зезман2



Три люті роки: річниця вторгнення не в календарі, а в серцях (колонка редактора)


Як написати небанальну колонку до річниці повномасштабного вторгнення? Що в ній може бути нового? За три роки ми звикли, здається, до всього. І навіть якщо завтра на горизонті замаячать інопланетяни, ми радше прикидатимемо ймовірність альянсу з ними проти орди, ніж злякаємося.

Війна для кожного почалася по-своєму і навіть у різний час. Хтось живе в цій реальності з 2014-го, хтось уже на початку 2022-го розумів, що вторгнення неминуче. Для когось життя розділилося на «до» і «після» рівно три роки тому.

Війна — це завжди страх. Спочатку боїшся невідомості, потім — страшно, адже ти вже знаєш. Знаєш, що таке життя в очікуванні. Очікуванні дзвінка того, хто воює, того, хто волонтерить, залишився на окупованій території. Знаєш, що таке похорон знайомих, не дай боже близьких, найближчих. Знаєш, що таке ракетний обстріл, і чим він відрізняється від атаки дронів. За звуком, за запахом власного страху. Знаєш, як це збирати уламки свого життя на місці прильоту.

Але боїшся не тільки ти. Наші американські союзники, вустами генерала Міллі, передрікали падіння Києва за три дні. Столиця не здалася. Ми заплатили за це страшну ціну. Ми платимо її щодня. Наші партнери, які спочатку захоплювалися українцями, стали потроху втомлюватися… Точніше скажемо так, «втома» прямо пропорційна відстані до росії та обернено пропорційна числу біженців. Про події останніх тижнів і говорити не хочеться…

Втомилися і самі українці. Багато хто, дуже багато хто, хоче забути про війну, удати, що її немає, і жити своїм життям. На жаль, не вийде. Інфантильність — це те, чого ми собі дозволити зараз не можемо (наша влада цілком дозволяє, а нам - ніяк не можна).

Росіяни «привітали» нас із річницею, нагадавши, що таке блекаути щоденні, щоночі обстріли. Що ж нічого нового. Та й не особливо страшно вже.

Зараз багато говорять про перемир'я. І тут треба ясно розуміти дві речі: ми вже укладали подібні угоди з москвою, бачимо, чим вони закінчилися. Ну і друге, перемир'я — це взаємні поступки. А якщо це саме перемир'я вигідне тільки рф - це ніяке не перемир'я, це капітуляція. Нещодавно, до речі, розганяли, що сьогодні рф переможе у війні. Смішно. Але є й ті, хто повірив у цю нісенітницю. Це вже сумно. Про те, як українці на четвертому вже році війни не навчилися інформаційної гігієни та постять заяви доктора «Пі», будь-яку неприємну інформацію одразу ж називають ІПСО, а ідеологічних супротивників таврують зрадниками, можна написати вже дисертацію, але зараз не про це.

Зараз про те, що ця війна — не за землю або ресурси. Це війна — за саме існування України та українців. Скажи мені хтось у 2022, що я писатиму колонку про треті роковини вторгнення — я б не повірила. Тоді здавалося, що ми слабкі, наші успіхи — лише удача. Тепер я розумію, українці — сталева нація. Ми самі не знали про це. Ми не хотіли бути ні «незламними», ні «потужними». Ми просто хотіли жити. Жити на своїй, Богом даній, землі.

Так що нам своє робить: воювати, волонтерити, донатити, боротися з несправедливістю, виховувати дітей, відбудовувати зруйноване.

Україна обов'язково переможе!

Авторка — редакторка «Думської» Алія Замчінська





Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter




Неравнодушный
Ми зобов`язані вистояти і зберегти Україну для майбутніх поколінь. За нас це ніхто не зробить в цьому жорстокому світі.

Дякую кожному нашому воїну, який стоїть на захисті свободи і незалежності України!

Дякую всім, хто підтримує Україну всим чим може в цій несправедливій війні!

Дякую нашим союзникам за суттєву допомогу і прошу й надалі підтримувати Україну в цій жорстокій і несправедливій війні, яку розв`язала росія.

Сьогодні Україна спасає Європу і весь цивілізований світ від сучасних варварів.
   Відповісти    
Коментар отримав забагато негативних оцінок
Коментар отримав забагато негативних оцінок
Vladimir Trofimov
Пишуть, що до третьої річниці війни розпочалося створення реєстрів на допомогу за програмою EUROAID.
Першочергове право на включення до реєстрів мають колишні реципієнти USAID.
   Відповісти    
Petr Petrovich  Kaschenko
Никто и не сомневается, что жулик Шабунин без котлового довольствия не останется
   Відповісти    
alive_s
Нема чого додати. Дякую, Алія. Три роки минуло, а цей день та місяць – ні. 
   Відповісти    
GideonSword
Боже, благослови та бережи Україну!
   Відповісти    
Goшик
мы скорее будем прикидывать вероятность альянса с ними против орды, чем испугаемся

Скорее всего выпросить ещё денег.

устами генерала Милли, предрекали падение Киева за три дня.

Так вот откуда взялась байка про три дня. Не знал.
   Відповісти    
Holod
«Ну и второе, перемирие — это взаимные уступки. А если это самое перемирие выгодно только рф - это никакое не перемирие, это капитуляция.»

Простите, пани Замчинская, но кого Вы здесь хотите обмануть? Себя?
Или накручиваете сверхэмоциональных домохозяек?

Потому как всем остальным будет очевидна ошибочность ваших утверждений про «капитуляцию». Достаточно просто знать истинное значение этого слова.

До тех пор пока ВСУ управляются не из Кремля и до тех пор пока ВСУ не разоружены — нет капитуляции Украины. Вообще.

Даже если при этом всё остальное будет очень неприятно для Украины. Даже если перемирие будет выгодно противнику — это все равно не означает капитуляцию Украины.
   Відповісти    
   Правила



24 червня
20:13 «Ні вибачень, ні слів співчуття»: у Чорногорії затримали директорку дитячого табору, де потонув 10-річний футболіст з Одеської області
18:07 Під тим самим люком: в Одесі біля памятника Дюку розпочалися археологічні розкопки (фото)
2
16:37 Цирк на льоду представляє «Крижаний Оскар»: шоу, де трюки виконуються без дублерів та монтажних склейок (на правах реклами)
14:33 Мільйони за вікенд: на одеському узбережжі штрафи принесли більше доходу, ніж оплата паркування фотографии
7
12:35 Квартири для сиріт із завищеною ціною: колишньому чиновнику одеської мерії повідомили про підозру
7
10:19 Військовий на пенсії передавав дані колишньому підлеглому, який став російським комбатом: в Одесі затримали агента фсб фотографии
17
08:43 Нова модель оборони України: що відбувається на фронті та чи можна говорити про перелом? (колонка)
18
23 червня
21:42 Ще один храм в Одесі перейшов до ПЦУ: там виявили ікони російських царів та символи «руського міра» (відео) видео
17
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
1
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
16
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
6
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
24
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
6
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
6




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×