В Одеській області більше половини жінок заявили про сексуальні домагання на роботі: найактуальніша проблема для правоохоронців
53% жінок в Одеській області, які взяли участь в опитуванні про сексуальні домагання на роботі, назвали їх вельми серйозною проблемою. Водночас із такою проблемою стикалися і 29% чоловіків.
Опитування проводили кілька соціологічних організацій за підтримки уряду Канади та Українського жіночого фонду в серпні-вересні 2023 року.
Найактуальнішою проблема сексуальних домагань на робочому місці є для співробітників правоохоронних органів — на ситуацію поскаржилися 57% із них. Співробітники органів місцевого самоврядування розділилися в думці — 50% заявили про проблему, а 44% сказали, що їм «складно відповісти». У медичній сфері проблема актуальна для 44% працівників. У військових ситуація неоднозначна — 41% заявили про проблему, 41% сказали, що все гаразд, ще 18% не визначилися. У сфері освіти 35% працівників вважають сексуальні домагання на роботі актуальною проблемою, а 46% не визначилися з відповіддю.
34% опитаних поскаржилися на пильні погляди з боку колег, які розглядають співробітника як сексуальний об'єкт. 33% заявили, що їм доводиться слухати недоречні коментарі з сексуальним підтекстом, ще 33% заявили про «брудні» жарти в колективі.
Серед більш серйозних випадків домагань на робочому місці, 29% респондентів поскаржилися, що колеги намагалися торкатися до них, 11% отримували прямі пропозиції вступити в близькість, у 7% випадків працівникам погрожували погіршенням робочих умов після відмови в інтимному зв'язку. Ще 4% опитаних зазнали сексуальних нападів або зґвалтування з боку колег.
Найчастіше (15% випадків) сексуальне домагання відбувалося з боку начальника. У 14% жертв домагалися колеги. Тільки у 2% таким чином поводилися підлеглі.
У 25% випадків жертви просто ігнорують такі інциденти. У 24% роблять зауваження колегам, у 20% скаржаться друзям або родичам, у 15% звільняються з роботи і тільки в 12% повідомляють відповідальному співробітнику на роботі.
В опитуванні брали участь 784 респонденти.
Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter
«Укрзалізниця» запустила перші жіночі купе. \\34% опитаних поскаржилися на пильні погляди з боку колег, \\ Такое впечатление, что нужно запускать отдельные женские компании, женские курилки, женские банки, женские столовые и прочее.
«у 7% випадків працівником погрожували погіршенням робочих умов після відмови в інтимному зв'язку. Ще 4% опитаних зазнали сексуальних нападів або зґвалтування з боку колег.» — оце реальні проблеми, і за таке треба карати нещадно. А щодо пильних поглядів чи пропозицій близькості — як же ж тоді розмножуватись, якщо один на одного не дивитися і не запрошувати?
Нерідко жінки, обділені чоловічою увагою, видають бажане за дійсне. А чому немає результатів досліджень ще по кількох напрямках: 1. Якому відсотку жінок домагання були неприємними, а якому приємними. 2. Який відсоток жінок задовольнили такі домагання, а який відмовив. 3. Що стало причиною відмови у домаганні.
Актуальная тема накануне корпоративных предновогодних праздников, сколько таких случаев произойдёт в результате совместного времяпровождения после пары-другой бокалов вина? Вспоминается анекдот: главному бухгалтеру на следующий день коллега высказывает восхищение танцам на столе в одной юбке — «это ты ещё рано ушёл с праздника», отвечает повелительница дебета-кредита)
Ничего нового в этом вопросе нет. По статистике в мире 60% женщин подвержены риску сексуального домогательства на работе, особенно, со стороны руководителя, если он мужчина. Если вы хотите избежать этого, то ищите работу с руководителем — женщиной. У полицейских эта проблема ярко выражена.
В патрульної поліції таки випадки не випадки. Там систематично пропонується секс в обмін на підвіщення, або преференції іншого характеру. Памятаю їхні корпопоративи, куди приходили керівники зз іншіх підрозділів спеціально, щоб обрати собі майбутню коханку в обмін на карьеру. Все це вже робилося після 2-3 рюмок горілки. Затягали в туалет, хапали дівчат під час танців. Майже всі намагалися припинити це, якщо не допомогало просто залишали корпоратив. Така у нас система. Карьєра через лишко існує в поліції. Це факт.
Був один випадок, коли майор та капітан не змогли поділити об'єкт ерекції) Після легкого мордобою переможець отримав бажане, але дівчина так напилася, що ледве рухалася. Поклали в машину, та й поїхали в ліжко будувати кар'єру )) На скільки знаю , в армії та в іншіх силових структурах таках фігня.
Электроснабжение в домах одесситов планируют восстановить не ранее 20:00.
По информации источников "Думской" в мэрии, причина серьезная авария в Одесском энергоузле: сейчас обесточены 12 высоковольтных линий напряжением 110 кВ, которые питают город.