Російського агента, який передавав загарбникам інформацію про місця дислокації підрозділів Збройних сил України у південному регіоні та Києві, затримали співробітники Служби безпеки в Одесі.
Як повідомили в пресслужбі СБУ, першочерговою задачею зрадника було виявлення розташування центрів управління та системи протиповітряної оборони українських військ.
Отримані відомості він передавав через зв’язкового, яким виявився завербований фсб представник прокремлівського інформагентства Бел.ru, яке знаходиться у Білгородській області росії.
Для комунікації і передачі закритих відомостей сторони використовували заздалегідь відпрацьований анонімний Телеграм-канал. Отримані відомості ворог планував застосувати для підготовки прицільних ракетних ударів по українських військових об’єктах.
Під час спецоперації в Одесі співробітники Служби безпеки затримали російського агента на спробі передачі інформації. Ворожим поплічником виявився місцевий житель, якого фсб залучила до негласного співробітництва після повномасштабного вторгнення.
Пропозицію щодо співпраці з окупантами він отримав через заборонені соцмережі, де неодноразово висловлювався на підтримку збройної агресії проти України.
Під час обшуків за місцем проживання зловмисника правоохоронці вилучили мобільні телефони, з яких він контактував з російською спецслужбою. Також у його помешканні виявили заборонену в Україні комуністичну символіку і пропагандистські матеріали на підтримку комуністичної партії рф.
Слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.