заробляє десятки мільйонів, — це навряд чи смерті подібно. Джерела в самому «Динамо» запевняють: заробляє спорттовариство справді чимало. Але скільки саме — достеменно не відомо. «Думська» з'ясовувала, що ж насправді відбувається.

30 травня фізкультурники повідомили, що школу плавання, легку атлетику, реабілітацію ветеранів, підготовку правоохоронців і військовослужбовців, благодійні тренування дітей-переселенців — усі напрямки діяльності заблоковано.




«Причина — розпорядження Одеської обласної державної адміністрації, яким скорочено фінансування програми підтримки фізкультурно-спортивних товариств. Без пояснень і попереджень. Від цього фінансування залежали оплата комунальних послуг, заробітна плата співробітників і тренерів, функціонування спортивних шкіл», — журяться в «Динамо».

Перший заступник голови обласної організації «Динамо» Ольга Черкасова уточнює, що товариство понад рік намагалося достукатися до влади регіону.

«Ми письмово попереджали про ризик призупинення тренувального процесу, втрату доступу до інфраструктури, блокування програм для ветеранів і дітей, — пише вона. — На сьогодні жодного офіційного обґрунтування чи відповіді на ці звернення ми не отримали. Припинення бюджетної підтримки відбулося без консультацій, без перехідного періоду та без аналізу наслідків для членів і соціальних програм організації».

Фізкультурно-спортивне товариство «Динамо» — неприбуткова громадська організація, що діє під крилом МВС, хоча формально не залежить від нього. На світ вона з'явилася 1923 року як структура при Державному політичному управлінні (ДПУ) НКВС РРФСР. Першим почесним головою «Динамо» був творець радянської каральної машини Фелікс Дзержинський.  

Одеська організація «Динамо» управляє двома великими спортивними комплексами. Один на Французькому бульварі: там є стадіон, кілька спортзалів, кафе, їдальня і готель. Другий комплекс — у Мукачівському провулку: критий басейн, зали боксу, баскетболу та загальної фізичної підготовки.

Статус неприбуткової організації дає змогу вести самостійну господарську діяльність і отримувати дохід, який має витрачатися на підтримання інфраструктури та проведення спортивних заходів: тренувань, зборів, змагань тощо.

На цю обставину звертає увагу управління фізкультури і спорту обласної військової адміністрації, наводячи конкретні цифри. У 2024 році дохід одеського «Динамо» склав 17 млн грн (згідно з фінзвітом організації — 27,9 млн грн). Тобто гроші у «спортсменів» нібито є, і немаленькі. Але й без бюджетної підтримки, всупереч заяві фізкультурників, вони не залишаться.

«З обласного бюджету фінансується оплата тренерів, адміністративного та господарського персоналу двох дитячо-юнацьких спортивних шкіл, покриваються витрати на відрядження спортсменів і комунальні послуги, — прокоментували ситуацію у відомстві. — Управління запропонувало нову модель фінансування на 2025 рік, згідно з якою видатки, справді, будуть урізані, але стосується це тільки адміністративно-господарських посад, частина з яких вакантна (за інформацією «Думської», у «Динамо» зараз 14 вакантних посад. Серед них, наприклад, водії особистого автотранспорту, — Ред.). Фінансування праці тренерів, ключового адміністративного персоналу, відряджень і змагань не скорочується».

У 2025-му організація вже отримала з бюджету регіону 10 млн грн, до кінця року їй перерахують ще 7,5 млн. Трохи менше половини піде на оплату комунальних послуг, решта — на зарплати тренерів і відрядження спортсменів.

«Таким чином, у керівництва Одеської обласної організації ФСТ «Динамо» немає об'єктивних підстав для припинення роботи спортивної інфраструктури, — констатують в управлінні фізкультури і спорту. — Наявність власних доходів і стабільна бюджетна підтримка дають змогу забезпечити безперебійну діяльність у рамках нової фінансової моделі».

Ми поговорили зі спортсменами і співробітниками «Динамо», які розповіли, що ця організація давно вже займається відкритою комерцією, причому ні про яку прозорість не йдеться.  

«Наприклад, на стадіоні «Динамо» працює готель, будівництво якого фінансувала обласна адміністрація, за бюджетні гроші. За ідеєю, готель призначений для безкоштовного проживання спортсменів, які приїжджають на збори та змагання. Насправді ж більшу частину часу там надають платні послуги будь-яким охочим, як звичайний готель. Особливо в курортний сезон», — розповідає тренер В.

Секції для дітей у «Динамо» безкоштовні лише на папері, продовжує він: батьки здають тисячі гривень на місяць (такса залежить від секції). Ну і левову частку прибутку приносять платні абонементи на плавання і здача залів під заняття і турніри будь-яким охочим.

«У фінансових документах це часто не знаходить відображення, тому сказати, скільки насправді грошей у «Динамо», дуже складно. У таких умовах урізання бюджетного фінансування цілком логічне. Непогано б ще й аудит у них провести», — говорить співрозмовник «Думської».

При цьому, яким було фінансування до скорочення, жодна зі сторін не говорить. Наші джерела в обладміністрації запевняють, що раніше спорттовариство отримувало близько 30 млн на рік від обласної влади і приблизно стільки ж заробляло самостійно (білими). Плюс невідомий обсяг доходу «повз касу». Є думка, що чиновники дізналися, скільки ж це «мимо каси», і скоротили фінансування на цю суму.


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!


Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter


Новини по цій темі:





Daro Doro
схоже що ситуація така ж як і завжди і всюди в таких установах  — всі доходи від приватних послуг собі, а всі видатки за рахунок суспільства.
якось потрібно це поміняти щоб хоча б було порівну. а то занадто жирно фізкультурники живуть по суті не приносячі нам ніякої користі. мені от, наприклад, їхні особисті досягнення аж до лампочки. бо в нас вже давно не фізкультура мас  як при срср, а професійний  або особистий спорт.
   Відповісти    
dolento
В сери-сери усе було краще, хліб майже даром!
   Відповісти    
Владимир Степанов
Ти теж був. І кім же ти був?
   Відповісти    
НЕКОЛОРАД
Всегда внимательно следил за развитием спорта в регионе. И следует отметить, что за последние годы началась чехарда с начальниками областного управления ФКиС, с каждым разом управленцами становились случайные люди, не имеющие никакого отношения к спорту. Не буду называть фамилии, те кто в спорте, это прекрасно знают, а остальным на это глубоко фиолетово. Но тенденция очень плохая и это даст о себе знать даже в следующем году, 100 процентово.Единственные масштабные соревнования в области проводятся спортивным обществом «Колос», естественно  за бюджетные деньги. Говорят что в этом году этих денег вообще не дадут и получается, что около 20 соревнований по различным видам спорта из-за отсутствия финансирования не будут проведены, а ведь в этих соревнованиях спартакиады области участвуют более 50 сборных команд ОТГ области В прошлые годы к концу мая уже проводились ряд соревнований и определялись победители, и так до ноября-декабря. Но в этом году спортсмены области могут остаться без соревновательной практики только лишь потому, что кому-то в кабинетах облгосадминистрации нет никакого дела до спорта в области. Так что спортсмены Динамо не одни в такой ситуации, увы 
   Відповісти    
   Правила



24 червня
14:33 Мільйони за вікенд: на одеському узбережжі штрафи принесли більше доходу, ніж оплата паркування фотографии
1
12:35 Квартири для сиріт із завищеною ціною: колишньому чиновнику одеської мерії повідомили про підозру
6
10:19 Військовий на пенсії передавав дані колишньому підлеглому, який став російським комбатом: в Одесі затримали агента фсб фотографии
8
08:43 Нова модель оборони України: що відбувається на фронті та чи можна говорити про перелом? (колонка)
14
23 червня
21:42 Ще один храм в Одесі перейшов до ПЦУ: там виявили ікони російських царів та символи «руського міра» (відео) видео
16
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
1
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
16
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
6
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
24
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
6
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
6
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×