VPO



Смерть дитини в пологовому будинку: одеситка звинувачує лікарів у недбалості, керівництво медзакладу заперечує провину


Скандал через смерть новонародженого в пологовому будинку №5 розгорівся в Одесі. Мати дитини звинувачує лікарів, ті запевняють, що діяли за протоколом.

Одеситка Олена Бойко розповіла в соцмережах, що ще 17 червня під час огляду їй було настільки боляче, що вона плакала і просила лікарку Катерину Шаповал зробити їй кесарів розтин, бо сама вона народити не зможе. Але отримала відмову.

Дівчина повернулася додому, а на ранок у неї почалася кровотеча. Вона зателефонувала лікарю, яка відповіла, що «це так відходять води», але сказала приїхати в пологовий будинок. Там гінекологиня знову заявила, що все в межах норми і відправила одеситку в пологовий зал.

«Мене підключили до апарату КТГ і серцебиття у дитини було 180-190 ударів. Мені було дуже боляче, я не могла дихати і просила зробити мені кесарів розтин, на що отримала відповідь: «Не кричи, усім боляче, це пологи, народиш сама», — розповідає Олена.

За словами дівчини, потім її оглянули ще троє лікарів, які також сказали, що все нормально і відмовили їй у кесаревому розтині. Після кількох уколів знеболювального, які діяли не більше ніж півгодини, серцебиття дитини стало падати.

«Коли вони покликали заввідділенням, на екрані вже було 70, вона оглянула мене і сказала: «Ви що, вона сама не народить, швидко веземо її на кесарів розтин… Коли мене привезли в операційну, там нічого не було готово… Мені вкололи анестезію і почали різати. Коли дитину дістали, то дихання в неї вже не було!», — каже Олена Бойко.

Вона заявила, що лікар озвучила їй суми за пологи: 850 доларів і 1200 за кесарів, але забула взяти на себе відповідальність за свою роботу.

Зі свого боку директор пологового будинку №5 Ігор Шпак повідомив, що сім'я звернулася до правоохоронних органів і зараз триває слідство, яке зробить свої висновки. При цьому, за його словами, наприкінці першого періоду пологів виникло ускладнення, яке акушери класифікують, як інтранатальний дистрес плода.

«Говорячи простими словами — внутрішньоутробний плід почав страждати від гострої нестачі кисню. Згідно з клінічними протоколами, було проведено ургентну операцію кесаревого розтину. Від моменту початку страждання внутрішньоутробного плода до вилучення плода з утроби матері минуло 15 хвилин. За результатами патолого-анатомічного дослідження, дитина внутрішньоутробно загинула від гострої асфіксії, тобто нестачі кисню, пов'язаної з кровотечею з розірваної судини пуповини. Причиною розриву стало аномальне прикріплення та аномально коротка пуповина. Її довжина становила 20 см і, на жаль, такий збіг двох стільки небезпечних ускладнень призвів до смерті дитини», — наголосив Шпак.

Він запевняє, що лікарі зробили все можливе, щоб максимально швидко вилучити дитину з матки, але час між початком розриву судини до смерті дитини становив максимум три хвилини, а за цей час зробити кесарів розтин нереально.

Керівник пологового будинку заявив, що ніде у світі на УЗД не діагностують коротку пуповину й аномальне прикріплення.

Відмову провести кесарів за бажанням жінки він пояснив відсутністю клінічних показників для цієї операції. А ось звинувачення у вимаганні грошей взагалі залишив без коментарів.

У поліції Одеської області підтвердили, що розслідують обставини смерті новонародженого в пологовому будинку. Кримінальне провадження відкрито за фактом неналежного виконання професійних обов'язків медпрацівником, що спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому (ч. 2 ст. 140 ККУ).

У межах справи буде проведено низку судових експертиз.


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!


Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter




dolento
Бандити у білому завжди праві, і гроші на першому місці!
   Відповісти    
Руслан Испанцев
Мобилизовать ту с#ку на передовую, пусть исправляется в мед роте, там быстро ее отпустят на землю
   Відповісти    
Victor 6932
Конечно же выдумают и напишут что нибудь, как надо врачам.
   Відповісти    
Неравнодушный
В таких случаях объективного следствия практически не бывает, так как врачи покрывают друг друга, а судебно-медицинская экспертиза подчиняется министерству здравоохранения. Эксперты напишут всё так как нужно чтобы выгородить врачей и следствию поэтому очень сложно что-либо доказать. В Украине очень мало адвокатов с медицинским образованием, которые понимают все тонкости права в области здравоохранения. Поэтому обвинительных приговоров по таким делам очень мало. Именно поэтому и происходят такие трагедии в медучреждениях и врачи остаются безнаказанными, за свои ошибки не отвечают. Это страшно.
   Відповісти    
Коментар отримав забагато негативних оцінок

Odessa Star
Кожний акушер-гінеколог повинен вміти зробити кесарів розчин ургентно.Для цього у нього повинен ,завжди, бути необхідний набір.
Така бігонина лікаря за завідуючим може привести не тільки за втратою дитини, а ще і за породіллю.
Звісно, це халатне відношення гінекологів, котре привело до смерті дитини.
   Відповісти    
НЕКОЛОРАД
Я точно знаю, что если бы это произошло с моей женой и вот так  запросто погиб бы наш ребенок, то кое кому делали бы отпевание, 100 процентово…
   Відповісти    
Коментар отримав забагато негативних оцінок
ag
ag 26 червня 2025, 23:57     +8      
Очень аккуратно говорит что невозможно измерить с помощью УЗИ. Значит, другими методами можно — МРТ например.
   Відповісти    
ipadpro
У них там очень много денег. Нужно их хорошенько постричь. Семье соболезнования.
   Відповісти    
Адмирал Крузенштерн
Повесить бы перед роддомом парочку таких докторов.
   Відповісти    
   Правила



23 червня
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
3
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
18
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
3
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
5
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
5
14:10 В Одесі помітили сарану: звідки з’явилися комахи та чи існує загроза фотографии
6
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
7
10:27 П’ять годин без туалету: мешканець Одещини з ДЦП розгромив військкомів у суді та вимагає компенсації за знущання
12
08:30 Нічна атака на іноземні судна біля берегів Одещини: загинув моряк, пошкоджено три суховантажі (фото) фотографии
3
21 червня
21:56 Скандал із турецьким ресторатором, дівчинка, яка зникла в морі, та лихач на BMW: топ-5 одеських новин тижня
18




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×