VPO



Дивний фальстарт: McDonald`s біля одеського Дюка обіцяють відкрити вже у квітні, хоча у замовника робіт виникли проблеми  


Новий одеський McDonald`s в одній з «напівциркульних» будівель біля Дюка (будинку Завадовського) готують до відкриття.

Як повідомляє кореспондент «Думської», на фасаді національної пам'ятки архітектури вже з'явилися вивіски закладу, що вказує на швидкий запуск.




Виконроб реконструкції приміщення, який побажав залишитися неназваним, заявив нам, що роботи там ведуться «повним ходом і в повному обсязі», відкриття заплановано на квітень.

Тим часом, у середині березня з майбутнім «Маком» стався не до кінця зрозумілий конфуз: замовник реконструкції та власник приміщення, компанія «Фудмаркет» одесита Валерія Вайнермана подала до Державної інспекції архітектури та містобудування України заявку на прийняття об'єкта… в експлуатацію. Мовляв, все готово, давайте свідоцтво.

Відомство засумнівалося в готовності та відправило на місце інспектора, який виявив, що не завершені навіть загальнобудівельні роботи, передбачені проєктом. Крім того, «Фудмаркет» не зміг надати виконавчу документацію, яка б свідчила про виконання проєкту та дотримання плану робіт. У звязку з цим заявку відхилили.

Що це було? Юридичний оглядач «Думської» Олександр Іванов вважає, що таким чином замовник намагався приховати свої внутрішні проблеми від партнера — компанії «МакДональдз Юкрейн Лтд»:

«Не секрет, що Україна — єдина країна, в якій не працює франчайзингова модель відкриття ресторанів під цим брендом. Про це, зокрема, офіційно говорив директор з розвитку McDonalds в Україні Віталій Стефурак. Тобто побудувати заклад може будь-яка фірма, у якої є бажання і ресурси, але «Мак» керуватиме ним сам, безпосередньо. Деталі цих договорів не розголошуються, але, наскільки я можу судити, замовник робіт після їх завершення передає готовий обєкт «МакДональдз Юкрейн Лтд» в управління. Він залишається власником приміщення і отримує орендну плату, а ще, можливо, якусь частку від прибутку. Досить вигідна угода, оскільки «Мак» це «Мак», але ж спочатку потрібно серйозно витратитися на саму реконструкцію або будівництво, закупівлю обладнання та інше — і все це за жорстким графіком. Припускаю, що у «Фудмаркету» були або є якісь складнощі з фінансуванням, вони почали відставати від плану і, щоб приховати це, спробували домогтися введення в експлуатацію незавершеного обєкта. Але не вийшло. Будемо дивитися, що буде далі».

У «МакДональдз Юкрейн Лтд» ситуацію прокоментували досить ухильно:

««МакДональдз» відкриває нові заклади та модернізує існуючі відповідно до узгодженого в компанії плану розвитку мережі. Ми готуємо ресторани до відкриття в багатьох містах, і ця підготовка перебуває на різних етапах. Ми повідомляємо про початок роботи та місцезнаходження закладів лише після відкриття — на наших офіційних сторінках у соціальних мережах та через розсилку для ЗМІ», — зазначили в компанії.

До речі, екстерєр нового «Мака», з приводу якого вже обурюються деякі містяни, повністю відповідає Правилам благоустрою міста Одеси та порядку розміщення вивісок: нічого хамського, все стримано і не псує памятку архітектури. У європейських столицях заклади мережі, зокрема розташовані в старовинних будівлях, оформлені аналогічно.

Нагадаємо, реконструкція першого поверху та підвалу будинку Завадовського (до революції 1917 року — готель «Петербурзький») стартувала восени минулого року.

Внутрішнє перепланування дозволить повністю адаптувати історичні приміщення під потреби комерційної кухні та залу для відвідувачів. Також передбачено благоустрій прилеглої території.

Згідно з документацією, об'єкт підлягає реставрації без зміни зовнішніх розмірів фундаментів.

Розробником проектної документації виступає Науково-виробничий центр «НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР «ЕКОСТРОЙ+». Ця організація належить Наталії Сухановій, дружині заслуженого будівельника України Володимира Суханова. Компанії з родини «Екостроя» (їх три) відомі проектами реставрації багатьох одеських пам'яток, зокрема Потьомкінських сходів, Шахського палацу, Воронцовської колонади.

Проект пройшов експертизу в ТОВ «Експертно-Інспекційний центр «Південь Будекспертиза» і отримав позитивний висновок.

Генеральний підрядник — ТОВ «Будівельна компанія «Простор Юг». Вона ж займалася реконструкцією «Мака» на Дерибасівській.

Замовник робіт — ТОВ «Фудмаркет». Компанія належить одеситу Валерію Вайнерману. Ще в далекому 2016 році ми з'ясували, що він володіє приміщеннями площею 130 і 409 кв.м у цій будівлі.

Також у Вайнермана у власності ТОВ «Муніципальний кінотеатр «Уточ-кіно», юридична компанія «Гарант».

Раніше бізнесмен потрапив у скандал. У ЗМІ з'являлася інформація про його зв'язки з одіозним екс-прокурором Миколою Стояновим і недобросовісним бізнесом. Нібито Валерій був пов'язаний з незаконним переведенням коштів у готівку, валютними операціями, виведенням коштів за кордон і рейдерством нерухомості за позиками. Також припускалося, що він фігурував у кримінальній справі СБУ про фінансування тероризму через надання «послуг» бойовикам «ЛДНР».

Доказів участі та ролі Вайнермана у справі ми не знайшли, але є офіційна інформація в реєстрі судових рішень про те, що він звертався до Приморського райсуду Одеси з позовом до СБУ про захист своєї честі, гідності та відшкодування моральної шкоди.

Однак, як свідчить ухвала від 16 червня 2017 року, Вайнерман вирішив не продовжувати судову тяганину і направив заяву з проханням залишити його позов без розгляду.

Історія кінотеатру «Уточ-кіно» теж досить цікава і є яскравим прикладом виведення комунальної власності з-під контролю міста.

У 1999 році 38% статутного капіталу належало громаді, а 62% ТОВ «Мера». Однак незабаром місто вийшло зі складу засновників. Коли частка ТОВ збільшилася до 98%, до складу співзасновників увійшли пятеро осіб, серед яких відомий гуморист і екс-депутат міськради Олег Філімонов. Після низки змін фірма з приміщеннями кінотеатру врешті-решт була продана Валерію Вайнерману.


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!
























Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter


Новини по цій темі:





Неравнодушный
Вважаю що  McDonald`s там не місце. Символ Одеси не може бути на фоні  McDonald`s. Хтось про це думає?
   Відповісти    
Руслан Испанцев
Надо было туда шаурмичную у « СурЭна» вылепить 🤦 Дебилы, мля🤬
   Відповісти    
Morgot
Morgot 30 березня, 15:37     0      
Ага. А во втором здании можно было б СТО влепить…
   Відповісти    
JeepersKreepers
И назовут сие заведение в народе центральным общественным туалетом города Одессы. Бесплатным. Туалет под мэрией на Думской площади потеряет важность.
   Відповісти    
Morgot
Morgot 31 березня, 15:23     +3      
А вообще, по закону, то любое такое заведение в городе должно бесплатно пускать любого прохожего в туалет. Просто у нас мало кто об этом знает, а влпдельцы в наглую не пускают.
   Відповісти    
pro hor
pro hor 30 березня, 22:34     -1      
МакДональдс — Мировая Сеть бесплатных туалетов.
   Відповісти    
! МОРПЕХ !
Понятно что вы егодуете, но это общемировая практика. Устраивать подобные заведения в центре города пусть даже и в памятниках архитектуры. Но, в целом да, смотриеться он будет там странно.
   Відповісти    
ОдессаМАМА
Супер класс. А то там дом разваливался.
   Відповісти    
   Правила



28 червня
20:01 Одеса плавиться: побито температурний рекорд, а на завтра оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки
5
18:19 Під музику Шопена та аромат лаванди: в одеському ботсаду оживили історичний фонтан (фоторепортаж) фотографии
4
15:00 В Одесі в День Конституції пройшли акції на підтримку полонених та в пам’ять про загиблих захисників (фото) фотографии
13
11:52 Дев'ять років в'язниці та міжнародний розшук: головний бухгалтер одеської компанії нарахувала собі 6 мільйонів і виїхала до Німеччини
35
08:46 Іспанські холодильники та німецькі печі: одеську шкільну їдальню оснастять імпортною технікою преміум-класу
1
27 червня
21:23 Бог на бандурі грає, а жінка мерця обіймає: одеситам показали хоррор-мелодраму фотографии
1
19:30 Хотіли повторити це ще раз і з розмахом, але не вийшло: чому в одеській швидкій немає нової форми
2
17:01 Тиждень фекальної аварії під Одесою: нечистоти скидають у море, а чиновники сперечаються, хто має ремонтувати колектор
2
14:04 Закриття чи реформа? Румунська громада просить трьох президентів врятувати ліцей на Одещині, а місцева влада заперечує утиски
22
11:00 Літо у розпалі: в аквапарку Hawaii тривають тематичні вечірки для всієї родини (на правах реклами) фотографии
1
08:43 На Одещині мати жорстоко побила п’ятирічного сина: жінку вже раніше судили за смерть дитини (оновлено, фото) фотографии
44
26 червня
21:15 Світові гіганти проти українських реалій: хто отримає термінали в Чорноморську на 35 років
2
19:02 Балканське серце зупинилося: одесити сумують за Батою Недичем фотографии
3
17:20 ТЦК проти собаки: в Одесі поліція розслідує травмування тварини, а військкомат мовчить
8
15:19 Тіньовий бізнес по-одеськи: чиновники у стилі гангстерів ділять місто, а за згорілі кафе платять колишні орендарі фотографии
4




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber


Одесса плавится: побит температурный рекорд, а на завтра объявили чрезвычайный уровень пожарной опасности
Одесса плавится: побит температурный рекорд, а на завтра объявили чрезвычайный уровень пожарной опасности
Под музыку Шопена и аромат лаванды: в одесском ботсаду оживили исторический фонтан (фоторепортаж)  
Фотографии: Под музыку Шопена и аромат лаванды: в одесском ботсаду оживили исторический фонтан (фоторепортаж)  
Ми використовуємо cookies    Ok    ×