зезман2



Хайп на кістках ведмедя, втручання ветеранів і тінь забудовника: як робоча група «рятувала» Одеський зоопарк


На черговий скандал перетворилося останнє засідання робочої групи з оцінки ефективності роботи Одеського зоопарку.

Складалося враження, що присутні більше прагнули довести власну правоту і заодно записати кілька хайпових сторіс, ніж справді розібратися, як допомогти тваринам. Щойно розмова переходила в перепалку, майже кожен учасник або його супроводжуючий тягнувся до телефону.

Сторони обмінювалися «люб'язностями» і витратили багато часу на взаємні претензії. Волонтери обурювалися тим, що депутатка Анастасія Большедворова у своєму виступі назвала їх «недоактивістами», і не раз улаштовували допит директору звіринця Ігорю Бєлякову — чому в зоопарку помер ведмідь. У відповідь їм прилітали звинувачення в голослівності та нездатності запропонувати конкретні кроки, а також зауваження, що, запропонувавши провести толоку в звіринці, самі волонтери на неї вже кілька разів не з'явилися.

До слова, реакція на цю претензію була шедевральною: «Ми не знали». Тобто люди, які називають себе блогерами і гостро стурбовані долею зоопарку, не помітили на його сторінці в соцмережах оголошення про проведення толоки. Правдоподібно…

Якщо спростити ситуацію, то суть конфлікту зводиться до такого: група активістів раптово стурбована долею зоопарку і пропонує переселити тварин, тоді як керівництво і частина депутатів упевнені, що за цим стоїть якийсь забудовник, який зазіхнув на ділянку в центрі міста.

Спочатку волонтери пропонували перенести звіринець у парк Савицького, розташований у промзоні й абсолютно не готовий до цього, а поки що роздати тварин в інші зоопарки. Згодом від цієї ідеї відмовилися, але на переведенні звірів активісти досі наполягають. На засіданні вони навіть запевняли, що в них уже є домовленості з європейськими організаціями, які готові все оплатити й організувати, але, коли їм запропонували дати контакти цих благодійників, виявилося, що жодної конкретики немає.

Правди заради варто зауважити, що умови утримання багатьох тварин в одеському зоопарку справді дуже далекі від хороших, але ця проблема виникла не вчора і навіть не рік тому. Але весь цей час активісти, які зараз кричать про те, як їм шкода тварин, не присвячували цій проблемі стільки часу і сил. В останні ж місяці на звіринець почалася інформаційна атака.

На минулій комісії «любителі тварин» влаштували справжній допит директору зоопарку Ігорю Бєлякову на тему — від чого помер ведмідь. Пояснення, що від старості, їх не влаштувало, і вони продовжували тиснути. Варто зазначити, що керівник звіринця в цій ситуації теж виглядав дивно, бо не зміг відповісти на їхнє запитання — коли це сталося. Він запевняв, що не пам'ятає точної дати, а приблизні цифри називати не хоче. Пізніше Бєляков розмістив пост на своїй сторінці з історією ведмедя Бумера, де розповів, що той до появи в зоопарку жив у пересувному цирку, що негативно позначилося на його здоров'ї.

У пості дату смерті він теж не називає. З урахуванням того галасу, що зараз відбувається навколо зоопарку, залишається незрозумілим, чому пояснення не з'явилися відразу, як ведмідь помер, щоб не дати можливості активістам влаштувати хайп на цій темі.

До речі, темою зоопарку перейнялися вже й ветерани, які з'явилися на засідання комісії та наполягали на тому, що вони можуть неупереджено оцінити ситуацію, висловивши бажання й надалі брати участь у вирішенні питань. Мабуть, у сфері допомоги військовослужбовцям уже все добре, якщо з'явився час і на тварин.

Зоозахисниця Яна Титаренко, яка теж входила до складу робочої комісії щодо зоопарку, у коментарі «Думській» зазначила, що проблема з умовами утримання тварин з'явилася не вчора і вирішувати її треба глобально.

«Цей звіринець не відповідає європейським і міжнародним стандартам і не входить до світової асоціації зоопарків. Кожен член комісії висловив думку, що треба покращувати умови проживання тварин. Абсолютно всі погоджуються з цим, але сьогодні немає можливості робити якісь кардинальні дії - умовно, будувати новий зоопарк або переносити його на іншу територію. Ми навіть не можемо собі уявити, в які мільйони чи мільярди це може вилитися. І де, власне, ми маємо зараз брати ці кошти. Як це сприйме суспільство, якщо зараз сказати, що ми витратимо величезні гроші на будівництво нового зоопарку, коли в нас щодня летять «шахеди», коли люди страждають від військової агресії?» — підкреслила вона.

На думку Яни Титаренко, наразі є тільки один шлях вирішення питання, який не влаштовує тих, хто хоче хайпу і піару.

«Коли ти вимагаєш того, що неможливо зробити, це популізм чистої води. Але є реальні речі, які можна робити. Це покращувати умови в зоопарку — розширювати вольєри, міняти покриття, робити водойми, садити дерева. Так, це суттєво не вплине на якість життя тварин, тому що тварини мають жити в зовсім інших умовах. І зараз європейські зоопарки — без кліток і без вольєрів. Це величезні території, максимально наближені до природних умов існування. Ми не можемо зараз це робити», — заявила зоозахисниця.

Вона додала, що розмови про вивезення тварин за кордон — чиста маніпуляція і брехня, оскільки після того, як на комісії Яна Титаренко поставила конкретні запитання активістці Олександрі Гарбар, яка запевняла, що домовилася з якимись європейськими партнерами про допомогу, та не змогла на них відповісти. Жодної чіткої інформації про те, хто візьме на себе витрати, відповідальність за перевезення тварин, багатьох з яких доведеться транспортувати під седативними, де вони перебуватимуть тощо.

«На жодне запитання мені ніхто не відповів. Тобто це загальні фрази: нам готові допомогти, а ви не хочете, от є іноземні партнери, які можуть це зробити. Але що конкретно можуть зробити і які саме іноземні партнери — відповіді немає. Є якась зацікавленість у людей у тому, щоб тяганина навколо зоопарку тривала, яка саме — я поки що не розумію. Є люди, які дійсно люблять тварин, але не розуміють, що їх просто використовують. А коли на засіданні комісії з'явилася організація «Україна — це ми», це організація злощасно відомого Голодка(ті, що представилися ветеранами), якому в пристойній компанії навіть руки ніхто не подає, я вже для себе точно з'ясувала, що хтось зацікавлений у тому, щоб навколо зоопарку була ця метушня і постійно напружена ситуація», — резюмувала Яна Титаренко.

За словами депутатки Анастасії Большедворової, результатом роботи комісії стало рішення розвивати зоопарк у наявних межах і розширювати вольєри.

«Насамперед ідеться про найаварійніші вольєри, в яких утримують левів і леопардів. Буде розроблено програму з їхнього розширення. Питання щодо аварійного стану даху акватераріуму залишилося відкритим. Я вирішила віддати частину свого депутатського фонду на вольєри для сервалів, а ще запропонувала розробити механізм, за якого меценати будуватимуть нові вольєри в зоопарку, а місто якось їм за це віддячуватиме. Але це поки що лише на стадії ідеї», — зазначила депутатка.

На превеликий жаль, можна визнати, що поки що всі скандали, робочі групи та інші активності навколо Одеського зоопарку не привели до жодних реальних результатів. Причетні піаряться, активісти проводять мітинги під порожньою мерією по суботах заради контенту для соцмереж, чиновники і депутати роблять заяви, але тваринам від цього краще не стає. Поки що єдиний видимий результат — кримінальне провадження про привласнення 2,5 млн грн із 5, виділених на встановлення нового котла в зоопарку.


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!


Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter


Новини по цій темі:





Oleksander Khomenko
Обратите внимание на этого адессита. Постарайтесь выяснить где эта сепарская мразб обитает
   Відповісти    
! МОРПЕХ !
Черт какой-то, а не автор.
   Відповісти    
Коментар отримав забагато негативних оцінок
Адмирал Крузенштерн
Шо то стремный этот зоопарк — медведь сдох, слоновник не достроили, деньги на ремонт котельной разворовали.
   Відповісти    
Евстрастий
Петрович, когда на медвежатинку соберемся с тов Беляковым? Я припру китайскую водку-настойку на члене тигра. Погудим прямо в зоопарке, в конце вечера — сюрприз, можно будет группово совокупиться с обезьянкой.
   Відповісти    
Oleksander Khomenko
Ты больное. Сублимируй бля. Медитируй и находи МА в себе дегенерат хренов.
   Відповісти    

   Правила



24 червня
16:37 Цирк на льоду представляє «Крижаний Оскар»: шоу, де трюки виконуються без дублерів та монтажних склейок (на правах реклами)
14:33 Мільйони за вікенд: на одеському узбережжі штрафи принесли більше доходу, ніж оплата паркування фотографии
3
12:35 Квартири для сиріт із завищеною ціною: колишньому чиновнику одеської мерії повідомили про підозру
6
10:19 Військовий на пенсії передавав дані колишньому підлеглому, який став російським комбатом: в Одесі затримали агента фсб фотографии
10
08:43 Нова модель оборони України: що відбувається на фронті та чи можна говорити про перелом? (колонка)
18
23 червня
21:42 Ще один храм в Одесі перейшов до ПЦУ: там виявили ікони російських царів та символи «руського міра» (відео) видео
16
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
1
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
16
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
6
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
24
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
6
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
6
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×