Публикации блоггера на сайте Думская.net - Іван Черненко http://dumskaya.net/ Блог Іван Черненко ru-ru http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss Думская.net info@dumskaya.net info@dumskaya.net :{Електронні рецепти на ліки: чому це важливо?}: Електронні рецепти на ліки: чому це важливо? http://dumskaya.net/post/elektronni-retcepti-na-liki-chomu-tce-vazhl/author/ Поступово в Україні впроваджують електронні рецепти на ліки і з часом, сподіваюсь, більшість ліків можна буде отримати/придбати лише за рецептом.

Чому це важливо?

По-перше, рецептурні препарати, а це більшість ліків, якими ми лікуємо гострі та хронічні захворювання, мають свої показання, побічні ефекти, певне дозування і кратність прийому.
Частенько пацієнти керуються принципом "сусіду допомогло і мені допоможе", який може призвести до катастрофічних наслідків. Вільний продажбільшості ліків, консультації сусідів чи провізорів і пацієнт йде додому з торбинкою ліків, так і не потрапивши до лікаря.

По-друге, саме лікар має робити призначення, підібрати дозування, кратність, оцінювати ризики, сумісність препаратів, корегувати лікування і т.д.

В моїй практиці були приклади передозувань кардіологічними препаратами, через звичайну помилку пацієнта. Пацієнт замість відвідати повторно лікаря, просто купив препарати за старими призначеннями і сам вирішив відкоригувати дозування.

По-третє, деякі препарати здатні викликати залежність. І ви здивуєтесь, наскільки іноді це банальні препарати, які дуже легко купити. Наприклад, в Україні досі абсолютно легально можна купити краплі з фенобарбіталом. І я знаю купу літніх людей, які міцно "присіли" на ці краплі і не можуть від них відмовитись. А здавалося б звичайнісінькі заспокійливі крапельки "від серця".

Тому в майбутньому в Україні планується посилювати контроль за відпуском рецептурних ліків. Для цього впроваджують електронний рецепт.

Завдяки е-рецепту лікар зможе мати доступ до історії лікування пацієнта, враховувати дані про супутні захворювання пацієнта та інші ліки, які він приймає для ефективного призначення лікування. А з часом – відслідковувати результати та за потреби створити план лікування.

Така система відпуску ліків існує в більшості цивілізованих країн і, сподіваюсь, в найближчі роки повноцінно запрацює в Україні.

Пам’ятайте, самолікування шкодить вашому здоров’ю.

]]>
Fri, 26 Nov 10 10:53:05 +0200 http://dumskaya.net/post/elektronni-retcepti-na-liki-chomu-tce-vazhl/author/
:{Щодо збору грошей для поранених}: Щодо збору грошей для поранених http://dumskaya.net/post/shchodo-zboru-groshey-dlya-poranenih/author/ Любі друзі, якщо ви вирішили збирати гроші для поранених, то треба засвоїти декілька речей.

1. Забезпечення лікарень зараз нормальне, так може іноді чогось не вистачати, але зазвичай ліки є. Плюс багато гуманітарки.

2. Військові лікуються так само в рамках ПМГ, як і цивільні. Тому, коли ви пишите, що для військових "немає пільг" в Україні, або вони мають самі сплачувати за лікування, то мені хочеться дати в писок, бо ви або свідомий дезінформатор, який працює на ворога, або емоційний дурень, що не розібрався ситуації.

3. Якщо лікар каже, потрібні ліки, завжди уточнюйте у адміністрації, чи не завалялись вони десь на складі, і таке буває. Лікар не завжди знає, що у головної сестри "на чорний день". Або це можуть бути тимчасові трудності, ждуть поставку і т.д. і треба просто трошки почекати.

4. Дійсно можуть бути проблеми з пелюшками, памперсами, таке купується в останню чергу. Може бути проблема з металом для травматологічних операцій. Але є але. Для військових купується дуже багато метало, багато йде гуманітарки, тому просто може не бути в цій лікарні. Але завжди можна знайти в іншій, перевести пораненого туди, де є і не збирати кошти.

Але ви точно не повинні збирати на шприці, катетери, бинти, спирт, або антибіотики.

5. Якщо вже вирішили збирати — готуйтесь відповідати на питання. Це нормально, коли люди питають, на що збір. Потім обов'язково публікуйте чеки і т.д.
Бо інакше ви будете сприйняті за шахраїв.

З.І. З практики, зазвичай багато таких зборів виникають через недостатню комунікацію рідних/волонтерів, які самі собі вигадають, що потрібні будуть гроші і "пільг немає", не розмовляючи до цього з адміністрацією і не дізнавшись всіх деталей.

Не треба розповсюджувати недостовірну інформацію і збирати на те, що можно отримати безкоштовно.

Бо для кого, а для військових зараз ну все, що є в лікарні видадуть.

UPD ще раз уточню, найбільш проблемні позиції це дійсно метал. Але завжди беріть офіційні запити, це забезпечує вас і пацієнта від звинувачень в шахрайстві.

]]>
Thu, 18 Nov 10 10:16:14 +0200 http://dumskaya.net/post/shchodo-zboru-groshey-dlya-poranenih/author/