Публикации блоггера на сайте Думская.net - Пётр Обухов http://dumskaya.net/ Блог Пётр Обухов ru-ru http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss Думская.net info@dumskaya.net info@dumskaya.net :{Через неправильні пріорітети Міськзелентресту люди 5 діб без світла}: Через неправильні пріорітети Міськзелентресту люди 5 діб без світла http://dumskaya.net/post/cherez-nepravilni-prioriteti-miskzelent/author/ Вже пройшло п'ять днів після негоди. Пошкоджено дуже багато всього в місті -багато дерев, багато кабелів, які живлять і світлофори, і житлові будинки. І досі міська влада наводить лад, досі ще не все відремонтовано. До мене звертаються багато людей, які просят вплинути на ДТЕК, тому що вони вже пять днів сидять без освітлення. Так, можна просити якусь знижку для міської влади та для ДТЕКу, тому що дійсно був сильний вітер, випала двомісячна норма осадків. Але з іншої сторони, є претензія до роботи "Міськзелентресту". 

 

В місті багато хворих дерев, які потрібно спиляти. В мене також є багато звернень від жителів. Нажаль в більшості випадків Міськзелентрест цього не робить, тому що в них немає ресурсів. В них, наприклад, немає великої автовежі, з якої вони можуть пиляти високі тополі. Сподіваюсь, на наступний рік вона вже буде закуплена. Але все ж таки у зелентресту неправильні пріоритети. Часто гуляю у парку Перемоги і бачу, як десятки людей наводять в ньому лад. Парк майже в ідеальному стані — там завжди нові кущі, завжди прибрані листя. Комунальники також займаються висадкою красивих клумб біля помешкання мера, або біля мерії. Кущі і дерева на площі 10 Квітня та на Думській площі в гарному стані. Я вважаю, що це відбувається через вказівку мера — прибирати там, де він буває. 

 

Два роки тому у нас з нашою фракцією була зустріч із мером, і я пропонував збільшити бюджет "Міськзелентресту", щоб створити декілька бригад нових, які б їздили по місту та виявляли старі дерева, прибирали їх та висаджували там нові. Тоді мер відповів відмовою. Мов, на це немає грошей. Але ж ми бачимо, що гроші є на багато інших непотрібних речей — типу Київського суду. Я буду знов пропонувати збільшити фінансування "Міськзелентресту" або змінити пріоритети, щоб не тільки над парком Перемоги працювали десятки людей. 

 

Вимагаю змінити підходи до роботи КП "Міськзелентрест". Якщо б робітники зелентресту працювали на випередження, якщо б систематично видаляли б хворі та старі дерева і замінював їх новими, то непотрібно було б героїчно боротися з наслідками негоди. Тому щоб кількість впавших дерев було б меньше.

 

]]>
Mon, 13 Dec 10 11:57:22 +0200 http://dumskaya.net/post/cherez-nepravilni-prioriteti-miskzelent/author/
:{Жеман - герой чи злодій?}: Жеман - герой чи злодій? http://dumskaya.net/post/zheman-geroy-chi-zlodiy/author/ Звільнення віце-мера Жемана — перший крок у правильному напрямі для наведення ладу у сфері ЖКГ. Чесно кажучи, не заздрю наступнику на цій посаді.

 

Дмитро Жеман відповідав за усю сферу ЖКГ, опалення, вуличне освітлення, КП Міські дороги, міськзелентрест, департамент благоустрою та міськелектротранс.

 

Почну з плюсів. Думаю головне досягнення — це запуск магістрального трамвайного маршруту №7 з Київського району до кінця Пересипського (Суворівського). Це дійсно великий проєкт, реалізація якого зайняла багато років. Також треба відмітити позитивні зміни в електротранспорті — систематичний ремонт старих трамваїв, виробництво Одісєїв Макс, оновлення тролейбусного парку, та очікувані нові довгі трамваї по кредиту ЄБРР. Деінде на зупинках з'явились цифрові табло. Також мені вдалось переконати пана Жемана впровадити в трамваях та тролейбусах QR-коди від Привату для безготівкової сплати. За що я йому дуже вдячний. Сам цім регулярно користуюсь.

 

Є деякі позитивні зміни в інших сферах — у вуличному освітлені багато нових економних LED-ламп. Закуплені вуличні "пилососи". Встановлені жовті контейнери для пластику. Є деякі позитивні зміни в КП Теплопостачання м. Одеси

 

Тепер мінуси. Не вирішується питання 18-го та 10-го трамваїв.

 

Майже повністю провалена робота департаменту міського господарства. Кожного року ми виділяємо кошти на різні роботи в цій сфері. І кожного року департамент не в змозі організувати закупівлі за бюджетом. З року в рік одні ті самі проблеми. Корень їх в тому, що усіма закупівлями займається одна людина! Винайняти ще одну на допомогу — надскладне завдання.

 

Наведу приклад. Цього року ми виділили 150 млн грн на закупівлю нових 101 ліфтів. Голосування за це відбулось 3 травня. Зараз 3-є жовтня. Пройшло рівно 5 місяців. На кожній наступній сесії ми запитували пана Жемана та його підлеглих — чи встигають вони з ліфтами цього року? Кожного разу нам відповідали, що встигають. На сьогодні оголошені тендери на 39 ліфтів зі 101. До кінця року менш як 3 місяці. Як думаєте, встигнуть встановити всі 101 ліфт?

 

І так по всіх інших сферах. Тиждень тому на сесії ми з'ясували, що використання бюджету розвитку у сфері ЖКГ — менш як 3%! Це повний провал!

 

Знищена програма допомоги новоствореним ОСББ. За нею кожен будинок, в якому створювали ОСББ, отримував від міста ремонтних робіт на 200 тис грн.

 

Але це навіть не головний провал Жемана. Головний його гріх в тому, що відбувається з КП ЖКС в місті. Це повна катастрофа. ЖКС майже нічого не роблять в тих будинках, які обслуговують. Роками збирають з людей гроші. За роки депутатства я бачив десятки розбитих парадних, брудних дворів, понівечених лавок.

 

Але замість того, щоб налагодити роботу ЖКСів, зробити їх прозорими та підзвітними людям, їх вирішили просто розорити. Найбільш "ласі" будинки на підстави фейкових зборів мешканців передали в обслуговування приватним кампаніям. Замість ЖКС "Чорноморський" з'явився ТОВ "Чорноморський", замість ЖКС "Портофранківській" тепер гроші збирає ТОВ "Порто франко". Одна тільки компанія "Сервіс плюс" обслуговує вже понад 1000 будинків! За даними журналістів за більшістю з цих компаній стоїть саме пан Жеман.

 

Подробиці читайте у статті:

https://dumskaya.net/news/rynochek-ne-poreshaet-esli-im-upravlyayut-chastn-176944/ua/

 

Думаю це буде дуже складно довести, але хотілося б не просто відставки, а справедливості в цьому питанні.

]]>
Thu, 09 Dec 10 10:30:14 +0200 http://dumskaya.net/post/zheman-geroy-chi-zlodiy/author/
:{Сумні думки про Одесу після всеукраїнської конференції міст}: Сумні думки про Одесу після всеукраїнської конференції міст http://dumskaya.net/post/sumni-dumki-pro-odesu-pislya-vseukrajinsk/author/ Побував сьогодні в Києві на конференції, яку організував Міжнародний Республіканський Інститут в Україні (IRI). Приводом стале проведення щорічного опитування містян в усіх обласних центрах України. Виступали мери Києва, Харкова, Миколаєва, Рівного, Вінниці, Чернігова, Бучі, Охтирки.

 

На одній з секцій я запитав мерів, як вони під час війни оновлюють громадський транспорт у своїх містах з допомогою інших країн. Рівне отримало 8 тролейбусів в Німеччини та ще отримає якусь кількість автобусів з Чехії. Харків бере кредит в Європі 15 млн євро на закупівлю нових електробусів. Хмельницький отримав грант 4, 450 млн євро на закупівлю тролейбусів.

 

Послухав я їхні виступи та стало мені сумно. Тому що більшість з них говорили стратегічними проєктами з розвитку міст. Про створення стимулів для повернення людей з закордону після війни. А що в Одесі? Чи є в нас якісь стратегічні проєкти? Чи розуміємо ми куди рухатись? Що буде через рік, п'ять, десять?

 

За останні 10 років в нас був один по справжньому стратегічний проєкт. Це трамвай Північ-Південь. Задля нього ремонтували трамвайні колії, робили нову перемичку на пересипу, ремонтували Софіївську, Тираспольску площу. Робити йшли с 2016 по 2023 рік. Причому зараз, коли цей маршрут запущений, ніхто не думає про те, як зробити його справді швидким. Може десь ремонтуються шляхи, встановлюються адаптивні світлофори. Я створив мапу середньої швидкості руху цього трамваю. Подивіться! Є багато місць, які потребують вдосконалення. В центрі треба виділяти трамвайні шляхи фізично.

 

Все! Більше ніяких стратегічних ідей! А є ж інші сфери життя. У сфері ЖКГ відбувається повзуче вбивство ЖКСів та захоплення будинків приватними керуючими компаніями, які вочевидь створив один з віцемерів. Що з системою опалення? Ми кожного року спалюємо мінімум пів мільярда гривень дотацій КП ТМО. Хтось думає як це виправити? Як знизити споживання газу? Може побудувати нову, більш ефективну ТЕЦ? Якби був такий план, який був з трамваєм Північ-ПІвдень, то можливо за 10 років ми б вже побудували б нову ТЕЦ? І це було б дешевше, ніж кожного року дотувати стару.

 

Добре доглянутий парк тільки один. Самі здогадаєтесь хто там гуляє з собакою, чи підказати? Причому краще доглянута та частина парку, що ближче до площі 10 квітня. Соромно читати в офіційному каналі міськради, що КП Парки Одеси провело черговий концерт в "ракушці". Причому в цих фотозвітах чомусь майже ніколи не показують глядачів.

 

Здається, що в міській владі трохи не розуміють свою функцію. Я уважно спостерігаю за цим останні 3 роки та зрозумів. Їм здається, що головна задача міської влади це церемоніал. Головна мета — це зібрати якомога більше людей, бажано ще додати якихось курсантів у формі, можна ще оркестр, покликати усіх віцемерів, директорів департаментів, почесних громадян. І щоб усі хлопали. Ось це і є стратегія нашої влади. Ну і якщо щось десь зламається, то відремонтувати. Який відсоток робочого часу топчиновники мерії замість справжньої роботи проводять на таких показушних зібраннях, беззмістовних публічних нарадах, постійних покладаннях квітів до пам'ятника Шевченкові?

 

Де плани розвитку міста? Де план заміни маршруток в місті на щось нове? Де будуть нові трамвайні та тролейбусні шляхи? Де нові дворівневі залізничні переїзди? Де будуть нові школи? Почали будувати нову школу біля ЖК "Острови" в Пересипському районі. У 2019 році покинули будівництво та й чорт з ним. Класна стратегія!

 

В місті вже 3 роки нема головного архітектора. І нічого, все добре. Може потрібно провести нарешті конкурс і обрати там людину, яка хоч трохи розуміється на сучасних підходах до містобудування? Де хоча б дизайн-код для вивісок? Скільки років (не) працює робоча група по зміні правил благоустрою міста? 3? 4?

 

Головна проблема влади нашого міста не в корупції. Головна проблема у відсутності бажань, ідей, мрій. Просто існування заради існування. Підтримання того, що є. І все.

 

Хотілось би, щоб років через 5 міський голова приїхав на цю конференцію та розказав би про великі досягнення, стратегію розвитку, залучені інвестиції, приріст населення та доходів міста.

]]>
Fri, 03 Dec 10 15:59:31 +0200 http://dumskaya.net/post/sumni-dumki-pro-odesu-pislya-vseukrajinsk/author/
:{Головна проблема України після війни}: Головна проблема України після війни http://dumskaya.net/post/golovna-problema-ukrajini-pislya-viyni/author/ Зранку телеграм-канали підняли мені настрій, показавши декілька секунд з мого останнього відео. Там я говорю, що після війни треба зайнятись збільшенням кількості дітей в Одесі.

 

 

Що ж, окрім корупції, я вважаю найбільшою проблемою України в цілому і Одеси зокрема — депопуляцію.

 

Ми не знаємо скільки, але ми втратили дуже багато людей. При чому, як би це цинічно не звучало, під час епідемії коронавірусу зазвичай ми втрачали людей похилого віку з хронічними хворобами. А під час війни ми втрачаємо саме молодих, економічно активних та дітей. Здорові та молоді хлопці гинуть на війні. А діти з жінками їдуть за кордон.

 

Я не бачив ніяких цифр, але серед моїх знайомих та друзів за кордон з дітьми поїхали десятки сімей. Це абсолютно точна статистично значущий процес.

 

А тепер скажіть, після того, як родина проведе 2-3 роки за кордоном, облаштує житло, вивчіть мову, знайде там роботу, — чи повернуться вони в Україну? Чи захочуть вони повернутись в місто з роздовбаними тротуарами та скрипучими маршрутками? Відповідь очевидна.

 

Треба буде зробити дуже багато чого в наших містах, щоб вони зрівнялись з комфортом міст Німеччини, Ізраїлю, Канади та Польщі. І так, треба збільшувати допомогу при народженні дитини, оплачувати коштом держави лікування репродуктивних органів, спрощувати процедури вступу в школу, будувати нові школи та дитячі садки.

 

Інакше нас чекає сумна доля через 30-50 років.

 

 

]]>
Thu, 02 Dec 10 10:56:32 +0200 http://dumskaya.net/post/golovna-problema-ukrajini-pislya-viyni/author/
:{Що потрібно змінити в Одесі, щоб прийняти 20 млн відвідувачів EXPO-2030?}: Що потрібно змінити в Одесі, щоб прийняти 20 млн відвідувачів EXPO-2030? http://dumskaya.net/post/shcho-potribno-zminiti-v-odesi-shchob-priynyat/author/

Як потрібно розвивати міський транспорт та дороги в Одесі якщо ми приймемо EXPO 2030?

Ще до повномасштабного вторгнення я розробляв план розвитку міського транспорту та доріг в Одесі якщо ми приймемо EXPO 2030. Зараз ще невідомо чи буде Одеса приймати в ньому участь, бо рішення щодо міста в якому будуть його проводити приймуть в листопаді цього року. І навіть, якщо ми не приймемо EXPO 2030, ми зможемо претендувати на проведення EXPO 2035.

Більша частина моїх пропозицій потрібна Одесі і без всякого EXPO. У випадку проведення EXPO, до Одеси прибуде велика кількість туристів - приблизно 15-20 мільйонів людей. Перше, що нам потрібно розвивати - це залізниця, а саме побудова нової залізничної гілки, яка з'єднає Одеський аеропорт з залізничним вокзалом та містом Чорноморськ. Це створить зручний транспортний маршрут для туристів, щоб вони могли легко дістатися до зони проведення EХРО прямо з аеропорту чи з Чорноморська.

Також необхідно побудувати мости та тунелі, щоб залізниця ніде не перетиналась з дорогами в одному рівні. Два залізничних мости необхідні по дорозі з аеропорту, потрібен тунель, що з'єднає вулицю Водопровідну з вулицями Чернишевського біля станції Одеса-Мала, три мости потрібні в районі Миколаївської дороги - біля 7-ої Пересипської, а також для нової дороги. Також потрібно два мости чи тунелі потрібні на вул. Дальницькій.

Також моєю метою є побудова нового мосту, паралельного Горбатому мосту, який з'єднає Спартаківську з Балківською. План також включає відновлення трамвайного руху по вулиці Балківській, щоб трамваї могли проїжджати по новому мосту та продовжувати маршрут №10, який також треба подовжити до проспекту Небесної Сотні та академіка Глушка. Крім того, потрібно побудувати трамвайну гілку на вулиці Семена Палія з можливим відгалуженням до Фонтанки. Також потрібно прокласти лінію трамваю з площі Дерев'янка через вул. Радісну в аеропорт, таким чином поєднавши його з залізничним вокзалом і центром міста.

По усій теперішній трамвайні мережі потрібна заміна колій та вагонів, побудова сучасних зупинок-платформ і пріоритет для трамваїв на світлофорах. Це потрібно проводити незалежно від проведення EXPO 2030. Ми пропонуємо поєднати теперішню трамвайну мережу з територією проведення заходу, створивши тимчасові маршрути, наприклад, з Аркадії або Таїрове до місця проведення Expo. 

Звісно на територію EXPO треба збудувати нові дороги. Треба нарешті розв'язувати питання з новою об'їзною дорогою, щоб фури не їздили через житлові квартали Пересипського району.

Все це можна зробити за державні кошти та приватні інвестиції. EXPO 2030 - це великий шанс підняти Одесу на новий рівень.

]]>
Mon, 29 Nov 10 18:26:09 +0200 http://dumskaya.net/post/shcho-potribno-zminiti-v-odesi-shchob-priynyat/author/
:{Коли повернуться 18 та 19 трамваї?}: Коли повернуться 18 та 19 трамваї? http://dumskaya.net/post/koli-povernutsya-18-ta-19-tramvaji/author/ Багато одеситів звертаються до мене стосовно долі 18-го та 19-го трамваїв, які вже понад рік не працюють. Ми розглядали це питання на засіданні комісії з транспорту два тижні тому. А вчора зустрілись на місці с керівником КП ОМЕТ та представником забудовника.

 

Почну з добрих новин. 

 

Трамвайні колії збудовані десь на 75%. Теоретично вже побудованої частини достатньо для запуску 18 та 19 трамваїв з розворотом на трикутниках. Побудувати останні 25% колій поки що заважає будівництво ЖК. Але десь приблизно в серпні така можливіть з'явиться. Обіцяють завершити колії та контактну мережу до кінця року.

 

Тягова підстанція збудована. Зараз проходить процес налаштування обладнання. Залишилось під'єднати її до електричної мережі. Для цього потрібно під землею прокласти новий кабель довжиною близько 100 метрів. В КП сподіваються зробити це за 1-2 місяці. 

 

Після цього технічно вже нічого не буде заважати запустити 18 та 19 трамваї з розворотом на трикутнику. Але є питання безпеки.

 

По-перше, навіть після завершення будівництва кільця, їздити ним буде небезпечно. Тому що фактично шлях трамваїв буде пролягати через буд майданчик. Щось може впасти з висоти. За нормами такий рух заборонений. А будівництво буде тривати ще мінімум 2 роки.

 

По-друге, водії трамваїв та керівництво КП не хочуть знову запускати розворот трикутников, тому ще це небезпечно. Тому ще у водія багато "сліпих" зон. Коли він їде заднім ходом, то може не побачити пішоходів. Ділянка, по якій він їде задом досить довга.

 

Тому я бачу єдиний шлях — це змінити щось в розвороті трикутником так, щоб він став безпечним.

 

Повністю закрити прохід фізично там не вийде. 

 

Із розмов з водіями трамваїв я дізнався, що в кожному трамваю позаду є невеликий прихований пульт керування. Тож водій може перейти в кінець салону та буде бачити весь шлях. Але треба дізнатись технічний стан цих пультів. 

 

Інша ідея — встановити позаду трамваїв камери, а в кабіні водія — екран. Тоді водій зможе зі своєї кабіни бачити, що відбувається позаду. Так само влаштовано в усіх сучасних авто. 

 

Сподіваюсь, що безпечне рішення буде знайдено найближчим часом і мешканці шістнадцятої станції фонтану знов будуть з нормальним громадським транспортом. 

]]>
Tue, 30 Nov 10 19:08:38 +0200 http://dumskaya.net/post/koli-povernutsya-18-ta-19-tramvaji/author/
:{Сьогодні була складна, смішна і тривала сесія міськради}: Сьогодні була складна, смішна і тривала сесія міськради http://dumskaya.net/post/sogodni-bula-skladna-smishna-i-trivala/author/ Сьогодні була складна, смішна і тривала сесія міськради.

Наша фракція сьогодні не підтримувала значну частину питань, які підготували в мерії. Влада в міськраді розподіляється між мером, його підлеглими, яких він призначає, та депутатами.

За нас, як за депутатів голосували виборці. У цих виборців є свої пропозиції та вимоги. Ми систематично доносимо їх до мерії. Але кожного разу більшість наших пропозицій відкидається. Постійно "це на часі, ні, не можна". Але ми повинні підтримувати усі проєкти, які пропонує пан Труханов, бо ж "єдність, ми ж за Одесу" і тому подібна маячня. За пана Труханова в першому турі проголосували менше ніж 40% від тих, хто прийшов на вибори.

Наприклад, мерія вирішила нарешті відремонтувати 100 ліфтів в цьому році. І всі 100 — в Київському районі! А коли ми запропонували частину в інших районах, які нас просять наші виборці, то це "ні, не можна, ви повинні підтримати мовчки наш проєкт". 

Через рішення Президента депутатам міськрад заборонено виїжджати за кордон без відрядження, окрім батьків дітей. Тому сьогодні на сесії було лише 38 депутатів з 62. Я розумію, що зараз краще проводити час в Маямі або Парижі. Але якщо хочеш так — складай мандат і хай замість тебе працює той, хто не втік з рідного міста

Замість того, щоб дослухатись до пропозицій і наших виборців також, а не тільки партії "Довіряй ділам", ми чуємо публічно і непублічно погрози та образи. Не думаю, що це правильна стратегія керування містом. І результат, як то кажуть, на табло.

Кумедно, що деякі рішення "валили" депутати з інших фракцій. Наприклад, пункт 3.2 з п'ятьох спроб не пройшов через відсутність голосів колишньої ОПЗЖ. А за земельні питання не голосували депутати зі "Слуги Народу". Думаю це ще одне, тисячне свідоцтво, талановитих управлінських якостей нашого мера.

Ми не підтримали призначення Сергія Тетюхіна першим віцемером, тому ще без надання реальних повноважень, це просто знущання. Зазвичай перший віцемер займається оперативним керуванням містом. Це як прем'єр-міністр в державі. Але в цьому випадку цей прем'єр-міністр це, мабуть, пан Бриндак. А посада першого віцемера додає хіба що обов'язок приносити квіти до пам'ятника Шевченку зі скорбним обличчям у пам'ятні дні.

Побачив потім на відео, що пана Труханова надихнув на подання Одеси до ЮНЕСКО саме я, тому що я розмальовував місто і себе. Дивно, але приємно, що я хоч на якісь зміни в місті його надихнув. Але неприємно чути таке лицемірство. Труханов є мером Одеси з 2014 року, а фактично навіть раніше. За цей час в історичному ареалі з'явились багатоповерхівки на площі Льва Толстого, на Малій Арнаутській. Знищена Типографія Фесенка на Рішельєвській. А містобудівні обмеження на це видавав головний архітектор призначений саме Трухановим. 

Центр міста спотворений рекламними фасадами та кабелями мереж. З останніми, наприклад, повинно наглядати КП "Одеські інженерні мережі" і департамент благоустрою, які підпорядковані меру. А за вивісками на історичних будівлях — управління реклами та управлянні архітектури. Але на це пану меру начхати. Можете подивитися на будь-яку будівлю в "ареалі ЮНЕСКО". Абсолютно всі вони спотворені та мерії до цього нема ніякого діла.

І окреме знущання — надсилати пусті листи без проєктів рішень о 9-ій годині вечора перед сесію, і сподіватись, що ми підтримаємо їх наосліп. Навіть якби вдома було світло, то ми б таке не підтримали.

Думаю підходи до керування містом треба змінювати.

]]>
Fri, 26 Nov 10 09:37:18 +0200 http://dumskaya.net/post/sogodni-bula-skladna-smishna-i-trivala/author/
:{Скільки ОСББ вже отримали компенсацію за генератори від мерії? Нуль }: Скільки ОСББ вже отримали компенсацію за генератори від мерії? Нуль http://dumskaya.net/post/skilki-osbb-vzhe-otrimali-kompensatciyu-za/author/ Пройшов майже місяць з 30 листопада, коли ми на сесії затвердили програму компенсації за купівлю генераторів для ОСББ та ЖСК. Сьогодні відбулось засідання бюджетної комісії міськради, на яку ми зібрали чиновників мерії та голів райадміністрацій. Було цікаво дізнатись як виконується програма, чи багато будинків подали документи на компенсацію.

Нагадаю, що пропонується компенсація 70% вартості генераторів, придбаних ОСББ безготівковим коштом починаючи з 24 лютого, але не більше 100 тис. грн. На цей рік виділено 5 млн грн, на наступний — 30 млн.

Результати поки що так собі. Для прийняття рішень райадміністрації повинні сформувати комісії. Одна з них цього досі не зробила. Є 14 звернень від будинків з повним пакетом документів. Але поки по жодному з них рішення не прийнято. В цьому році вони вже точно не отримають компенсації. Райадміністрації чомусь зволікають з прийняттям рішень. На засіданні були присутні два віце-мери — Світлана Бедрега та Олександр Філатов.

Сподіваюсь, що ми надали їм впевненості, що треба вже допомогти людям. Чекаю на перші виплати, про які обов'язково повідомимо.

 

]]>
Wed, 24 Nov 10 15:24:24 +0200 http://dumskaya.net/post/skilki-osbb-vzhe-otrimali-kompensatciyu-za/author/
:{Найдовша ніч року вже пройшла}: Найдовша ніч року вже пройшла http://dumskaya.net/post/naydovsha-nis-roku-vzhe-proyshla/author/ Найдовша ніч року вже пройшла. І з кожним днем буде все більше світла. Буває я пригадую фразу про те, що навіть після самої довгої ночі настає світанок. Зараз вона має і буквальне і метафоричне значення. 

Комусь може здатись, що зараз в Україні нічого не відбувається і все погано. Іноді ми страждаємо без електрики і всього, що вона нам приносить також — води, тепла, зв'язку. А російські ракети все ніяк не закінчуються, попри прогнози. А на фронті ніби нема нових операцій і звільнених територій.

Але насправді ми постійно рухаємось до нашої Перемоги. Сьогодні за даними генштабу ми перейшли цифру у 100 000 вбитих російських солдатів. Наша армія, наші захисники, ЗСУ роблять величезну роботу, результати якої ми всі побачимо і відчуємо. Ніхто не знає коли, але я відчуваю що відносно скоро буде та соломинка, яка переломить хребет росії.

Вже ухвалені рішення в ЄС і США про фінансування України на весь 2023 рік. До України, і зокрема до Одеси їдуть тисячі генераторів і трансформаторів. Тому тепер я впевнений, що ми загалом добре переживемо цю зиму. Вже пройшли 6, 5 тижнів з 22 опалювального сезону. Ми адаптувались і до цього. Павербанки, газові плитки, ліхтарики на вулиці, теплі речі й т.п. Не така вже й велика плата за Перемогу. Наші воїни платять в тисячі разів більше.

Нашим воїнам, нам всім, нашому незламному духу цієї ночі стоячи аплодував весь конгрес США. Країна року, Нобелівська премія миру, Людина року. Нас підтримує весь цивілізований світ.

Я впевнений в нашому доброму майбутньому. Війна завершиться в такий спосіб, що ми всі зрозуміємо, що її більше не буде. Це може бути що завгодно — розпад росії, зміна там влади або повне її зубожіння, при вступі України в НАТО. До того ж в ЄС заарештовані 300 млрд євро російських активів і така ж сума в США. Я думаю що ці гроші будуть або конфісковані, або передані Україні добровільно під час мирної угоди з новим урядом того, що залишиться від росії.

Буде важка зима, багато роботи, страждань. Але Перемога вже за нами.

Слава Україні!

]]>
Wed, 24 Nov 10 13:59:07 +0200 http://dumskaya.net/post/naydovsha-nis-roku-vzhe-proyshla/author/
:{Як підключити роутер до павербанку та готувати їжу без електрики?}: Як підключити роутер до павербанку та готувати їжу без електрики? http://dumskaya.net/post/yak-pidklyuchiti-router-do-paverbanku-ta-go/author/ Вчора я запостив сторіз про павербанк, який живить роутер. Від вас прийшло багато запитань, тому я вирішив розповісти, що і як роблю для підготовки до цієї зими.

 

На початку вересня я вже робив пост з порадами. Але, звісно, не міг передбачити всього.

 

1. Інтернет. Під час блекауту мобільний інтернет працює дуже погано. Є два варіанти інши. 

 

Перший і очевидний — Старлінк. Але якщо замовляти його на офіційному сайті з доставкою в Україну, то йти він буде 3-4 місяці. Простіше доставити з Польщі чи Румунії. В Україні такі Старлінкі перепродають за 1200$. І він не буде працювати з вікна чи балкону! Тільки на даху. Йому потрібен огляд майже всього неба. Тому для більшості з нас це не варіант. До того ж йому потрібна електрика. Генератор або зарядна станція. Дорога іграшка.

 

Варіант 2 — дротовий домашній інтернет. Провайдер запевнив мене, що в моєму будинку обладнання для інтернету має акумулятор на 12 годин роботи. Тож треба було зробити живлення роутера. Для цього потрібен звичайний powerbank та спеціальний кабель. В онлайн-магазинах такі кабелі всі розпродані. Але люди роблять їх самотужки й продають на OLX.

 

Звичайний павербанк видає напругу 5 вольтів. Треба подивитись на блоку живлення роутера, яка напруга йому потрібна. Моєму потрібно 12 вольтів. Тому шукаємо на olx «usb dc 5v 12v». Треба підняти напругу до 12 вольтів та зробити струм постійним. Я навіть знайшов там хлопця з Одеси, який робить такі штуки.

 

Але спочатку дізнайтесь у свого оператора, чи буде у вас працювати інтернет без електрики. Це може бути з UPS або оптичне підключення за технологією GPON.

 

2. Готування їжі. В моєму будинку немає газу у квартирах. Тому я придбав портативну газову плитку на маленьких балонах. Коштувала 1600 грн. Балони продаються по 90 грн. Одного балону вистачило на 3 дні. Підігрівав їжу, робив чай, кашу. Але виглядає це трохи ненадійно, тому я купив ще й вогнегасник. 

 

Почув ще таку пораду — покласти в морозилку декілька пластикових пляшок з водою. Під час відключення перекладати їх в холодильник для підтримання там ще деякий час низької температури.

 

За осінь я купив собі декілька десятків банок консервів, крупи, макарони. З літа я не викидую пластикові пляшки. Наповнюю їх всіх водою з крана. Є аквафорівський фільтр. Тож навіть у разі повного апокаліпсиса зможу декілька тижнів протриматись. Для собаки придбав корм на 4 місяці.

 

3. Світло. Купив свічки та сірники. Також придбав дві лампи з акумуляторами. Перша заряджається від розетки. Інша має сонячну батарею. Навесні купив сонячну панель. Ефективність її виявилась досить низька. В разі чого можна буде нею дуже повільно заряджати павербанк, щоб потім з нього підживити телефон. Але не більше.

 

Чи треба брати генератор або зарядну станцію? Я собі не брав. В нас в офісі є генератор. Тому в разі чого буду приходити туди. Може мати сенс для приватних будинків або спільний для всього багатоквартирного будинку. Зараз відкривається багато пунктів, де можна підзарядитись. Тож в разі багатоденних блекаутів буде це зробити.

 

Зрозумівши, що на полі бою перемогти не виходить, ворог б'є по цивільній інфраструктурі, щоб змусити нас здатись, щоб зламати наш дух. Але ми краще посидимо всю зиму з генераторами та павербанками, ніж здамось.

 

А як ви готуєтесь? Які ще цікаві ідеї є?

 

 

 

]]>
Tue, 23 Nov 10 15:34:54 +0200 http://dumskaya.net/post/yak-pidklyuchiti-router-do-paverbanku-ta-go/author/
:{Про 10-ий трамвай}: Про 10-ий трамвай http://dumskaya.net/post/pro-10-iy-tramvay/author/ З 1 листопада 10-й трамвай скоротили до Старосінної площі. На сайті мерії це рішення пояснюють відсутністю пасажиропотоку на цьому напрямі. Але я отримав досить велику кількість скарг від людей. А депутат Олег Звягін, на окрузі якого ходить 10-ка, отримав ще більше скарг від місцевих.

Позавчора з колегою Олексієм Асауленко ми поспілкувались в мерії про це питання.

Головна проблема — перевантаженість Преображенської трамваями після запуску 7-го маршруту. Також є дефіцит водіїв, вагонів. Ще один мінус — навантаження на тягові підстанції.

Але все ж таки я вважаю, що усі райони міста повинні мати пряме сполучення з центром. На жаль, у 2005-2010 трамвайна мережа була скорочена і зараз маємо не так багато можливостей, як реалізувати такий зв‘язок.

Але я бачу варіант, як можна було б зберегти 10-ку в сполученні до Тираспольської. Можна скоротити трамвай номер 12 до Тираспольської площі. Це знизило б навантаження на Преображенську. А на маршруті №11 додати один вагон для збереження інтервалу руху на Олексіївській площі.

Також можливим полегшенням ситуації будо б запровадження пересадних або добових квитків. Щоб навіть з пересадкою ціна поїздки не зростала. Поки що маємо тільки місячні проїзні, які можна придбати за 350₴ в застосунку Transpod.

Передав наші пропозиції в мерію.

 

 

 

]]>
Mon, 22 Nov 10 15:49:46 +0200 http://dumskaya.net/post/pro-10-iy-tramvay/author/
:{Божевільна заява путіна про пам'ятник Катерині}: Божевільна заява путіна про пам'ятник Катерині http://dumskaya.net/post/bozhevilna-zayava-putina-pro-pamyatnik-kat/author/ Стосовно чергової божевільної заяви путіна про Одесу.1. Дід так і не вивчив як правильно вимовляється назва нашого міста російською. Одесса, а не Адэсса.2. Ніякого значення не має, що він там верзе. Має значення тільки те, що відбувається на фронті. Кожного дня гинуть російські солдати, танки, артилерія, вертольоти. Це єдине, що повинно нас цікавити. А путін навіть за день до своєї відставки або смерті буде нести усю цю ахінею і показувати впевненість у своїй перемозі. Просто не зважайте на нього.3. Про пам'ятник Катерини він сказав, що навіть крайні українські націоналісти не знімають пам'ятник ній. Тобто, мається на увазі, що навіть українці визнають, що Одеса — типу російське місто.Нагадаю, що на минулу сесію наша фракція виносила проєкт рішення, про прибирання цього пам'ятника з центральної площі міста. Через фракцію мера і його позицію не вистачило голосів. Виходить це вони і є ті самі крайні націоналісти, хто не дав її прибрати.Бачу два варіанти. Або депутати на наступній сесії цивілізовано проголосують за її перенесення до музею, або її буде знято з постаменту не цивілізованим шляхом кимось іншим.

]]>
Thu, 01 Jan 70 03:00:00 +0300 http://dumskaya.net/post/bozhevilna-zayava-putina-pro-pamyatnik-kat/author/
:{Мапа відключень електрики в Одесі}: Мапа відключень електрики в Одесі http://dumskaya.net/post/mapa-vidklyuchen-elektriki-v-odesi/author/ Вчора на сайті Одеського ДТЕКу виклали розбивку будинків Одеси на три групи, за якими у разі потреби будуть проводити відключення електрики. 

https://www.dtek-oem.com.ua/ua/file/g2MVX9eSqVFqw?inline=1

 

Мені стало цікаво подивитись як це виглядає на мапі міста. Це виявилось не такою легкою задачею. 3 30000 адрес я зміг нанести на карту лише майже 5000. На жаль в базі openstreetmap майже нема адрес приватного сектору, тож вибачайте. 

 

https://peter.od.ua/electromap/ 

 

Але багатьох адрес нема і в файлі від ДТЕКу. Нема "Чудо-міста", нема багатьох будинків на проспекті Шевченка, Добровольського. А деякі адреси ще комуністичні — Терешкової, Маршала Жукова. 

 

Є і помилки с зонами. Наприклад у мого знайомого по файлу третя група, але світло вимкнули за графіком другої групи. Проте сусідський будинок вже у другій групі. Трохи бардак ) 

 

Сподіваюсь так буде краще видно, де нема інформації й нам дадуть виправлений файл.

 

 

]]>
Sun, 21 Nov 10 11:05:38 +0200 http://dumskaya.net/post/mapa-vidklyuchen-elektriki-v-odesi/author/
:{Тест драйв веломаршруту з Глушко до Сегедської та нове кругове перехрестя}: Тест драйв веломаршруту з Глушко до Сегедської та нове кругове перехрестя http://dumskaya.net/post/test-drayv-velomarshrutu-z-glushko-do-sege/author/ Відео про нові велосмуги та коло на Люстдорфській/Львівський:

- Нові зручні велопереїзди на 2-ій станції Фонтану

- Нова велосмуга на Гагаріна

- Незручний переїзд на Середньофонтанській площі

- Повністю вся Фонтанська дорога до Львівської з велосмугами з двох сторін

- Смуга руху громадського транспорту поміж 5-ою та 4-ою станціями Фонтана

- Львівська з двох боків, але без антипаркувальних стовпчиків

- Дуже незручна велосмуга на Люстдорфській — постійно переривається перед перехрестями і велосипедисти ділять одну смугу з авто.

- Нові велосмуги на Буніна та Троїцькій.

 

Фактично єдиний безперервний веломаршрут в місті — від 7-ої станції Люстдорфської до 2-ої станції Фонтану.

 

Велосмуги без буферів та делініаторів додають небагато комфорту і безпеки, і не призведуть до суттєвого збільшення кількості велосипедистів. Потрібно удосконалювати, захищати велосмуги. А потім будувати справжні відокремлені велодоріжки. Потрібна суцільна мережа.

 

Створив онлайн-мапу усіх наявних велодоріжок та велосмуг: https://peter.od.ua/datamap/karta-velodorigok/

 

Друга приємна новина — нове коло на 7-ій станції Люстдорфської дороги, на перетини Львівської та Довгої. Ця схема була розроблена ще рік тому і нарешті реалізована. Раніше там були затори по вул. Довгій через те, що вона була другорядна. Коло робить це перехрестя більш ефективним і безпечним.

 

]]>
Fri, 19 Nov 10 09:14:55 +0200 http://dumskaya.net/post/test-drayv-velomarshrutu-z-glushko-do-sege/author/
:{Одеській трамвай Північ-Південь. Плюси та мінуси}: Одеській трамвай Північ-Південь. Плюси та мінуси http://dumskaya.net/post/odeskiy-tramvay-pivnich-pivden-plyusi-t/author/ Поїздив на другій половині трамвая "Північ-Південь".

Минулого разу я їхав з Суворівського району до Старосінної площі. Тож тепер поїхав зі Старосінної до Архітекторської.

 

На минулому тижні відбулось перерізання стрічки на кінцевій зупинці на 11 ст. Люстдфорської дороги. Якщо я б був там присутній, то мені б було соромно. Зупинки як такої нема. Є бетонні плити. Нема навіть навісу для захисту від дощу чи спеки. Диспетчерська зроблена зі старого тролейбусу. Це явно не ті умови, які повинні бути для пасажирів та водіїв.

 

Ще один мінус — з Новощіпного ряду трамвай заїжджає на Старосінну, робить петлю і потім їде на Таїрова. Ця петля «коштує» 7 хвилин часу. З 2:20 загального маршруту це багато.

 

До того ж пасажири не розуміють, в якому їде трамвай, тому що вони обидва зупиняються в одному місці. Людям приходиться запитувати у водія. Це ненормально.

 

Шлях до Архітекторської в мене зайняв 50 хв, з Архітекторської до Старосінної — 40 хвилин. Повністю весь шлях трамвая відокремлений. Трамвай чекає тільки на світлофорах.

 

Маршрут популярний. Я їхав у будній день в робочий час і людей було повно. Інтервал руху — 5-6 хвилин.

 

Також надходять нарікання від жителів Чорноморки, що тепер 27-ий трамвай їздить набагто рідше. Іноді люди чекають по 25-30 хвилин. І цей маршрут великою частиною дублює «Північ-південь». Це можна вирішити переплануванням маршрутів після аналізу хоча б електроних квитків.

 

Загалом тут ще дуже багато роботи по покращенню. Якщо замінити колії, колеса, побудувати платформи, зробити пріоритет на світлофорах, цей трамвай зможе доїжджати з Таїрова чи Суворівського району до центру за пів години.

 

]]>
Thu, 18 Nov 10 16:48:43 +0200 http://dumskaya.net/post/odeskiy-tramvay-pivnich-pivden-plyusi-t/author/
:{Зима близько}: Зима близько http://dumskaya.net/post/zima-blizko/author/ У суспільстві зріють побоювання, що зима може бути дуже важкою. Зі зверненнями до містян вже виступили мери Львова та Києва. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що головним ризиком майбутнього опалювального сезону є атаки Росії проти критичної інфраструктури. Щоб шантажувати нашу владу і суспільство і змусити піти на поступки. 

 

Особисто я не думаю, що цей план можливо реалізувати масштабно. З багатьох причин. 

 

По-перше, в нас уже є непогана ППО, яка збиває більшість російських крилатих ракет. Також восени в нас повинні з‘явитись ще системи IRIS та NASAMS. Тому, сподіваюсь, великі міста будуть захищені. А самі запаси вискоточних ракет у росіян (за даними нашого ГУР) значно скоротились.

 

По-друге, зробити глобальну комунальну катастрофу не так вже й легко. Більшість ушкоджень можна оперативно полагодити. І держава вже закуповує все необхідне для ремонтів на суму більш ніж 1 млрд. грн.

 

Але давайте все ж таки уявимо, що щось будо пошкоджено в одному з районів міста і не буде працювати пару тижнів. 

 

Я думаю, що і влада міста і кожен містянин повинні мати план на ці випадки. 

 

В нас є такі критичні ресурси — вода, електрика, газ, тепло, зв’язок. 

 

Вода. Всі комунікації під землею. Вразити іх майже неможливо. Але постачання води залежіть від работи електричних насосів. Альтернативи — бювети, системи очищення, які мерія вже закуповує, та запаси води вдома. Особисто я створив вдома запас води, якого при економному використанні вистачить на декілька тижнів.

 

Газ. Віталій Кличко сказав киянам готуватись до недогріву приміщень через економію газу. Україна зараз сама видобуває майже стільки газу, скільки потрібно для власних потреб. На жаль, цей баланс з’явився через падіння виробництва. Більшість газових свердловин знаходиться в західній частині України. Ушкодження газогонів можливі, але їх можна буде швидко ремонтувати. Також деякі країни, зокрема Канада, виділяють Україні кошти на закупівлю газу. Тому, на мою думку, великих проблем з газом у нас не буде. Так, можливо доведеться знижувати температуру задля його економії, можливі тимчасові відключення. Але повної відсутності газу я не очікую. Мер Львова у своєму відеозверненні радить усім придбати електрочайники. Щоб на випадок відключеня газу в людей була альтернатива. Також можна придбати газовий балон та невеличку плиту для приготування їжі від газу з балону.

 

Електрика. Дуже важко зробити нам повний блекаут надовго. Так, ракета може влучити у опори з дротами, які йдуть у місто. Що сьогодні росія і зробила. Але відремонтувати їх можна доволі швидко. Ракета може влучити у трансформаторні підстанцїї, але їх також можна замінити, або перерозподілити струм іншим шляхом. Влучання у електростанції може бути доволі неприємним. Але, по-перше, вони досить великі і навіть пряме влучання може завдати не так багато шкоди, яку недовго виправити. По-друге, Україна вже під’єднана до європейської мережі і в крайньому випадку ми зможемо імпортувати енергію звідти. 

 

 

Але треба розуміти, що можливе відключення на декілька днів цілих районів або навіть всього міста. На такий випадок в мене є декілька зарядженних powerbank і навіть сонячна батарея. Але вони аж ніяк не допоможуть приготувати їжу або зігріти приміщення. Власники автівок можуть зробити невеликий запас палива і викорстовувати генератор автівки для підзарядки гаджетів у екстренній ситуації.

 

Зв’язок. Ще в перший день війни я купив собі другу сім-карту іншого оператора у форматі e-sim. Таким чином в мене є доступ до двох мереж мобільних операторів. Без електрики базові станції довго працювати не будуть. Хоча повне відключення міста від зв’язку майже неможливе і точно не робиться ракетними ударами.

 

Тепло. Найбільш складне питання. В більшості одеситів тепло йде або з систем центрального опалення, або з котельної на даху, або з власного котла, або з електрики. Тобто маємо залежність — від ТЕЦ або районних котелень, від газу, від електрики. До усіх ризиків, що я описав вище, додається ще можливе влучання ракети в ТЕЦ або в районні котельні. Такий сценарій я вважаю маловірогідним. Ракет мало, їхня точність не така висока, є ППО. Але якийсь невеликий шанс для такого сценарію є. До того ж при відмиканні центрального або газового теплопостачання люди почнуть масово вмикати електричні обігрівачі, і тоді вже може не витримати електромережа будівель. 

 

І тут кожен повинен розуміти, що він буде робити у випадку, якщо в його будинку зникне опалення і електрика, наприклад, на тиждень. 

 

Перша очевидна відповідь — буржуйки в квартирі. Експерти кажуть, що це дуже погана ідея, вкрай небезпечна. Робити таке заборонено нормами.

Друга очевидна відповідь — влаштування буржуйки у підвалі будівлі і тимчасове переміщення туди мешканців, особливо дітей. Це також небезпечно і заборонено. Але в деяких містах мерії пропонують головам ОСББ або керуючих компаній вже облаштовувати такі теплі приміщення у підвалах про всяк випадок. 

 

Також можливе обладнання тимчасових котелень у школах та перетворення шкіл та лікарень на тимчасовий прихисток для людей з багатоповерхівок. Така робота ведеться, наприклад, у Львові. Про аналогічні заклики чи дії від одеської влади я не чув. 

 

У найбільш безпечній ситуації будуть мешканці приватного сектору, в яких є можливість опалюватись дровами. Але ціна на дрова вже підскочила втричі. У самому крайньому випадку мешканці будівель з центральним опаленням будуть вимушені шукати прихисток у друзів та знайомих з приватного сектору, або тих, в кого опалення здійснюється локальною котельнею. Подуймате вже зараз у кого зі знайомих у годину Ікс ви зможете пересидіти 1-2 тижня. 

 

Також добре мати комплект термобілизни, теплі ковдри, можливо спальні мішки.

 

Усі ці сценарії я вважаю малореалістичними. Але ми як дорослі люди повинні розуміти що і як робити у критичній ситуації.

]]>
Thu, 18 Nov 10 10:47:38 +0200 http://dumskaya.net/post/zima-blizko/author/
:{Звідки Труханов знає, що в голові у путіна?}: Звідки Труханов знає, що в голові у путіна? http://dumskaya.net/post/zvidki-truhanov-znae-shcho-v-golovi-u-puti/author/ Сьогодні з великим подивом прочитав інтерв'ю мера Одеси Геннадія Труханова італійській газети. Навіть відкрив оригінал і переклав через Google Translate — спочатку подумав, що це якийсь фейк. Але ні. Причому там навіть відео є. Декілька цитат: "Я провів перші кілька тижнів, переконуючи своїх співробітників, що ми повинні бути готові захищатися до кінця." Ми всі бачили, що перші 5 днів Труханов не називав росію агресором, війну — війною.

Подивіться його офіційну сторінку за кінець лютого. Там у нього "сложная ситуация". І тільки 2 березня росія нарешті стала окупантом та агресором. Мабуть такая довга пауза була тому, що один з друзів Труханова в приватних бесідах казав, що треба трохи почекати і в Київі буде нова влада.

Стосовно Криму: «Я вважаю, що важливо діяти політично, адже на кону життя мільйонів людей. Я не хочу, щоб мене неправильно зрозуміли. Очевидно, я мрію повернутися до наших кордонів у 1991 році, але треба крок за кроком домовлятися, поступово шукати компроміси, уникати конфронтації».

Як можна шукати компроміси з тим, хто хоче тебе згвалтувати, вбити і вкрасти стиралку? Агов, 6 місяців війни не показали, що домовлятися можна тільки після ніщівної поразки на полі бою?! З такої точки зору не треба було влаштовувати "бавовну" в Новофедорівці та Севастополі? Поки йдуть бойові дії казати таке — нерозумно!

«Я проти знесення статуй. Навіть, якщо ми руйнуємо пам’ятники, історія не змінюється. Знаю, що зібрано петицію з 25 тисячами підписів, але я чекаю. З такою логікою мені також прибрати пам’ятник Пушкіну чи Гагаріну? Це не має сенсу".

По-перше, в Одесі нема пам'ятника Гагаріну. І нагадайте, яке відношення Гагарін має до історії Одеси?

По-друге, "але я чекаю". Чого? Ще обстрілив Одеси? Суспільна думка по цьому питанню точно вийде на перенесення статуі до музею. Це питання вже зумовлено і вороття назад не буде.

По-третє, так може не потрібно було і пам'ятники Леніну прибирати? Це ж історія! «- Путін все ж спробує забрати Одесу? — Так, він спробує ще: він одержимий нашим містом. Він не хоче його бомбити, як Харків, він вимагає його цілим. Я не песиміст, вірю, що ми в підсумку переможемо. Але війна залишається довгою, важкою.

Наш наступ на Херсон йде повільно, і Путін продовжує сподіватися на оточення Одеси з півночі для з’єднання з Придністров’ям і фронтальний удар Чорноморського флоту з півдня».

Звідки таке розуміння, що в голові у путіна? Що значить, не хоче бомбити? Він це робив вже більше 10 разів. ТРЦ Рів'єра, ЖК Тирас, Одеський аеропорт, Готель "Гранд Петтін", Одеський порт та нафтобаза передають вам вітання. Він не бомбить нас, як Харків чи Маріуполь тільки тому, що це фізично неможливо. Артилерія та РСЗО стріляє максимум на 40 км.

Декілька людей запитали мене, чи можна зараз усунути мера з поста. Коротка відповідь — ні. Для усунення мера потрібно 2/3 голосів ради — тобто 43 з 64. Без голосів партіі Труханова та проросійських депутатів це неможливо. Призначити нові вибори наразі ВР не має права через військовій стан.

Референдум за ініціативою громадян так само не можна під час війни. Також усунути мера можна після вступу у силу обвинувального вироку суду — це якщо і буде, то зовсім нескоро. Або за особистою заявою. Тому виходу в нас немає. І треба готуватись до потенційно важкої зими. Слава Україні!

]]>
Wed, 17 Nov 10 14:44:00 +0200 http://dumskaya.net/post/zvidki-truhanov-znae-shcho-v-golovi-u-puti/author/
:{Катерина в Одесі приречена. Аргументи та маніпуляції }: Катерина в Одесі приречена. Аргументи та маніпуляції http://dumskaya.net/post/katerina-v-odesi-prirechena-argumenti-ta/author/ Не вщухають дискусії на тему знесення пам’ятника імператриці Катерині II в Одесі.

Я вважаю, що не може бути в центрі українського міста пам’ятника російському цареві. Не всі одесити поділяють цю думку навіть після десятка ракетних обстрілів міста росією.

✔Але для мене очевидно, що Катерина в Одесі приречена. Рано чи пізно кількість людей за її знесення стане критичною. Так само, як був приречений Ленін на Куліковому полі. І я не думаю, що пам’ятник вистоїть, коли наші воїниповернуться до міста після перемоги.

Катерина — це символ росії — держави агресора. Це все одно, що поставити там російській прапор чи двоголового орла.

Хочу розібрати деякі хибні аргументи та маніпуляції прибічників збереження пам’ятника.

1. «Вы хотите переписать историю Одессы! »

Ні, ми не проти історії. Ми не хочемо її переписати чи видалити її частину. Ми не пропонуємо відредагувати в вікіпедії статтю про Одесу та видалити звідти згадку Катерини, не пропонуємо перевидати всі підручники історії та історичні книги. Пам'ятник — це не історія. Пам'ятник — це вшанування. Ми проти вшанування в Одесі російського царя.

Але саме цей пам'ятник намагається переписати історію та підмінити правду. Катерина на пам'ятнику тримає в руках папір зі словами «Повелеваем быть порту и городу». Але в рескрипті таких слів немає! Там взагалі немає слова "Одеса".

➡ Дивіться: https://odessa1.com/./reskript-ekateriny-ii-ob...

Цей рескрипт не про заснування міста, а про будівництво військової гавані та купецької пристані. І якщо вже на те пішло, то набагато більше на становлення нашого міста вплинуло запровадження «Порто Франко» царем Олександром I.

І знаєте, як цар Олександр I увічнений у топоніміці та пам'ятниках міста? Ніяк!

Олександрівську колону та Олександрівський проспект названо на честь Олександра II, який нічим таким для Одеси не відзначився. То хто тут переписує історію?

 

2. «На выставке 1901 года в Париже эта площадь была признана красивейшей площадью Европы».

По-перше, виставка була о 1900. По-друге, я не зміг ніде знайти посилань на це. Можливо, цей «факт» є частиною проросійського міфу для захисту пям’ятника.

Запит «найкрасивіша площа Європи» видає все, що завгодно, але не Одесу.

https://www.gigaplaces.com/./spisok-giga-samaja...
https://car-tourism.com/2020/08/08/самая-красивая-площадь-европы

Наша площа дійсно красива. Але ж ніхто не пропонує знести усі будівлі! Вона буде так само красивою з фонтаном, або іншим пам’ятником схожої композиції.
 

3. «Без памятника Одессу не включат во всемирное наследие ЮНЕСКО»

У світову спадщину ЮНЕСКО включають за критеріями історичної значущості чи унікальності. Немає нічого унікального чи історично значущого у копії пам'ятника, зробленого у 2007 році. Наприклад, Потьомкінські сходи є унікальним арковим мостом і вони разом із прилеглою територією можуть бути об'єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Будинки на Катерининській площі красиві, але назвати їх якимись унікальними шедеврами чи місцями, де відбувалися важливі історичні події, я не можу.
Якщо ми повернемо історичний фонтан, який тут був 130 років тому, нас все одно візьмуть у світову спадщину ЮНЕСКО.

4. «Зачем тратить деньги сейчас, других проблем уже нет?»

Із цим аргументом я згоден. У нас досі не облаштовані нормально сотні бомбосховищ, десятки з яких просто закриті на ключ. Нас чекає, можливо, дуже важка зима, і неправильно витрачати гроші на будівництво пам'ятників і фонтанів, поки йде війна.

Проте мало хто знає, що на охорону пам'ятника Катерині щороку із міського бюджету виділяється понад 2 мільйони гривень. Це тому, що фігури 4-х осіб унизу п'єдесталу є музейними експонатами, і повернення цих пам'яток до музею зекономило б місту гроши.

Принципове рішення про заміну пам'ятника можна ухвалити зараз, а повністю реалізувати після нашої Перемоги.

 

5. «Знесення пам’ятника не врятує від обстрілів».

Дійсно не врятує. Але скажіть, ви би повісили у себе вдома портрет гвалтівника вашої доньки чи його бабусі? 

6. «А что дальше? Снесём Дюка? Оперный театр? Ведь его строили при царе. Переименуем Одессу в Коцюбеев?»

Примітивна маніпуляція. Ні Дюк, ні Оперний театр, ні грецька назва "Одеса" не є символами росії. А пам'ятник російському цареві або значущому російському полководцю є. Спробуйте походити містом з триколором чи георгіївською стрічкою. Поб'ють і правильно зроблять. Пам'ятник російському цареві — такий самий символ тільки но «красивий».

✅ Саме тому фракція Європейської Солідарності в Одеській міськраді пропонує наступне:
- Прибрати пам'ятник Катерині до музею. На її місці може бути фонтан, що знаходився там же раніше.
- Прибрати пам'ятник Суворову.
- Перейменувати Суворівський район на Миколаївський, а Малиновський район на Маріупольський.
- Увічнити у топоніміці міста комбрига 28-го ОМБР Віталія Гуляєва та видатного художника Олександра Ройтбурда.
⁃ Виключити зі складу історіко-топонімічної комісії проросійського депутата з ОПЗЖ Віталія Саутьонкова

Слава Україні!

]]>
Tue, 16 Nov 10 16:54:24 +0200 http://dumskaya.net/post/katerina-v-odesi-prirechena-argumenti-ta/author/
:{Якір, гудбай. Потрібно провести новий конкурс на логотип Одеси}: Якір, гудбай. Потрібно провести новий конкурс на логотип Одеси http://dumskaya.net/post/yakir-gudbay-potribno-provesti-noviy-ko/author/ Одіозний Артемій Лебедєв — голова студії імені себе коханого, яка розробляла туристичний логотип Одеси. Лебедєв давно підігрує російській владі, а зараз він з’їздив на окуповану орками територію. Ще з 2014 року він вів антиукраїнську діяльність, за що йому ще президентом Порошенком був заборонений в’їзд до України. А президент Зеленський подовжив цю заборону ще на 5 років. І ось ця мразота приїхала до нас в Украіну і хизується цим. Лебедєв у своїх блогах казав, що різня в Бучі — це постановка, тому що російські солдати просто не могли такого зробити, бо ж вони хороші люди. Також він обурюється, коли хтось не хоче називати окупацію українськіх міст та сіл «освобождением».

Тому настав час позбавитись символа, розробленого його студією для Одеси. Права на викорастання цього символу належать приватній особі — одеситу. Це його справа, що з ними робити. А офіційне використання логотипу затверджене розпорядженням міського голови. І саме міський голова може це розпорядження відмінити. Я направлю листа з такою пропозицією.

✔️Також, враховуючи любов Лебедєва до мандрівок, було б правильно включити його в санкційні списки США, Європи та інших демократичних країн, як рашистського пропагандиста. До речі, Лебедєву належить ще й квартира в Києві. Вважаю, що мінюст знає, що робити з цим. 🇺🇦Ми обов'язково проведемо новий конкурс на логотип міста, але вже після нашої перемоги.

]]>
Mon, 15 Nov 10 11:00:00 +0200 http://dumskaya.net/post/yakir-gudbay-potribno-provesti-noviy-ko/author/
:{Дерусифікація Одеси: Суворовський район потрібно перейменувати та увічнити Байдена та Джонсона}: Дерусифікація Одеси: Суворовський район потрібно перейменувати та увічнити Байдена та Джонсона http://dumskaya.net/post/derusifikatciya-odesi-suvorovskiy-rayon/author/ Хочу обговорити таку болючу тему, як деколонізація Одеси, а саме перейменування одеських вулиць.

У багатьох містах процес вже відбувся, а в Одесі це питання навіть і не підіймалося. Рішення про перейменування вулиць по закону приймає сесія міськради. В нас з лютого не було жодної — чомусь їх не скликають. Притому, що у багатьох містах, навіть у Харкові, сесії проводились. 

Після усіх звірств, які росія зробила в Україні, після Бучі, Гостомеля, Харкова, Сум, Маріуполя, Чернігова, після ракетних ударів по нашому місту дуже дивно бачити багато вулиць, які включають Одесу у російський культурний контекст.

◾️Більше двадцяти вулиць та провулків назвали на честь російських населених пунктів — є в нас вулиця Онежська, Новгородська, Махачкалінська, Новомосковська і так далі. Чому нема, наприклад, вулиці Вашингтону, Лондона? 

◾️Ми повинні прибрати з Одеси все, що стосується росії, щоб неможливо було б сказати, що це російське місто. А це виглядає саме так, тому що в нас є вулиці на честь московського князя Дмитра Донського та новгородського Олександра Невського. Яке вони мають відношення до Одеси чи до України?

◾️Суворовський район потрібно також перейменувати. Виникла ідея назвати його Кримським. 

🔸Питання, на честь кого називати вулиці, вирішується легко. Можна перейменувати іменами героїв, які з’явилися та ще з’являться у цій війні.

🔸Також повинна бути вулиця на честь Маріуполя, Харкова, на честь всіх місць, які постраждали під час війни.

🔸Було б добре відзначити тих людей, хто нам дуже допомагав в цій битві. Особисто я дуже хотів би, щоб у нас з’явилися вулиці Байдена і Джонсона. 

🔸Мені здається, можна зробити виключення тільки для людей, маючих світове значення. Наприклад, залишити вулицю Сахарова. Він був опозиціонером, дисидентом, він не робив ніяких антиукраїнських заяв. Чи вулицю Менделєєва, Лобачевського, Гагаріна.

Після всього, що росія наробила в Україні, в Одесі не повинно бути російських назв. 

Вважаю, що після закінчення війни ми дуже швидко все це зробимо. 

Ось посилання на таблицю, де ми зібрали всіх російських діячів з описом того, яке вони мають відношення до Одеси 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/13y1EcLPqHOTsAL4qX23h7ADjiWRwLHYLU_cZu-nmo-U/edit#gid=0

✅У коментарях залишайте свою думку, які вулиці потребують дерусифікації

]]>
Thu, 11 Nov 10 14:59:03 +0200 http://dumskaya.net/post/derusifikatciya-odesi-suvorovskiy-rayon/author/
:{Як вирішити проблему з бензином в Одесі}: Як вирішити проблему з бензином в Одесі http://dumskaya.net/post/yak-virishiti-problemu-z-benzinom-v-odesi/author/ ⛽️Чому виникла проблема з бензином в Одесі

Закінчились запаси бензину в сховищах, обірвався імпорт з белорусі та росії на півночі та сході. Обірвався імпорт через порти на морі. Кременчуцький НПЗ розбомблений.

✔️ Залишається тільки імпорт з західних кордонів України — тобто з Польщі, Румунії, Молдови, Угорщини, Словаччини.

Якщо раніше бензовоз їздив з кордону до заправок максимум 300 км, то зараз цей шлях виріс до 800-1000 км. Це збільшує вартість палива на 2 грн/л. 

Але наш уряд встановив державне регулювання цін, заборонивши продавати дорожче 37, 4 грн, та 39, 5 за преміальний сорт. 

✔️Вже у сотий раз бачимо — якщо вводити державне регулювання, то товар просто зникає. Чомусь підприємці не хочуть продавать нічого дешевле собівартості. І це не дивно.

І якщо у Львові чи Івано-Франківську ціна ще може бути в рамках урядового ліміту, то в Дніпрі чи Одесі вже ні. 

Вихід з ситуації я бачу у скасуванні державного регулювання ціні.

📍І ось лайфхак. В додатках деяких мереж можна купити електронні талони і розраховуватись на заправках талонами. На таку купівлю державне регулювання не розповсюджується.

]]>
Thu, 11 Nov 10 09:30:13 +0200 http://dumskaya.net/post/yak-virishiti-problemu-z-benzinom-v-odesi/author/
:{Одесі вже не загрожує захоплення чи блокада, але наступні тижні можуть бути болючими для України}: Одесі вже не загрожує захоплення чи блокада, але наступні тижні можуть бути болючими для України http://dumskaya.net/post/odesi-vzhe-ne-zagrozhue-zahoplennya-chi-blok/author/ 🇺🇦Хочу поділитись своїми думками про поточну ситуацію стосовно перспектив Одеси і України.

✔️ Я впевнений, що Одесі вже не загрожує захоплення чи блокада. 

Люди повертаються до міста. Середня швидкість автівок впала до такої, яка була у звичайні вихідні до війни.

 ▪️Десант з моря має сенс тільки, коли є підтримка на землі. Просто висадити сюди піхоту з моря — це самогубство. До того ж декілька десантних суден росіяни вже втратили у Бердянську. І, наскільки я розумію, в нас вже є захист на березі.

▪️Атака з так званої ПМР також нереальна. Там мало солдатів та техніки. Ніякого військового сенсу в цьому нема. Детальніше читайте у статті.  

▪️Поповнити запаси та особовий склад можна було б з повітря. Але шлях в Тирасполь пролягає через Одеську область. І для ППО нема кращої мішені, аніж військово-транспортний літак.

▪️ Залишається шлях по землі. Через Миколаїв, Вознесенськ і усю територію поміж ними, та Одесою. І якщо не змогли місяць тому, то зараз тим більше не зможуть. (Наскільки я розумію, є навіть шанс, що скоро буде звільнений Херсон) Тож про Одесу орки можуть і не мріяти.

Єдине, що вони можуть, це окремі невеликі дистанційні атаки ракетами. По Одесі вони робили удари по тих місцях, які вони вважають військово значущими. Системно і масово бомбити наше місто ракетами вони не можуть. У Харкові, Маріуполі, Чернігові вони це робили, коли міста вже були оточені, та не підкорялись. В нас інша ситуація. 

✔️Тепер стосовно війни до 2035 року. Я повністю незгодний з таким прогнозом Арестовича. Зараз нас чекає тяжка битва на Донбасі. 

І росіянам конче потрібно до 9 травня здобути хоча б щось, що можна було б назвати перемогою.

Це може бути, наприклад, встановлення повного контролю на Донецькою та Луганською областями.

▪️Але і тут я впевнений, що в них нічого не вийде. Ще дуже рано робити якісь висновки та прогнози, але ми бачимо, що в росіян є проблеми там: то у Бєлгороді щось рване, то 20-40% російських солдат, яки воювали на півночі України, відмовляються повертатись в Україну. 

▪️Я думаю, що наступні тижні будуть болючими для нас, але ми переможемо. До речі сама ідея зробити хоч щось до конкретної дати — згубна і грає нам на руку. Вони будуть поспішати та ризикувати, замість того, щоб воювати якісно. 

✔️Але після цієї битви я не бачу жодного сенсу у продовжені війни. росіяни будуть далі втрачати і втрачати. Патова ситуація. Мобілізацію провести вони не можуть. Це покаже їхньому народу слабкість. І не факт, що її вдастся провести. 

Виграти, тим що є, також не можуть. Програвати для них не можна. Навіть не уявляю, як вони будуть викручуватись з цього в своїй пропаганді. 

✔️Але я впевнений, що після Донбасу война або повністю завершиться, або перейде в млявий стан, як це було останні 8 років. Цей фінал буде залежати вже від нашого керівництва. Чи підемо ми, наприклад, звільняти Донбас і Крим зараз? Чи підпишемо якусь мирну угоду? Цього ще ніхто не знає.

А ось після цього я не вірю в ніякі повторні спроби - ані у 2023, ані у 2027, ані у 2035. 

🔸 росія вважала, що українці деякою мірою хотіли б об'єднання. Вони казали, що "нацистів" тут небагато — потрібно тільки звільнити нас, страждаючих. 

Вони хотіли зробити все легко, я у Криму о 2014 році, але зараз вже потяг пішов. 

Я це бачу в соцопитуваннях ще з 2004 року. Молодь більше орієнтована на Євроінтеграцію. І з кожним роком в України все менше людей, які сумують за СРСР. Чисто демографічно. Думаю, путін вже зрозумів, що лояльності українців він мати не вже ніколи не буде. 

🔸 Санкції. Ефект від них не такий швидкий, як нам хотілося би, але справді руйнівний.

 Через рік-два росія буде думати про те, не як на нас ще раз напасти, а що їсти. 

Вся інфраструктура і економіка росії буде деградувати. Без сучасних технологій самотужки вони не зможуть виробляти свою зброю та військову техніку. 

🔸До того ж за років 5-7 попит на нафту зменшиться завдяки масовому розповсюдженню електромобілів. І це також позбавить росію грошей на розвиток армії.

🔸 Усі тепер знають, что російська армія ніяка не друга в світі. Її перестануть так боятись. Швеція і Фінляндія скоро вступлять у НАТО. Натомість всі, включаючи росію, будуть знати, що українська армія сильна та страшна, та озброєна сучасною західною технікою. 

Кращим варіантом, звісно, був би вступ України в НАТО. Щоб росіяни не казали, а НАТО вони бояться і на країну НАТО не нападуть. 

А зараз просто подумайте — до цієї війни росія готувалась років 15! Зараз їй потрібно буде пройти цей самий шлях знову, але вже під санкціями. 

🔸 Можливо (дуже хочеться), що програш у війни з Україною призведе до внутрішніх проблем в росії. Програш покаже росіянам, що путін слабкий. Ідеальним був би взагалі розпад росії на окремі держави. Ще раз повторюю, що умовою зняття санкцій повинна бути відмова росії від ядерної зброї. Якщо це станеться, то росії буде точно не до повторної війни з нами.

🔸Після війни Україну чекає відбудова і потік допомоги з усього світу. Ми зможемо швидко відновити наш розвиток. Зараз твориться історія. Жаль, що з такою великою кров'ю. 

Ми ніколи цього не пробачимо і не забудемо. 

🇺🇦Все буде Україна!

]]>
Wed, 10 Nov 10 11:07:29 +0200 http://dumskaya.net/post/odesi-vzhe-ne-zagrozhue-zahoplennya-chi-blok/author/
:{У Одессы выросли шансы на ЕХРО-2030 – деньги на строительство заберем у россии}: У Одессы выросли шансы на ЕХРО-2030 – деньги на строительство заберем у россии http://dumskaya.net/post/u-odessy-vyrosli-shansy-na-ehro-2030-de/author/ Это видео я записал в середине февраля еще до войны. 

В Дубае недавно закончилась всемирная выставка ЕХРО-2020. Я поехал туда, чтобы посмотреть и оценить, насколько это сложно устроено и как такую выставку можно провести в Одессе в 2030 году.

Напомню, что еще в прошлой жизни до войны наш город был одним из претендентов на проведение самой масштабной выставки планеты.

Вместе с нами — еще четыре претендента – Пусан🇰🇷 (Южная Корея), Рим🇮🇹(Италия), Эр-Рияд 🇸🇦(Саудовская Аравия) и Москва.

Конечно, война внесла свои коррективы, и сейчас этот вопрос не очень актуален. Но я верю, что война вскоре закончится, и после этого у нас возникнет вопрос, а что нам делать дальше? 

✅Несмотря ни на что, у нас всё ещё есть шанс провести ЕХРО 2030. 

🔸Если мы успеем по срокам (нужно подготовить большое досье, в котором подробно описать, что и как мы хотим делать, как будут приезжать туристы, как будут устроены павильоны), то наши шансы даже выросли.

Во-первых, один из городов-претендентов – Москва. Очевидно, что она отпадает – там ближайшие лет 100 никакого ЕХРО не будет.

Во вторых, Украину будут все поддерживать, будут помогать нам всем миром. 

И такой помощью как раз может стать выбор украинского города для проведения выставки и финансовая помощь на ее организацию.

🔸По разным оценкам на это нужно от 2-х миллиардов долларов.

Из них один миллиард нужно будет потратить на развитие транспорта в городе, подготовку аэропорта, железнодорожных путей, мостов.

🔸Будет очень правильно, если мы сможем привлечь эти деньги в Одессу после войны.

И теперь даже понятно, где эти деньги брать – их можно конфисковать у россии из их золотовалютных резервов, из их собственности за границей и так далее.

КАК УСТРОЕНА ВЫСТАВКА

▪️Участие принимает 192 страны, и каждая из них строит свой павильон за свой счет. 

Обычно это двух-трехэтажное здание. Некоторые страны возводят что-то грандиозное и сложное - как Саудовская Аравия, другие ограничиваются обычными домиками. 

▪️Каждая страна показывает свои достижения, выставляет что-то о себе. 

Это, в основном, проекторы и экраны, с которых рассказывают о культуре, истории и достижениях страны.

Словакия, например, выставила автомобили, которые она производит, Украина показала айфон с приложением «Дія».

▪️Здесь можно поесть национальной кухни и купить традиционных сувениров. 

В павильоне Молдовы, к примеру, был автомат, из которого при нажатии кнопки выпадало яблоко. 

▪️Есть несколько павильонов, которые построили сами Арабские Эмираты. Я был в одном из них – он посвящен транспорту. Его проектировало знаменитое архитектурное бюро Нормана Фостера, который построил, в частности, купол бундестага в Берлине.

И все это останется в Дубае после ЕХРО. 

🔸Для организации выставки специально построили ветку метро.

И Одессе тоже нужно будет на поля орошения организовать новую ветку трамвая или электрички, соединить аэропорт с локацией ЭКСПО. При желании все это можно организовать за следующие 8 лет. 

🔸Нужно будет еще выделить участки земли под строительство гостиниц. 

🔸Из ЕХРО можно извлечь много выгоды. В отличие от чемпионатов мира по футболу или Олимпиады, выставка длится полгода, и можно привлекать не только государственные деньги, но и частные инвестиции.

✅Голосование будет проходить в 2023 году. Если раньше я оценивал наши шансы где-то на %5, то сейчас они выросли до 20-25.

Все, конечно, зависит от того, как быстро закончатся боевые действия 

❗️Еще хороший сигнал: нам продлили срок подачи документов до ноября – раньше это был май.

Предстоит большая сложная работа – разработать документ на 600 страниц. Его будет готовить серьезная компания. То есть у нас есть время его сделать.

🇺🇦Я верю, что нас скоро ждет хорошее светлое будущее, что скоро все это закончится, и мы вернемся к мирной жизни и будем развивать нашу страну.

]]>
Wed, 10 Nov 10 09:20:03 +0200 http://dumskaya.net/post/u-odessy-vyrosli-shansy-na-ehro-2030-de/author/
:{Для нас остаточною перемогою буде повернення під контроль України усіх територій в межах 1991 року}: Для нас остаточною перемогою буде повернення під контроль України усіх територій в межах 1991 року http://dumskaya.net/post/dlya-nas-ostatochnoyu-peremogoyu-bude-povern/author/ Бачу багато розчарувань та пошуків зради в обговоренні заяв після перемовин з нашим ворогом. 

Але немає жодного сенсу обговорювати їх по суті. 

❗️Потрібно усвідомити одну істину — росіянам віри нема. Поки війна йде, вони та ми можемо пропонувати будь що. Хоч розподіл зон впливу на Марсі. Все не має жодного значення.

Якщо росіяни не припинили стріляти, це означає, что вони не відмовились від своїх планів.

Таких перемовин, якихось умов, проектів, договорів буде ще багато. Не треба на кожен пук реагувати. 

Війна скоріш за все не закінчиться завтра, або через тиждень. Також потрібно розуміти, що заяви наших представників можуть бути тактичними кроками.

Я особисто знайомий з міністром оборони Резніковим і повністю йому довіряю. Наша влада не зможе підписати якийсь договір з росією, який не буде сприйнятий суспільством. Доречи в цьому і є наша різниця з ними. В росії народ ніхто слухати не буде.

✅Але щоб там не було підписано, для нас остаточною перемогою буде повернення під контроль України усіх територій в межах 1991 року, зміна режиму путіна в росії, повна компенсація усіх втрат і пошкоджень. 

Але допоки путін при владі — ми не будемо в безпеці. Але ж він не вічний. 

🇺🇦Тому Україна все одно переможе!

]]>
Tue, 09 Nov 10 09:42:58 +0200 http://dumskaya.net/post/dlya-nas-ostatochnoyu-peremogoyu-bude-povern/author/
:{Одеса потроху повертається до життя}: Одеса потроху повертається до життя http://dumskaya.net/post/odesa-potrohu-povertaetsya-do-zhittya/author/ З того, що я бачу, з моїх розмов з обізнаними людьми, я розумію, що до Одеси росіянам дійти вже майже неможливо.  

Передбачити, коли закінчіться війна також неможливо. На мапах територія, зайнята російськими військами, потроху зменшується. Але не робимо поки що висновків. 

Існують дуже багато чинників, які можуть змінити ситуацію та швидкість подій. Щоб не розчаровуватись, краще налаштуватись на те, що активна фаза війни буде тривати ще декілька місяців. 

Але Одеса потроху повертається до життя. Сьогодні був найгірший день по середній швидкості руху автівок з початку вторгнення. І це добре! Працюють салони краси, тренажерні зали, технічні сервіси.

📍Моя команда допомагає волонтерському центру на Рішельєвській, 9 та іншим з програмним забезпеченням.

Ми створили та вдосконалюємо систему обліку замовлень від військових та волонтерських складів. Тут відбувається дуже багато подій. Відкритий склад у Румунії, куди можна постачати допомогу з усієї Європи

📍Налагоджена взаємодія з міською владою. Формуємо міські склади. Також потроху переходимо з допомоги армії на допомогу цивільним. І тут також розроблена електронна система обліку. 

І ще новина — моя улюблена британська група Muse проведе 9 та 10 травня концерти, прибуток від яких направить до України.

А мій улюблений кінокомпозитор Ганс Циммер, (який цієї ночі отримав свій другий Оскар доречи), виявляється взяв у свій європейський тур 10 музикантів з нашої Одеської опери. І на останньому концерті показував відео з України.

🇺🇦Все буде Україна!

]]>
Mon, 08 Nov 10 16:49:16 +0200 http://dumskaya.net/post/odesa-potrohu-povertaetsya-do-zhittya/author/
:{Одеса об'єдналася - працюють гуманітарний штаб, волонтери та ТрО}: Одеса об'єдналася - працюють гуманітарний штаб, волонтери та ТрО http://dumskaya.net/post/odesa-ob39ednalasya-pratcyuyut-gumanit/author/ 🇺🇦Одеса об'єдналася. Дуже дякую усім. Ось підсумки дня та плани на завтра

📍 За два дні у додатку Таксі Бонд зареєструвалися 200 водіїв-волонтерів. Замовлень поки що не так багато. Якщо ви волонтер і везете щось на допомогу, можете використовувати тариф "волонтер". Також я деяким довіреним особам даю доступ до списку водіїв, і вони можуть дзвонити. Не лякайтеся.

📍На завтра (03.03.2022) потрібна допомога фізична. Треба заповнювати мішки із піском за такими адресами:

- вул. Боровського, 43 

- вул. Інглезі, 7-а 

- вул. 43 лінія, 17 

- вул. Краснова, 2-б 

- вул. Промислова, 38

📍На площі Дерев'янка, 1, та на Маразліївській, 14а потрібні руки для плетіння маскувальних сіток.

Також на Дерев'янка закінчуються сітки. Потрібна сітка 40х40 мм клітка — дель або капрон. Привозіть, будь ласка.

📍Вчора і сьогодні міська влада займалась встановленням нових сирен. Деякі ми вже почули сьогодні увечері. 

📍Дещо з'ясував стосовно ТрО. В нас давно вже сформована одна бригада. Зрозуміло, що кількість бажаючих вступити набагато більша. Тому багатьох людей просто записують і відправляють чекати. Є сенс сформувати ще 2, та навіть третью бригади. Але чомусь команда це зробити не поступає. Повторюю, що це суто військова вертикаль. Зброю будуть видавати якщо буде очевидно, що скоро місто чекає напад. Сьогодні вранці Гриневецькій був замінений на військового. Сподіваюсь, це заспокоїло людей.

Можливо не всі розуміють, що таке ТрО. Це додаткові сили захисників з місцевих. Але окрім них в нас є професійна армія зі БТРами, джавелінамі, стінгерами, С300 і т.д. А ТрО — це додаткові непрофесійні сили. Тому не варто шукати зраду в тому, що у ТрО погано із забезпеченням. 

📍На Рішельєвській, 9 працює гуманітарний штаб, який збирає все потрібне для ТрО. Ще раз нагадую його сторінки, де можна дізнатись що потрібно нести:

https://t.me/odesa_human_volunteer_centre

🇺🇦Перемога буде за нами! Смерть російським окупантам!

]]>
Sat, 06 Nov 10 15:26:01 +0200 http://dumskaya.net/post/odesa-ob39ednalasya-pratcyuyut-gumanit/author/
:{Стосовно ситуації із територіальною обороною - Одесу ніхто не зливає}: Стосовно ситуації із територіальною обороною - Одесу ніхто не зливає http://dumskaya.net/post/stosovno-situatciji-iz-teritorialnoyu-obor/author/ Мене точна не можна зарахувати у фанати нашого мера. Але ось посилання на закон про національний спротив, який регламентує ТрО:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1702-20#Text

 В скринах — декілька цитат, яки показують, що ТрО формують Збройні Сили України. Роль місцевої влади тут дуже опосередкована. Тому навіть якщо Труханов гіпотетично хоче щось "злити", в нього все одно нема для цього ніяких важелів.

 Закон каже, що частково ТрО повинна фінансуватись за рахунок місцевих бюджетів. Так, на сесії 9 лютого ми прийняли відповідну програму:

 

https://omr.gov.ua/ru/acts/council/188017/

А потім внесли зміни в бюджет:

https://omr.gov.ua/ru/acts/council/190738/

Мені здається, що ми маємо справу зі штучним нагнітанням паніки та/або зведенням політичних рахунків.

Як мені пояснювали вже декілька разів, ТрО в Одесі вже укомплектована. Я знаю кількох людей, які там є і вони отримали зброю. Всі інші записуються в резерв. 

Завтра я буду з'ясовувати більш детально.

 Важливо знати, що Одеса надійно захищена нашими військовими. Будь ласка, не панікуйте, не сприймайте будь-яку негативну інформацію відразу за правду. Нас ніхто не зливає. 

 Звісно хотілося б, щоб місцева влада була більш рішучою і чіткішою. І щоб містяни розуміли, що у нас не "кризова ситуація", а війна. Можливо саме тому люди вигадують теорії змови. 

 І так, в нас є проблеми з сиренами та бомбосховищами. Цими питаннями можна займатись навіть зараз.

 Все буде Україна. Не панікуємо!

]]>
Sat, 06 Nov 10 12:53:45 +0200 http://dumskaya.net/post/stosovno-situatciji-iz-teritorialnoyu-obor/author/
:{Не відволікайте СБУ та поліцію повідомленнями про червоні лампочки }: Не відволікайте СБУ та поліцію повідомленнями про червоні лампочки http://dumskaya.net/post/ne-vidvolikayte-sbu-ta-politciyu-povidomle/author/ За останні дні мені дуууже багато люде пише про якісь мітки, хрестики, лампочки, червоне світло у вікнах і т.і.

Мені, як людини, яка трохи розуміється в техніці, дуже дивно все це чути. 

1. Наприклад, хрестик на дорозі. Чим і кому він допоможе? Його неможливо розгледіти з літака, його не "бачать" ракети. І головне питання, яке я всім задаю: на що він вказує? Ви думаєте ворог не знає, де в Україні розташовані військові частини? Аеродроми? Ну серйозно? І ось хрестик на дорозі йому допоможе?

росія розробила власну супутникову навігаційну систему ГЛОНАСС — аналог GPS, яка складається з 24 супутників. Як можна співставляти супутники і якісь хрестики?

2. Теж саме стосується червоного або фіолетового світла з вікон, або червоних лампочок на висотних будівлях. Фіолетове світло використовують садівники, які на балконах вирощують квіти, або щось трохи веселіше. Це аж ніяк не допоможе ворогу.

3. Але найбільшу дурню я прочитав вчора, нібито потрібно відключити геолокація на телефонах, бо ворог так дізнається про скупчення людей. Зараз цю фігню вже спростували. Просто для розуміння — геолокаційні супутники висять на висоті 19000 км над Землею. В них нема ніяких приймачів інформації з мобільних телефонів. Ваш телефон не зможе так далеко передавати радіосигнал. Теоретично скупчення людей можуть вирахувати мобільні оператори. І вони це можуть зробити, навіть якщо в вас старий кнопковий мобільний без GPS. Але навіщо? Чим би це допомогло ворогу?

4. Чому не вимикають вуличне освітлення вночі? Це робиться, щоби ми могли бачити ворожі ДРГ, якщо вони тут будуть.

‼️Але все ж таки навіщо всі ці хрестики ставлять? Навіщо запускають інформацію про фіолетове світло і червоні лампочки?

В мене є дві гіпотези.

1. Для підбурювання панічних настроїв і страху. "аааа!!! на мої будівлі хрестик, вночі мене разбомблять, аааа, потрібно здаватися путіну". Не розбомблять, і ми не здамося. Якби вороги реально хотіли використовувати якісь світлові сигнали, то використали б інфрачервоні чи ультрафіолетові. І ніхто не побачив би

2. Для перевантаження поліції і СБУ. Просто уявіть, скільки тисяч дзвінків вони зараз отримають на свої гарячі лінії. І якщо буде сигнал про справжню ДРГ, то серед сотень дзвінків про лампочки та хрестики, він може і не дійти кути треба.

‼️Тому не панікуйте і не грузіть поліцію цією фігнею. 

🇺🇦Зберігаймо спокій і здоровий глузд. Ми перемагаємо.

]]>
Sat, 06 Nov 10 08:00:49 +0200 http://dumskaya.net/post/ne-vidvolikayte-sbu-ta-politciyu-povidomle/author/
:{Росія десятки років розплачуватиметься за пролиту кров}: Росія десятки років розплачуватиметься за пролиту кров http://dumskaya.net/post/rosiya-desyatki-rokiv-rozplachuvatimetsya-z/author/ Сьогодні буде важкий день. Але він не викличе в нас шоку. Ворог зіткнувся зі значним спротивом України. 

Так, в них більше танків і БТРів. Але яке це має значення, коли підірвани мости і в нас є сучасна протитанкова зброя? Вони їздять нашими дорогами, що робить їх легкою мішенню для нас. Наші аердроми блоковані або пошкоджені, тому висадити тут авіацію не вийде. Такими темпами армія ворога швидко деморалізується. Я все ще вважаю, що усі бойові дії закінчаться за декілька днів.

 

Навіть за те, що було зроблено росією вчора, вона буде відмивитась ще багато десятіліть. В цьому році в Одесі за німецькі кошти (більше 500 000 евро) буде збудований сквер "Проти забуття" на місці, де німці вбивали євреїв під час Другої Світової. Тобто пройшло вже 80 років, а Німеччина все ще вибачається за свої дії. З росією буде так само. 

росію вже чекають десятиріччя ганьбі, ізоляції, економічного занепаду незалежно від того, який буде результат цієї війни. 

Я багато критикував Володимира Зеленського. Але зараз уся політика більше не існує в нашій країні. Це наш Президент який гідно і правильно все робить. Зараз поки йде війна ми повинні забути усе, що було до того, і підтримувати законно і демократично обрану владу.

 

І я дуже вдячний світовим лідерам. Більш всього імпонує реакція Бориса Джонсона. Насправді пекельні санкції введені Байденом. Вони подіють не так швидко, як хотілося, але я розумію що це дуууже болючі міри. Через них росія буде ще довго деградувати. І дуже вдячний їм за сучасну протитанкову зброю. Можливо саме завдяки цьому ми виграємо цю війну. Принамні вчорашній день, наскільки я розумію, ми витримали завдяки джавелінам та nlaw. 

Тому я не буду здивований, коли в Одесі з'являться вулиці Боріса Джонсона, Джо Байдена. Як точно з'явиться вулиця Героїв острова Зміїний. Але це все буде потім. 

путін вважав, що викличе в нас страх, який нас паралізує. А викликав лють та тотальну зневагу. 

🇺🇦Ми переможемо. Слава Україіні!

]]>
Sat, 06 Nov 10 11:56:06 +0200 http://dumskaya.net/post/rosiya-desyatki-rokiv-rozplachuvatimetsya-z/author/
:{Россия поломает зубы об Украину }: Россия поломает зубы об Украину http://dumskaya.net/post/rossiya-polomaet-zuby-ob-ukrainu/author/ Я до останнього дня не вірив у те, що Путін зважиться на якісь агресивніші дії, ніж те, що відбувається з 2014 року.

Я був упевнений, що далі звичних російських ультиматумів та шантажу справа не дійде.

Вторгнення в Україну для Росії позбавлене здорового глузду, логіки та суперечить інстинкту самозбереження.

Адже слідом йде повна ізоляція, санкції, крах своєї економіки та невдоволення всередині своєї країни.

Ще складніше – утримувати окуповану Україну у разі нападу. Для цього потрібні сотні тисяч солдатів крім тих, хто вже стоїть на кордоні.

Мені здається, що російські ватажки самі потрапили у розставлений собою капкан — вони реально вірять своїм пропагандистам, які розповідають про те, що в Україні живуть нещасні люди, пригнічені нацистами, яких змушують розпинати хлопчиків у трусиках.

І нібито тут тільки й чекають на визволителів. Особливо у Харкові, Маріуполі, "АдЭссе". Але тут на них ніхто не чекає. 

‼️Россия поломает зубы об Украину. 

Так, є окремі особи, які готові в разі чого витягнути портрет Путіна, але їх дуже мало і вони боягузи.

За останні 8 років наша армія стала дуже сильною і вже входить до ТОП-10 армій Європи. Ми готові відстоювати кожен шматок нашої землі.

Як сказав Олексій Гончаренко у своєму зверненні до росіян на 23 лютого: «Ласкаво просимо до пекла»🔥.

Весь цивілізований світ на нашому боці і готовий надати нам плече допомоги.

На кожен ворожий танк знайдеться дружній Javelin, на кожен безпілотник — Bayraktar, на град прилетить GROM.

І вся ця історія закінчиться дуже швидко.

До речі, недаремно сьогодні у новинах пишуть, що росіяни закупили 45 тисяч целофанових пакетів для перевезення трупів – щось починають підозрювати.

Адже про історію. Якщо ми говоримо про історичні землі, то тоді Росія має віддати Курили — Японії, Кенігсберг – Німеччині, Крим – Туреччині. І взагалі велике тоді питання – чи має Україна бути частиною саме Російської Федерації, а не Польщі, Литви, Австрії, чи, скажімо, Греції. Тому всі розмови про «історичні» землі шкідливі всім країнам.

Так чи інакше я впевнений, що вся ситуація вгамується за найближчі 2-3 тижні за будь якого сценарію. Слава Україні! 🇺🇦

]]>
Thu, 01 Jan 70 03:00:00 +0300 http://dumskaya.net/post/rossiya-polomaet-zuby-ob-ukrainu/author/
:{Советы для одесситов, которые получили "космические" платежки за отопление}: Советы для одесситов, которые получили "космические" платежки за отопление http://dumskaya.net/post/sovety-dlya-odessitov-kotorye-poluchili/author/ В историческом центре Одессы люди получают рекордные платежки за отопление!

Так, одесситам, которые живут в одно-, двух-, трехэтажных многоквартирных домах, стали приходить платежки за отопление с космическими суммами – по 110 -120 гривен за квадратный метр. 

▪️Ко мне обратились жители десятков разных домов, которых обязали платить по 5-6 тысяч за отопление. У людей просто нет таких денег!

 ▪️Все это происходит из-за изменений в законодательстве. Минрегион посчитал, что для домов без счетчиков общий объем использованной энергии нужно рассчитывать по максимальной тепловой нагрузке на весь дом с учетом фактического количества часов предоставления тепловой энергии и фактической среднемесячной температуры воздуха. 

🔸Я общался по этому поводу с директором КП "ТГО" Анной Поздняковой. На ближайшей сессии должны проголосовать за то, чтобы для домов с космическими тарифами закупили счетчики. Таких домов в Одессе – около 500.

🔸На всю программу нужно 40 миллионов гривен. Наша фракция, безусловно, поддержит это решение. 

🔸Кроме того, мы готовим обращение в Минрегион и Кабмин с требованием изменить несправедливую формулу, при которой жители пяти-, девятиэтажек платят мало, а для двух-, трехэтажек насчитывают неподъемные суммы.

🔸Отмечу, что проблема еще и в том, что даже если установить теплосчетчик, это не слишком поможет выходу из ситуации. Сам по себе счетчик не экономит тепло, а фиксирует фактическое потребление. Реальная экономия начнется после того, как жители начнут заниматься утеплением домов, менять окна, крыши, чтобы снизить энергопотребление.

❗️Вот несколько советов одесситам, которые получили «космические» платежки↘️:

▪️Те, кто имеет на это право, обратитесь за субсидией 

▪️ Тем, у кого официальные доходы небольшие, можно обратиться в мою приемную для получения материальной помощью от горсовета

▪️Люди, которые хотят установить счетчик в своей квартире и если это технически возможно, также могут обратиться в мою приемную, а мы в свою очередь, направим обращение в райадминистрацию, которая может выделить на эти нужды до 40 тысяч гривен.

▪️Для домов в историческом центре есть более простой выход: там, где только несколько квартир с центральным отоплением, разумнее его полностью отключить. Таких домов 86. Было бы правильно поставить в эти квартиры АГВ. В случае с малоимущими людьми — за счет бюджета. 

❗️Но экономить теплопотребление необходимо всем одесситам, независимо от того, есть в их доме счетчик или нет, так как цены на газ вряд ли будут снижаться, а скорее наоборот.  

🔸Поэтому всем горожанам нужно обратить внимание на энергосбережение — утеплять свои дома, снижать теплопотери и экономить, как это делают во всей Европе

🔸 Многоквартирным домам поможет установка индивидуальных теплопунктов, которые регулируют подачу тепла в зависимости от погоды.

🔸В стране действует программа «Теплый дом», по которой можно компенсировать часть затрат на установку окон и прочих мероприятий по энергосбережению. Помимо этого есть и городская программа, и в сумме можно компенсировать до 60% затрат на утепление домов. Проконсультироваться по этим программам можно также у меня в приемной.

✅В отдельных случаях мы можем помогать людям, но глобально эта проблема создана нынешней центральной властью, и у нас почти нет инструментов, чтобы это как-то исправить. Но мы будем продолжать их искать.

📥Адрес приемной: Маразлиевская, 14а. 

⏱Время работы приемной: каждый четверг с 15-19

]]>
Thu, 04 Nov 10 09:45:44 +0200 http://dumskaya.net/post/sovety-dlya-odessitov-kotorye-poluchili/author/
:{Дорожно-транспортные планы на 2022 год: что нового появится в Одессе}: Дорожно-транспортные планы на 2022 год: что нового появится в Одессе http://dumskaya.net/post/dorozhno-transportnye-plany-na-2022-god/author/ Собрал планы на 2022 год для Одессы в сфере транспорта и дорог🔜.

🔶Общественный транспорт🚎🚃

▪️Должны закупить 12 новых низкопольных 30-метровых трамваев для маршрута "Север-Юг".

▪️На улице Семена Палия появится полоса общественного транспорта

▪️Должны закончить трамвайное кольцо на 16-й станции Фонтана и запустить19-й трамвай.

▪️Должны создать транспортную модель города, чтобы в будущем запустить новую сеть маршрутов общественного транспорта

🔶Дорожные работы⚠️

▪️Будет построена дорога «Овидиопольская дуга», которая соединит 6-й км с Житомирской и Проселочной улицами.

▪️На Николаевской дороге сделают шестиполосное движение

▪️Должны начать строительство нового моста на месте Ивановского.

▪️Должны закончить ремонт улицы Шота Руставели, а также ремонт Преображенской, на которой будет первая в Одессе остановка венского типа

▪️Должны завершить затянувшиеся работы на бульваре Жванецкого

🔶Безопасность на дорогах и борьба с пробками🚸

▪️На улицах будут появляться островки безопасности, пандусы, подсвеченные и приподнятые пешеходные переходы 

▪️Продолжится развитие сети велодорожек и велополос

▪️Появятся круговые перекрестки, чтобы стало быстрее и безопасней их проезжать

▪️На 5-й Фонтана будет перестроен въезд в Макдрайв, чтобы убрать пробку на улице Черняховского 

 

🔶Парковки и пешеходный центр🏎🚙

▪️На въезде в пешеходный центр появятся автоматические болларды, которые будут пропускать только те машины, которые действительно имеют право туда заезжать.

▪️Должны принять новые правила парковки по новым тарифам и с возможностью платить в приложении, что поможет навести порядок в этой сфере

✔️Это, конечно, не полный список того, что должно появиться в городе. Например, точный перечень всех дорожных работ на 2022 год станет известен на ближайшей сессии. Возможно, в него попадут улицы Генуэзская, Посмитного, Пантелеймоновская.

Кроме того, депутаты тоже могут направить средства из своих депутатских фондов на какие-то позитивные изменения. Возможно также, что будет помощь правительства, и за средства госбюджета в Одессе отремонтируют те или иные объекты.

]]>
Wed, 03 Nov 10 09:37:40 +0200 http://dumskaya.net/post/dorozhno-transportnye-plany-na-2022-god/author/
:{Инфраструктурные итоги 2021 года для Одессы}: Инфраструктурные итоги 2021 года для Одессы http://dumskaya.net/post/infrastrukturnye-itogi-2021-goda-dlya-ode/author/ 🔜🎄Принято подводить итоги уходящего года, и я решил составить инфраструктурные итоги 2021 года для Одессы.

Начнем с плохого👎

🔻Мы потеряли красивый вид на море на бульваре Жванецкого. Теперь он закрыт строящейся высоткой.

🔻Этот же застройщик снес два этажа памятника архитектуры на Ришельевской — здание типографии Фесенко. 

🔻 Продали имущество винзавода «Одессавинпром» на Французском бульваре. Понятное дело, что там возможна застройка.

🔻После проигранных судебных тяжб принято решение, что на пляже бывшего санатория "Россия" все же построят три высотки. И это, скорее, минус для Одессы, чем не плюс. 

Но плюсов, все же больше👍. В Одессе было много позитивных изменений, к которым, в том числе, я причастен.

 

🔸 Первое важное событие – это пешеходный центр, который появился в мае и успешно функционировал все лето и осень. Это самая большая пешеходная зона Украины. Надеюсь, что проект вернется весной. 

 

🔸 В трамваях и троллейбусах заработали две системы безналичной оплаты за проезд. И она пользуется популярностью у одесситов — в декабре через систему ПриватБанка будет продано 200 тысяч билетов. 

 

🔸Масштабные изменения произошли на улице Черняховского. Это новый стандарт ремонта улиц, по которому будут равняться при проведении всех остальных подобных работ в городе.

 

🔸 На 5-й Фонтана изменили схему движения, и теперь там гораздо меньше пробок. Осталось навести порядок в районе Макдональдса, но это уже будет в следующем году.  

 

🔸Продолжается развитие велосипедной инфраструктуры города – стали наносить велодорожку на Фонтанской дороге, чтобы соединить Таирова и центр города. 

 

🔸Развивается железная дорога. Запустили поезд Измаил Одесса. «Дунайский экспресс» преодолевает за 4 часа 40 минут с семью остановками. И это тоже своего рода борьба с неудобными маршрутками.

 

🔸Хоть и медленно, но постепенно обновляется состав одесских трамваев и троллейбусов. Кроме того, вернули троллейбус на Балковскую. На 15-м маршруте ездят пока только четыре новых электробуса, но в следующем году их должно стать больше.

 

🔸 Не только застраивали пляжи, но и делали что-то полезное. В Одессе появился инклюзивный пляж. Это первый такой пляж в Украине с лифтами, пандусами и тактильной плиткой.  

 

🔸И одно из самых важных и можно сказать даже исторических событий — в одесском аэропорту запущена в эксплуатацию новая взлетно-посадочная полоса. С новой ВПП к нам заходят новые компании, например, Qatar Airways, с помощью которой можно летать на восток с удобными пересадками. Это для города большой плюс. Теперь ждем туристов из этих регионов в Одессе.

 

Всех с наступающим!

]]>
Thu, 01 Jan 70 03:00:00 +0300 http://dumskaya.net/post/infrastrukturnye-itogi-2021-goda-dlya-ode/author/
:{Какой нужно делать трамвайную систему в Одессе на примере Праги}: Какой нужно делать трамвайную систему в Одессе на примере Праги http://dumskaya.net/post/kakoy-nuzhno-delat-tramvaynuyu-sistemu-v/author/ 🚋Когда я говорю, что нужно развивать трамваи в Одессе, многие, наверное, представляют старый одесский трамвай, который ползет в пробках вместе с машинам по разбитым рельсам.

Но я имею в виду современный трамвай как в Европе — он зачастую едет по выделенной линии, с комфортом, быстро и без пробок. 

На примере Праги покажу, какой может быть трамвайная система в Одессе. 

🔸Здесь 25 дневных и 9 ночных маршрутов, которые работают всю ночь. 

🔸Почти везде трамвай выделен и едет по центру дороги. Выделяют его и бордюром, и приподнимают на уровень, местами это газон или камешки.

Для одесских водителей, конечно, такие преграды - ничто, поэтому у нас нужно выделять трамвай более серьезным способом.

На Преображенской будут большие делиниаторы, которые тяжело переехать, и так нужно делать везде. 

🔸Всего на маршрутах работают около 900 машин. Часть пражских трамваев новые и современные – пяти- и трехсекционные, но есть и обычные старенькие «Татры» как у нас.

🔸 Даже старые "Татры" ездят быстро – ради эксперимента замерял скорость во время такой поездки: трамвай разогнался до 55 км/ч.

В Одессе тоже это можно сделать, если привести в порядок рельсы и колеса составов.

🔸В Праге состоянию колес уделяют много внимания – следят за тем, чтобы они были идеально ровными. На видео можно послушать, как беззвучно едет такая машина.

🔸В Праге, естественно, есть электронные билеты, и развита система проездных. Можно прямо в вагоне купить билет на 30 минут, который стоит около 35 гривен в эквиваленте, а можно приобрести проездной за 450 гривен в месяц. (Кажется, я один в Праге, кто покупал билет на 30 минут – у всех есть проездные).

🔸Я интересовался данными – в день трамваи Праги перевозят около миллиона пассажиров. В Одессе в самый популярный месяц трамваями пользуется около 100 тысяч человек. При этом население Праги всего в полтора раза больше Одессы.

Да, трамвай - это не полноценная замена метро. У него больше остановок и время в пути соответственно дольше.

Но он более доступен - не нужно спускаться и подниматься под землю, переходить и так далее.

И еще один плюс — строить трамвайную систему в сто раз дешевле, чем метро, на которое в Одессе денег нет и, наверное, долго еще не будет.

 Если трамвай будет таким же удобным как в Праге, если он будет быстрым и тихим, если сделают платформы, через которые удобно заходить, то тогда большинство одесситов пересядет с автомобилей в трамваи, чтобы не стоять в вечных пробках.

🔜Именно к этому мы должны стремиться, именно такой я вижу Одессу будущего и буду делать все от меня зависящее, чтобы убедить городские власти развивать именно трамвайную систему.

]]>
Thu, 01 Jan 70 03:00:00 +0300 http://dumskaya.net/post/kakoy-nuzhno-delat-tramvaynuyu-sistemu-v/author/
:{Электричка в аэропорт и семь новых мостов: у Одессы есть реальный шанс на проведение EXPO-2030 }: Электричка в аэропорт и семь новых мостов: у Одессы есть реальный шанс на проведение EXPO-2030 http://dumskaya.net/post/elektrichka-v-aeroport-i-sem-novyh-mosto/author/ ❤️🤍💛У Одессы появился реальный шанс на привлечение большого количества денег, чтобы привести город наконец-то в порядок - EXPO-2030.

 

Это не ирония и не шутка. Три одессита – Дмитрий Старовойтов, Вадим Дашута и Евгений Левенберг подумали и решили, что в Одессе необходимо провести Всемирную выставку и уже подали заявку.

 

В настоящее время есть пять претендентов на проведение выставки:

– Пусан🇰🇷 (Южная Корея), Рим🇮🇹(Италия), Эр-Рияд 🇸🇦(Саудовская Аравия), 🇷🇺 Москва и 🇺🇦Одесса.

 

🔛Получается забавная ситуация. В 2015 году выставка была в Милане, так что вряд ли Италии дадут еще раз такой шанс. 

Сейчас EXPO-2020 проходит в Дубае, и странно будет давать победу для соседней арабской страны. 

В 2025 году выставка будет в Токио, а Южная Корея тоже немного похожа на Японию. 

Россия ведет агрессивную политику, и многие страны за Москву не проголосуют. 

Методом исключения остается Одесса, и у нее реально есть шанс на победу. 

🔻Голосование будет проходить в 2023 году – 170 участников этой всей организации будут выбирать город. 

🔻Я очень загорелся идеей EXPO-2030 в Одесе и вошел в общественный совет организации, которая продвигает это мероприятие. 

🔻Для выставки необходимы не менее 200 га площади, и инициаторы предлагаются в качестве локации - поля орошения. Преимущество Одессы в том, что у нас такое незанятое пространство в черте города есть, а, скажем, у Рима нет.  

Заявку уже поддержало наше правительство. 

💵💴💶Мне эта идея нравится тем, что мы можем в Одессу привлечь инвестиции и государственные, и частные.

К примеру, на EXPO-2020 власти ОАЭ потратили более 10 млрд. долларов и ожидают 30 миллионов посетителей.

Я прежде всего продумал, как устроить логистику для такого большого количества туристов, которые будут жить в гостиницах, расположенных в центре или в Аркадии - им должно быть удобно добираться на локацию.

Итак, нужно:

🔸проложить новые ветки трамваев

🔸обновить весь общественный транспорт, чтобы он реально стал быстрым и комфортным и мог перевозить большое количество людей

🔸построить семь мостов и тоннелей под железной дорогой

🔸проложить новую дорогу на поселок Котовского вдоль жд путей

🔸проложить электричку в аэропорт.

После выставки территория полей орошения станет ухоженной и обустроенной, и ее можно будет использовать в городских целях.

✅Одним из критериев выбора города будет отношение местных жителей. Поэтому у меня просьба: если вас кто-то спросит, нужно ли нашему городу такое мероприятие, говорите, что да.

Я понимаю, что некоторые не любят толпы туристов, хотят покоя. Но выставка длится полгода, а инфраструктура и различные построенные объекты останутся с нами надолго и принесут всем нам большую пользу.

🇫🇷Напомню, что Эйфелева башня строилась как раз ко Всемирной выставке 1889 года, а сейчас это символ всей Франции.

🚀Достигающий невероятных успехов Илон Маск придерживается такого принципа: нужно себе ставить вдохновляющие цели, которые почти невозможно достичь. И если мы будем пытаться достичь невозможного или очень сложного, то мы возможно не сделаем это в заданные сроки и с имеющимися ресурсами, зато мы хотя бы продвинемся намного дальше, чем если мы будем ставить себе какую-то маленькую цель. Поэтому для Одессы такой вдохновляющей целью должна стать EXPO-2030.

]]>
Tue, 02 Nov 10 11:21:45 +0200 http://dumskaya.net/post/elektrichka-v-aeroport-i-sem-novyh-mosto/author/
:{Не нужно тратить миллионы гривен, чтобы сделать Одессу чище }: Не нужно тратить миллионы гривен, чтобы сделать Одессу чище http://dumskaya.net/post/ne-nuzhno-tratit-milliony-griven-chtoby/author/ Кто бывал в Европе, тот, наверняка, замечал, как там чисто на улицах. Даже, когда идет дождь. Но это не про Одессу.

Вот так сейчас выглядит тротуар на спуске Маринеско. Пару недель назад чиновники торжественно высадили тут акации.


🌿Деревья — это прекрасно, но почему нужно постоянно что-то недоделывать?

Я много раз уже рассказывал, как можно сделать Одессу чище. И на это не придется тратить миллионы гривен.

❗️Нужно элементарно делать клумбы и лунки для деревьев с высокими ограждениями, или чтобы земля была ниже уровня тротуара.

Тогда после дождя грязь не будет выливаться на дорогу, а пешеходы не будут потом ее разносить по улицам.

Впрочем, претензии есть в целом и ко всему ремонту на этом спуске. В прошлом году здесь завершили капремонт, на который ушли 70 млн. гривен из бюджета.

Как видим, на тротуаре плитка кое-где расшаталась, а еще летом журналисты заметили, что после первого сильного ливня начала разрушаться и пешеходная зона возле трамвайных путей.

🔜Надеюсь, что это вскоре исправят, а иначе за зиму все развалится окончательно.
]]>
Mon, 01 Nov 10 22:08:36 +0200 http://dumskaya.net/post/ne-nuzhno-tratit-milliony-griven-chtoby/author/
:{Как сделать в Одессе метро}: Как сделать в Одессе метро http://dumskaya.net/post/kak-sdelat-v-odesse-metro/author/ 🔜В мэрии задумались над запуском городской электрички из центра города на поселок Котовского, а именно на станцию «Одесса-Восточная». 

🚆🚆🚆В планах — запустить три состава весной 2022 года. 

Пока еще идут подсчеты, во сколько городу обойдется такой проект, идут переговоры, сколько будет стоит проезд в такой электричке, сколько времени займет проезд и так далее.

По идее, электрички должны стать подобием метро, сократить время пассажиров в пути, разгрузить город и, соответственно, вытеснить маршрутки.

✅Я решил изучить этот вопрос детально.

Прежде всего, скажу, что у нас уже есть такая электричка — через эту станцию они ходят шесть раз в день с вокзала или на вокзал.

Я проехался на одной из них:

▪Проезд стоит 16 гривен. 

▪Общий путь составляет 24 км. 

▪Электричка разгонялась максимально до 55 кмч, а средняя скорость с учетом остановок примерно — 29 кмч. 

▪Проезд с вокзала на станцию «Одесса-Восточная» у меня занял 49 минут.

Минусы:

🔻 Существующая электричка не стоит в пробках, но и не является скоростной, то есть не пользуется своими преимуществами

🔻Далека от мест притяжения людей – торговых и офисных центров, учебных заведений;

🔻Неудобно добираться до самой станции - жилые дома находятся на значительном расстоянии от платформы. К тому же нужно подниматься и спускаться по лестнице, идти по мосту.

Плюсы:

🔸 Находиться в электричке приятней, чем в забитой маршрутке

🔸 Время в пути все равно меньше, чем в пробке в часы пик.

🔸 Есть остановка «Одесса-Малая», с которой можно добраться до нового центра админуслуг. 

❗В любом случае, думаю и даже уверен, что такой проект будет непопулярен.

Основным решением по общественному транспорту должен стать запуск скоростного трамвая «Север- Юг». И на это нужно бросать все силы. 

Надеюсь, что весной будущего года проект уже наконец-то реализуют после того, как закончат ремонтировать трамвайные пути на Преображенской угол Пантелеймоновской.

✅Ради эксперимента обратно я добирался на трамвае.

Плюсы очевидны:

🔸Трамвай ходит чаще, и под расписание не нужно специально подстраиваться

🔸 Остановки расположены удобней и ближе к домам местных жителей или к различным учреждениям

🔸 Трамвай стоит дешевле.

Минус я вижу один: пока трамвай по скорости уступает электричке. До Пересыпского моста я проехал за 41 минуту, то есть средняя скорость — всего 19 кмч. Если бы мы ехали до вокзала, то весь путь занял бы 53 минуты против 49 минут, которые я потратил на электричке.

✅Но увеличить скорость трамвая можно:

 🔸 В проекте «Север-Юг» предусмотрена замена рельсов, установка удобных платформ, с которых пассажиры будут быстрее заходить и выходить в вагоны. Кроме того, в рамках проекта закупят 12 низкопольных трамваев, которые должны заменить старые «Татры».

🔸 Нужно настроить светофоры так, чтобы трамваю всегда был зеленый свет;

🔸Нужно внедрить электронный билет, чтобы водитель не отвлекался от своей основной задачи.

И вот таким образом мы можем сделать из одесского трамвая подобие наземного метро. Это реализовать намного дешевле и проще, чем заниматься еще одним дублирующим проектом с электричками.

]]>
Mon, 01 Nov 10 22:51:02 +0200 http://dumskaya.net/post/kak-sdelat-v-odesse-metro/author/
:{Мэрия приготовила пятилетний план развития горэлектротранспорта - с такой программой мы маршрутки еще долго не вытесним}: Мэрия приготовила пятилетний план развития горэлектротранспорта - с такой программой мы маршрутки еще долго не вытесним http://dumskaya.net/post/meriya-prigotovila-plan-razvitiya-gorelekt/author/ На нашей комиссии по транспорту директор КП «ОГЭТ» представила программу развития горэлектротранспорта на 2022-2026 годы.

 🔺За пять лет планируется потратить на городской транспорт больше семи миллиардов гривен ( 7, 221 млдр.). 

🔺За кредитные деньги будут куплены 12 трехсекционных трамваев (в 2022) и 30 электробусов (в 2025).  

🔺За бюджетные деньги купят 10 сочлененных длинных троллейбусов, пять троллейбусов с автономным ходом и шесть электробусов.

🔺Еще три трехсекционных «Одиссея Макс» и 10 коротких «Одиссеев» будут созданы своими силами на предприятии.

🔺Хотят полностью поменять трамвайные пути от Одария до Паустовского, чтобы трамвай "Север-Юг" мог ехать быстрее.

 

Все хорошо, но с такой программой мы маршрутки в городе не вытесним.

 ✔️Сейчас в городе ездит примерно 800-900 маршруток. Выходит, что за пять лет мы получим нового транспорта аналогичного вместимости примерно 130-150 маршруток.

 ✔️Для значительного улучшения ситуации с транспортном помимо закупки новых вагонов, нужно во многих местах обновить рельсы, чтобы трамвай мог ехать быстрее, а в центре города рельсы необходимо выделить, чтобы трамвай не стоял в пробке. На эти нужды в программе предусмотрели смешную сумму денег — всего 185 миллионов гривен на пять лет. К примеру, 29, 9 миллионов, предусмотренных в 2022 году, хватит на ремонт всего 1 километра путей.  

 ✔️Нужно также строить платформы-остановки, чтобы заходить и выходить было быстрее и удобнее. Не говоря уже о том, что нам нужно прокладывать новые маршруты трамвая, а это тоже стоит немалых денег. 

 Чтобы быстрее убрать убогие маршрутки с улиц города, я вижу два пути:

 🔸 Увеличить расходы бюджета на обновление путей и закупку вагонов. Можно даже взять на это кредит. Один троллейбус стоит около 5-6 млн грн. Трамвай стоит от 25 млн грн. За 2-3 миллиарда гривен можно было бы существенно изменить ситуацию в городе. 

Напомню, что только на перестройку Ивановского моста у нас уйдет 1, 3 млрд. грн., которые даст правительство.

 🔸Необходимо внедрить электронный билет и перейти на оплату всех услуг по перевозке пассажиров – и в маршрутках, и в горэлектротранспорте. В этом случае деньги с пассажиров с помощью электронного билета собирает мэрия, а уже потом она расплачивается с частными перевозчиками за совершенные рейсы, независимо от числа перевезенных пассажиров. 

Таким образом можно будет обязать перевозчиков закупить нормальные автобусы и заставить их ездить по графику, в том числе и не в самое выгодное время.

]]>
Mon, 01 Nov 10 15:01:22 +0200 http://dumskaya.net/post/meriya-prigotovila-plan-razvitiya-gorelekt/author/
:{Какие одесские дороги действительно нуждаются в ремонте. Список улиц}: Какие одесские дороги действительно нуждаются в ремонте. Список улиц http://dumskaya.net/post/kakie-odesskie-dorogi-deystvitelno-nuzhd/author/ Ежегодный список улиц для ремонтов городских дорог, который устанавливает Управление дорожного хозяйства, порой вызывает у многих недоумение. Объекты в этот список попадают странным способом. Часто это какие-то второстепенные улочки, которые лоббируют, видимо, отдельные чиновники и депутаты для своих округов. 

Поэтому в этом году транспортная комиссия обратилась к УДХ, чтобы сделали дороги, которые реально важны огромному количеству людей.

Например, мы бы очень хотели, чтобы отремонтировали перекрестки с трамвайными рельсами.

Кроме того, мы бы хотели, чтобы ремонтировались улицы, к которым уже существуют проекты – город потратил деньги на проекты, и логично, чтобы они реализовались.

Итак, список улиц и переулков, где по-нашему мнению, необходимо провести работы в 2022 году ⬇️ 

 ⚠️Реконструкция

 • ул. Пантелеймоновская;

 • ул. Генуэзская;

 • ул. Посмитного;

 • перекресток Добровольского и Академика Заболотного.

 🚧Капитальный ремонт 

 • перекресток ул. Академика Вильямса и ул. Ильфа и Петрова,

 • перекресток Фонтанской дороги, Артиллерийской и Краснова;

 • трамвайный переезд на Водопроводной улице угол Высокого переулка;

 • перекресток Старопортофранковской и Колонтаевской;

 • трамвайный переезд в районе площади Толбухина;

 • трамвайный переезд на пересечении Фонтанской дороги и ул. Каманина;

 • тротуар в районе 3-й станции Люстдорфской дороги (с обеих сторон).

 • тротуар на Польской улице на участке от Бунина до Еврейской,

 • тротуар на улице Осипова на участке от Еврейской до Малой Арнаутской;

 • тротуар по улице Инглези на участке от улицы Комарова до Космонавтов ;

 • тротуар вдоль улицы Академика Филатова — от площади Деревянко до ул. Ивана и Юрия Лип).

 🔖Проектирование

 • проект реконструкции Садовой,

 • проект реконструкции Новощепного ряда на участке от Преображенской до Старопортофранковской.

 📌Отдельно хочу отметить проект тоннеля под железнодорожными путями между улицей Чернышевского и Люстдорфской дорогой. В бюджете пока нет средств на такое сооружение, но проект должен быть готов, чтобы мы могли обратиться к правительству за финансированием.

И если мы все подготовим заблаговременно, у нас не получится такая ситуация как вышло с Ивановским мостом — проект делали на скорую руку, чтобы в Кабмине вдруг не передумали давать деньги на его строительство.

Мы понимаем, что денег на все эти объекты наверняка не хватит, но, мы надеемся, что УДХ возьмет наши идеи на вооружение при составлении своего списка.

]]>
Mon, 01 Nov 10 09:46:59 +0200 http://dumskaya.net/post/kakie-odesskie-dorogi-deystvitelno-nuzhd/author/
:{Пробок стало меньше: что именно изменили на 5-й Фонтана}: Пробок стало меньше: что именно изменили на 5-й Фонтана http://dumskaya.net/post/probok-stalo-menshe-chto-imenno-izmenili/author/ ✅Реализована еще одна моя давняя мечта — изменена схема движения на 5-й станции Большого Фонтана. 

Два года назад я записывал видео, где рассказывал о своих идеях по улучшению ситуации в этом месте.

На площади нет кругового движения. И получалось так, что те, кто поворачивает налево, блокировали путь тем, кто едет прямо. Хотя площадь очень большая, и можно было бы создать дополнительные полосы. 

Мою идею взяли в работу в КУ «СМЭП», создали несколько вариантов схем, заказали в частной компании моделирование и выбрали оптимальный вариант. 

Итак, что сделано в итоге ⬇️ 

🔸Увеличен радиус круга посредине — добавлена сплошная линия, которую нельзя пересекать. Таким образом увеличивается количество машин, которые ждут своего поворота. 

 🔸Сделаны объездные полосы для тех, кто едет прямо

 🔸Убрали светофор, который на самом деле только мешал и создавал дополнительную задержку машинам

🔸 Разметку наносили пластиком, которого должно хватить как минимум на два года

 🔸Добавлены велопереезды 🚲– теперь велосипедисты могут повернуть на Черняховского либо ехать прямо по Фонтанской дороге. Велопереезды отделены специальными делиниаторами. Можно уже точно сказать, что теперь это полноценная велосистема, объединяющая Таирова, Фонтан и центр

 🔸 Исчезла нелегальная парковка возле Макдональдса – по правилам дорожного движения запрещено парковаться на перекрестках. Теперь это не парковка, а велодорожка, которая защищена столбиками. 

Правда, еще не все готово — должны нанести стрелки и добавить знаки с направлениями движения, но уже видно, что результат есть. Нужно еще понаблюдать в часы пик. Конечно, при очень большом трафике с новой схемой все равно будут пробки. Но теперь они будут значительно реже.

 

]]>
Mon, 01 Nov 10 09:28:58 +0200 http://dumskaya.net/post/probok-stalo-menshe-chto-imenno-izmenili/author/
:{На Черняховского после реконструкции стало больше мест для парковки}: На Черняховского после реконструкции стало больше мест для парковки http://dumskaya.net/post/na-chernyahovskogo-posle-rekonstruktcii-sta/author/ На одном квартале улицы Черняховского теперь официально запрещено парковаться елочкой. 

Раньше парковка елочкой была возле «Сільпо», но теперь там можно парковаться только параллельно. 

Вчера здесь нанесли часть разметки и установили большую часть знаков, в том числе знаки параллельной парковки 7.6.1. Уже сегодня инспекторы будут штрафовать нарушителей.  

💰Штраф за неправильную парковку — 340 грн, а за парковку на велополосе — 680. 

На Черняховского после реконструкции стало больше мест для парковки

📌Парковка елочкой занимает целую полосу движения, и возникает пробка. Автомобилисты скажут, что им теперь негде будет парковаться, но это не так — легальных мест стало наоборот больше, чем было до реконструкции. Парковочную зону удлинили почти до самой остановки на 5-й Фонтана, а также сделали новую полосу параллельной парковки напротив «Укрэксимбанка». И я напомню, что есть еще подземный паркинг в ТЦ «Пятый элемент».  

📌При этом всем я не согласен с тем, какую схему разметки нанесли от улицы Говорова до площади 10 апреля. Парковочная полоса там не предусмотрена вообще, но зато нанесены широченные полосы движения по 4, 25 м шириной, тогда как достаточно было бы и трех метров — как раз поместилась бы легальная парковка. 

📌Пример ул. Черняховского показывает, что парковочных мест все равно никогда всем не хватит: сколько их не создавай — все они будут заняты, и водители будут все равно недовольны. Поэтому повторюсь, что правильная стратегия — развивать общественный транспорт, и тогда уменьшится количество машин на дорогах, и соответственно пробок станет меньше.

]]>
Thu, 01 Jan 70 03:00:00 +0300 http://dumskaya.net/post/na-chernyahovskogo-posle-rekonstruktcii-sta/author/
:{Два простых способа, чтобы немного улучшить ситуацию с одесскими маршрутками}: Два простых способа, чтобы немного улучшить ситуацию с одесскими маршрутками http://dumskaya.net/post/dva-prostyh-sposoba-chtoby-nemnogo-uluchsh/author/ 🧰✅В мэрии сегодня состоялся конкурс по выбору перевозчиков на городских маршрутах.  

Никакой конкуренции, впрочем, на конкурсе не было. Выставили 19 маршрутов. Пришли пять компаний, которые захотели оперировать 13-ю маршрутами. В итоге победила дружба: на каждый маршрут подавалось по одной компании. Все молодцы, все довольны. 

❗️Но на самом деле, это печально. На всех этих участников есть только четыре автобуса, которые соответствуют евростандартам, и всего три низкопольных автобуса. По сути этот конкурс консервирует существующую убогую ситуацию с маршрутками на целых пять лет, так как договоры заключаются именно на такой срок. 

Еще раз повторюсь, что у города нет стратегии развития общественного транспорта. Есть надежда на транспортную модель города, которая будет создана в следующем году. На ее основе будет разработан план устойчивой городской мобильности, и, возможно, там будет прописано, что нужно развивать городской электротранспорт, создавать новые маршруты.  

Но есть два простых способа хоть немного улучшить ситуацию с маршрутками, не прибегая к огромных тратам. 

📌Так, во время заседания я задал вопрос по поводу системы безналичной оплаты в маршрутках, которую внедрили в трамваях и троллейбусах. Чисто технически систему можно внедрить за пару недель и в маршрутках - было бы желание. Мне ответили, что это можно будет сделать только после изменений в правилах пользования городским транспортом. 

 Профильный департамент готовит правила уже год. Потом изменения должны пройти сессию, а потом регуляторную службу. Это долгий процесс, но я, конечно, буду всячески его продвигать.  

📌Еще задал вопрос о GPS отслеживании маршруток, и я не получил внятного ответа. Ну, значит, с департаментом транспорта будем плотно работать, чтобы внедрить трекеры. 

Должно быть общегородское приложение, в котором люди могли по GPS-навигатору видеть у себя на телефонах, когда будет ближайшая маршрутка, трамвай или троллейбус.

]]>
Thu, 01 Jan 70 03:00:00 +0300 http://dumskaya.net/post/dva-prostyh-sposoba-chtoby-nemnogo-uluchsh/author/
:{Строительство трамвайного кольца на 16-й Фонтана затянулось - готова только половина путей}: Строительство трамвайного кольца на 16-й Фонтана затянулось - готова только половина путей http://dumskaya.net/post/stroitelstvo-tramvaynogo-koltca-na-16-y/author/ 📍Посмотрели, как ведутся работы на 16-й станции Большого Фонтана, где строят новое трамвайное кольцо. 

🏗Темпы строительства, мягко скажем, оставляют желать лучшего.

Работы начались тут еще прошлым летом, но как видно, до финиша еще далеко. Пока что готова только половина путей, и построена новая подстанция. 

Необходимость создания такого кольца возникла в связи со стройкой многоэтажного жилкомплекса «Аквамарин» прямо у рельсов. Работы оплачивает кооператив «Морской-1», который и строит эту высотку возле путей. 

По договору до конца года кольцо должно быть готово, и очевидно, что подрядчику нужно хорошо напрячься, чтобы успеть к сроку.

]]>
Sun, 31 Oct 10 19:08:26 +0200 http://dumskaya.net/post/stroitelstvo-tramvaynogo-koltca-na-16-y/author/
:{Найдено самое загадочное коммунальное предприятие Одессы, на содержание которого уходит восемь миллионов в год}: Найдено самое загадочное коммунальное предприятие Одессы, на содержание которого уходит восемь миллионов в год http://dumskaya.net/post/naydeno-samoe-zagadochnoe-kommunalnoe-pr/author/ ❗️На сегодняшней сессии горсовета поднял вопрос о функционировании самого загадочного коммунального предприятия города — КП "Одесские инженерные сети". Оно настолько загадочное, что ни мэр, ни вице-мэры, ни другие чиновники с ходу не могли сориентироваться, кто отвечает за его деятельность. 

По сути единственное, чем занимается это КП — собирает деньги с провайдеров за размещение кабельных сетей в домах коммунальной собственности. Но у нас уже нет домов коммунальной собственности — они принадлежат собственникам квартир.

 💰 КП зарабатывает на провайдерах около 8 млн гривен в год и тратит их на свое содержание.

Я еще в начале года подавал запросы по поводу деятельности предприятия, структуры, количества сотрудников и их окладов. Но мне приходили одни отписки. В одной из них, к примеру, мне заявили, что данные об окладе сотрудников могут быть предоставлены только с согласия сотрудников. 

При этом на заседания бюджетной комиссии несколько раз вызывали директора КП «ОИС», и он ни разу не явился, ссылаясь на болезнь. 

 По моему мнению, необходимо вообще ликвидировать это предприятие и передать его функции департаменту городского хозяйства. Возможно тогда, кто-то будет следить за тем, чтобы провода на фасадах не свисали и не уродовали здания, как это происходит сейчас. 

]]>
Sun, 31 Oct 10 13:12:11 +0200 http://dumskaya.net/post/naydeno-samoe-zagadochnoe-kommunalnoe-pr/author/
:{Велополоса на Фонтанской дороге с высоты }: Велополоса на Фонтанской дороге с высоты http://dumskaya.net/post/velopolosa-na-fontanskoy-doroge-s-vysoty/author/ 🚲🚲🚲 Посмотрели, как наносят велополосу на Фонтане.

Уже вырисовывается отличная картина. 

📌Дорожку нанесли от 13-й до 5-й Фонтана и на Сегедской.

Знаки пока есть не везде, но вскоре должны закончить все работы. 

📌Напомню, что идея такой велодорожки – соединить велополосами Таирова и центр города. Дорожка идет по Львовской, Долгой, выходит на Фонтанскую дорогу, длится до 5-й Фонтана, соединится с дорожкой на Черняховского. Дальше будет поворот на Сегедскую, часть пойдет до Гагарина, соединится в районе 2-й станции и дальше по Канатной.

 

📌Есть еще много проблем – в частности, предстоит наведение порядка с парковкой. Можно увидеть, что местами на пути полосы обустроили нелегальные парковочные карманы с самовольно установленными знаками.

Предстоит их демонтировать или заменить на знаки параллельной парковки. 

📌К слову, с 1 ноября в Украине меняются дорожные знаки, регулирующие отношения водителей и велосипедистов. У владельцев авто появится больше обязательств перед велосипедистами.

]]>
Sun, 31 Oct 10 08:05:11 +0200 http://dumskaya.net/post/velopolosa-na-fontanskoy-doroge-s-vysoty/author/
:{Близится запуск трамвая "Север-Юг": работы на Преображенской выходят на финишную прямую}: Близится запуск трамвая "Север-Юг": работы на Преображенской выходят на финишную прямую http://dumskaya.net/post/blizitsya-zapusk-tramvaya-sever-yyg-rabo/author/ Постепенно приближаются к финальному этапу работы на Преображенской улице. Это последний ремонтируемый участок, который необходим для запуска трамвая «Север-Юг».

Завершить все работы должны к декабрю. Здесь будет первая в Одессе трамвайная остановка венского типа — трамвай пойдет посреди дороги и приподнимется до уровня тротуара, чтобы пассажирам было легче заходить.

На этом участке будут приподнятые выезды из дворов – такие же сделали на Черняховского. Пешеходам и людям с колясками не придется спускаться и подниматься при перемещении по тротуару. Скорее всего трамвай по центру дороги будет выделен так, чтобы у автомобилей не получалось заезжать на рельсы, ведь трамвай не должен стоять в пробках.

Надеюсь, что в декабре по окончании ремонта запустят трамваи по Новощепному ряду в сторону улицы Мечникова — к Алексеевской площади и на Старопортофранковскую.

Остается последний сложный момент — ремонт перекрестка Пантелеймоновской и Преображенской. Эти работы продлятся минимум полтора месяца. Однако точные сроки пока не определены. На время ремонта не будут ходить трамваи № 5, 28 и 18.

]]>
Sun, 31 Oct 10 07:58:56 +0200 http://dumskaya.net/post/blizitsya-zapusk-tramvaya-sever-yyg-rabo/author/
:{Инициируем введение электронного реестра заявок застройщиков на выдачу градусловий }: Инициируем введение электронного реестра заявок застройщиков на выдачу градусловий http://dumskaya.net/post/initciiruem-vvedenie-elektronnogo-reestra/author/ 🏗Для того, чтобы что-то построить в Одессе, необходимо иметь землю и градостроительные условия и ограничения. Но проблема в том, что эти градостроительные условия и ограничения зачастую выдаются непрозрачно и непублично. 

И потом мы вдруг удивляемся, что на пляже внезапно начинается стройка высотного жилкомплекса или десятиэтажного яхт-клуба, а на месте памятников архитектуры вырастает офисное здание. 

📌Сегодня на совместной комиссии по архитектуре и ЖКХ представил проект нашей фракции «Европейская солидарность», в котором мы инициируем введение электронного реестра всех заявлений застройщиков о предоставлении градусловий.

 📌До этого мы получили замечание от юридического департамента, в котором нам указали, что уже существует подобный государственный реестр — мол, зачем делать еще один на местном уровне.

Я посмотрел, там действительно есть заявки, но указаны только регистрационный номер и статус регистрации — ни кадастрового номера, ни адреса застройки.

 📌Мы уверены, что процесс выдачи градусловий должен быть прозрачным и публичным. К сожалению, закон нас ограничивает в этом плане. Единственное, что мы можем предложить – сделать так, чтобы управление архитектуры публиковало все заявки, которые они получают. И тогда общественность будет видеть на старте, что планируется строить в том или ином месте. 

 📌На сегодняшнем заседании вышел жаркий спор. В управлении архитектуры поясняют, что по закону застройщик при заявке не обязан подавать никаких визуальных проектов или расчетов. 

Вице-мэр Кучук в свою очередь поддержал нашу инициативу. В итоге решили, что до вынесения на предстоящую сессию горсовета проект доработаем вместе с юридическим департаментом.

]]>
Sat, 30 Oct 10 15:08:24 +0300 http://dumskaya.net/post/initciiruem-vvedenie-elektronnogo-reestra/author/
:{Вместо того, чтобы вакцинироваться и забыть про коронавирус, мы выдумываем всякую ахинею}: Вместо того, чтобы вакцинироваться и забыть про коронавирус, мы выдумываем всякую ахинею http://dumskaya.net/post/vmesto-togo-chtoby-vaktcinirovatsya-i-zab/author/ Я очень сильно хочу, чтобы эпидемия коронавируса скорее закончилась. Мне надоело носить везде маску, я не могу планировать поездки, потому что никто не знает, будут ли пускать украинцев в другие страны. Красная зона негативно влияет и на мой бизнес, и на наполнение бюджета города. Поэтому в городе в следующем году получится сделать меньше полезных дел. 

Чтобы это всё наконец-то закончилось, мы должны получить коллективный иммунитет в Украине. Достичь его можно только двумя путями — вакцинироваться или переболеть. Переболеть можно очень тяжело и не факт, что выжить. Из значимых для меня людей я потерял Александра Ройтбурда и Вадима Черного. Последний случай показывает нам, что деньги решают в жизни не всё. Особенно в моменты, когда медицинская система перегружена. 

Я уверен, что все эти ограничения и правила надоели практически всем людям. Но вместо того, чтобы пойти всем бесплатно вакцинироваться и через месяц забыть про этот коронавирус, мы выдумываем всякую ахинею. В Нидерландах и Дании вакцинирован большой процент населения. Когда я был в Нидерландах в августе, маску от меня не требовали надеть нигде! И никто не ходил в масках. Смертность там сейчас около 10 человек в сутки. Похожая история в Португалии — во время вспышки в июле и августе (кстати, привет всем сторонникам сезонности коронавируса) умирали около 15 человек в сутки. В Украине вчера умерло 219! 

Особенно я хочу разобрать аргумент против вакцинации мол "мы не знаем, что там внутри и какие долгосрочные последствия". Даже видел анекдот на эту тему. "Говорили, что после укола вакцины у меня не будет детей. Но я сделал укол, вернулся домой и все трое дома". 

Ребята, вот серьезно, а вы всегда знаете долгосрочные последствия употребления всего, что вы едите? Всех лекарств? Алкоголя? Как на счет сигарет и других способов употребления никотина? Гомеопатия? Травы? Ношение годами мобильного телефона в кармане?

Я доверяю науке и ученым. Весь современный мир держится на науке и ученых. Устройство, с которого вы читаете этот текст, было создано десятками тысяч ученых. Оно невероятно, фантастически сложное, состоит из миллиардов "деталей". И миллионов строчек программного кода. У вас перед глазами сейчас более десятка Нобелевских премий по физике. Размер транзисторов в современных процессорах составляет буквально десятки атомов. И поэтому в 21 веке выступать против науки и ученых, используя её плоды — невероятная дичь. 

Я с огромным удовольствием в прошлом году прочитал статью про то, как была сконструирована вакцина компании Pfizer — https://habr.com/ru/post/535626/

Поэтому всё в наших руках. Либо почти все переболеют и часть умрёт, либо почти все вакцинируются и почти никто не умрёт. Выбор в руках каждого из нас. Я свой сделал еще в марте этого года, когда вакцинировался. Но те, кто не вакцинируются, по сути держат в заложниках тех, кто вакцинировался. Поэтому все их разговоры про свободу, права, геноцид и фашизм оборачиваются интересным образом. 

Мы два года уже живем в этой реальности, и пора это заканчивать. И нет, фальшивый сертификат о вакцинации не поможет скорее закончить эпидемию и вернуться к нормальной жизни. Не поможет спасти жизни окружающих.

Весь день вижу потоки отборнейшего бреда в комментариях, поэтому вряд ли буду отвечать.

Вместо этого — вот адреса, где можно получить вакцину: https://omr.gov.ua/ua/essential/224174/

]]>
Fri, 29 Oct 10 18:10:15 +0300 http://dumskaya.net/post/vmesto-togo-chtoby-vaktcinirovatsya-i-zab/author/
:{Стоит ли разрешать таксистам пользоваться полосой общественного транспорта?}: Стоит ли разрешать таксистам пользоваться полосой общественного транспорта? http://dumskaya.net/post/stoit-li-razreshat-taksistam-polzovats/author/ Вчера в Министерстве инфраструктуры обсуждали реформу такси, и члены комитета задались вопросом, разрешать ли таксистам использовать полосу общественного транспорта.

Пока парламентарии не могут определиться, я им отвечу. 

У нас был соцопрос на эту тему, который показал, что 23 % одесситов ездит на своих машинах и 12 % на такси. То есть, примерно треть всех машин на дрогах представляют ту или иную службу такси. Пустить их легально на полосу общественного транспорта – это полностью убить смысл этой полосы.

 К примеру, у нас в "Такси Бонд" в пиковые часы на одном квартале может находиться с десяток наших машин, а ведь мы не занимаем даже треть рынка Одессы.

И еще нужно понимать, что сейчас очень легко зарегистрироваться водителем такси — это можно сделать даже удаленно. В итоге, каждый хитрый автомобилист захочет стать таксистом и будет легально пользоваться этой полосой. 

Депутаты, когда принимаете законы, учитывайте, что украинцы, а одесситы тем более - народ очень предприимчивый😀

]]>
Fri, 29 Oct 10 14:58:04 +0300 http://dumskaya.net/post/stoit-li-razreshat-taksistam-polzovats/author/
:{Улица Черняховского будет удобной для пешеходов без постоянных подъемов и спусков}: Улица Черняховского будет удобной для пешеходов без постоянных подъемов и спусков http://dumskaya.net/post/ulitca-chernyahovskogo-budet-udobnoy-dlya-pe/author/ Давно хотел прокомментировать один момент многострадального ремонта улицы Черняховского.  

📌Сейчас многие пишут возмущения на тему того, что все межквартальные проезды здесь делаются без пандусов. Людям кажется, что невозможно будет заехать с коляской или на велосипеде на новые велодорожки. 

📌Спешу всех успокоить: без учета доступности для всех людей ни одну улицу сейчас построить невозможно. Это строго регламентировано строительными нормами, и без этого проект даже не прошел бы экспертизу. 

📌На Черняховского впервые в Одессе при капитальном ремонте будут делать приподнятые межквартальные проезды. И я надеюсь, что такая практика сохранится и на все последующие ремонты. Это означает, что людям не надо будет спускаться и подниматься при прохождении таких участков — для пешеходов вся улица наконец-то станет плоской, без постоянных подъемов и спусков.  

📌А вот подниматься и опускаться придется теперь машинам.🚘 И это послужит дополнительным фактором безопасности — автомобилисты не смогут сделать это очень быстро, случайно кого-то сбив. 

📌Я нашел на Google maps примеры того, как подобное сделали в Вене и в Роттердаме. Ну, а обо всем остальном, что касается ремонта этой улицы, поговорим, когда он закончится.  

⚠️🚸К слову, с утра субботы до позднего вечера воскресенья Черняховского перекроют для укладки финального слоя асфальта на проезжей части.

]]>
Fri, 29 Oct 10 14:18:27 +0300 http://dumskaya.net/post/ulitca-chernyahovskogo-budet-udobnoy-dlya-pe/author/