Почти половина жителей юга страны говорит на украинском, а сторонников русского в школах стало меньше: данные опроса
Почти 40% жителей юга Украины говорит в быту на украинском языке, а поддержка изучения русского в школах значительно сократилась с 2020 года.
Об этом свидетельствуют результаты опроса Киевского международного института социологии.
Всеукраинское исследование провели в феврале-марте 2025 года, в нем приняли участие 1029 совершеннолетних респондентов.
Согласно опросу, 63% утверждает, что дома говорят на украинском языке. На русском общаются 13%, еще 19% используют оба языка.
Процент жителей южных регионов, которые перешли на государственный язык в быту, вырос с 22% до 39%. В то же время часть русскоязычных уменьшилась с 42% до 24%. Еще примерно треть жителей используют при общении оба языка — это больше, чем в 2020.
Опрос показал, что меняется и отношение к изучению русского языка в школах. Если еще в 2019 году 81% украинцев поддерживали его изучение, то в 2025-м таких осталось 38%, и только 9% выступают за его преподавание на уровне или выше других иностранных языков.
На юге мнения в этом вопросе раздедились почти поровну: 51% все еще поддерживают изучение русского, а 44% - выступают против. Для сравнения: еще в 2019 году таких в регионе было всего 1%.
Те, кто поддерживает изучение русского в школах, чаще всего считают его иностранным языком, который будет необходим в международном общении — такой ответ дали 38% респондентов. Еще 14% сказали, что нужно знать язык врага.
До Второй мировой войны абсолютное большинство школ на юге Украины и в Одессе были украиноязычные. Это во время сплошной и принудительной русификации, особенно при Брежневе и дальше, в Одессе осталась украинской только гимназия номер 1. Всё возвращается на круги своя. В Украине всё должно быть на государственном украинском языке. Это - правильно! На просторах СНГ русский язык останется как язык межнационального общения и как язык врага — это объективно. И кто в этом виноват, как не путин со своей дебильной войной!
Если сказал "А", то говори и "Б". На этом сайте иногда встречаются люди, родные которых жили в Одессе до войны, а не приехали в Одессу в 70ые-80ые по комсомольской путевке и по лимиту. По рассказам современников, во время т.н. "коренизации", насильственного насаждения украинского языка во все сферы жизни, а не только в школах, по всему Востоку и Югу Украинской ССР проходили акции протеста, с официальными обращениями к властям, вплоть до Центрального Комитета, и лично к И.В.Сталину с требованием прекратить насаждать украинский язык.
Дурнику, ти знову брешеш — тупо, нахабно і з роздутими щоками.
Міф про україномовні школи до війни — брехня для наївних. На півдні України, особливо в Одесі, завжди домінувала російська мова. Українізацію в школах почали лише в 1920-х — зверху, примусово, і навіть тоді народ її відверто ігнорував.
Русифікувати Одесу не потрібно було — вона і так була російськомовною. Це не змова, а історичний факт, який не влазить у твою ідеологічну макітру.
Про «єдину українську гімназію» — чергова дурня. Школи з українською мовою були, просто вчитись там хотіли одиниці. А українська мова й література були обов’язковими для всіх, хіба що не для дітей військових.
Увесь твій скигліж — це стандартний набір фейків, пропагандистської жуйки й жалюгідної демагогії. Російська мова — рідна для мільйонів українців, особливо на півдні. Українська — державна, і це правильно. Але перетворювати російську на «мову ворога» — це не позиція, це діагноз.
Розкажи, розумнику без діагнозу, чому на расєйкє немає жодної української школи, жодної бібліотеки, жодного храму де би користувалися українською?
І ще поясни чому перше, зо зробили окупаї в моєму місті- спалили усі книжки українською у школах, бібліотеках, замалювали назву міста на стелі, позривали вивіски укр.мовою. Для них українська- мова ворога, а ти усе віриш у рожевих поні
О, ще один "глобальний експерт" з фейковими знаннями. Ну, по-перше, ти, очевидно, не зрозумів головного: коли твоя країна вважає будь-яку мову ворогом, це не просто ідіотизм — це тупість на рівні державної політики. Це не боротьба за мову, а боротьба за контроль, де частину своїх громадян і культуру перекреслюють. А те, що в твоєму "місті" роблять — це не просто окупація, а пряме знищення культурної спадщини. І коли ти пишеш, що "для них українська мова — мова ворога", ти просто підтверджуєш, що не бачиш різниці між мовою і агресією.
Дуже цікаво, чому ти, якщо так сильно любиш Україну, сидиш за комп’ютером і пишеш постики, а не на передовій? Може, там було б більш корисно, ніж брехати про те, чого не розумієш. І ще, не потрібно намагатися вчити одеситів тому, що вони і так знають набагато краще за тебе.
Володимире, досить гратися в моральний авторитет. Ви не Одеса й навіть не її тінь ви типовий емігрантський мораліст, який з безпечної відстані міряє патріотизм інших. Не вам судити, хто і що є Україною, коли ви не лише втекли, а ще й надто старі, щоби щось захищати, окрім власного спокою.
якесь недолуге опитування із явно завищеними цифрами любитилів руського язіка. особливо щодо питання вивчення язіка в школах. навіщо він, коли ми всі орієнтовані на ЄС, а з росією в нас буде «рівчак з отруйними крокодилами» вважаю, що російський язік залишеться лише у вигляді мови дворової підворотні (з огляду на те скільки в ньому матерщини і верстви яка ним спілкується)
Підозрювана в нападі на Стерненка винаймала квартиру в його будинку. Подробиці замаху G Сьогодні, 16:19 Этот материал также можно прочитать на русском
Підозрювана стежила за активістом із середини квітня Фото: Serhii Sternenko / Х Підозрювана в нападі на українського блогера й волонтера Сергія Стерненка орендувала житло в його будинку і стежила за ним. Про це повідомив журналіст, засновник видання «ГОРДОН» Дмитро Гордон із посиланням на свої джерела у спецслужбах.
Підозрювана, за словами джерел, уродженка Одеської області, але жила в Києві. Вона 1979 року народження. Українські спецслужби встановили, що російські спецслужби переказували їй гроші на дві українські картки (за попередніми даними, це був аванс за вбивство Стерненка).
У середині квітня на отримані від країни-агресора РФ гроші вона орендувала житло в будинку, де жив Стерненко, і встановила за ним спостереження. Камери відеоспостереження зафіксували її в різні дні в торговельному центрі поблизу будинку, де жив активіст, а також на паркінгу. У день замаху вона чекала на Стерненка біля будинку. Щойно він вийшов із дверей, відкрила вогонь. Один із чоловіків, які супроводжували Стерненка, затримав підозрювану на місці злочину.
«Тут дуже оперативно спрацювала СБУ на чолі з Василем Малюком. Вона продемонструвала блискавичну реакцію», прокоментував Гордон.