зезман2

31 травня 2025, 09:09

Нові настили, забігайлівки, мінімум відпочивальників і уламки російських дронів: пляжі Великого Фонтану напередодні сезону  



Уже завтра, цієї неділі — літо. Сонце, море, відпочинок. Але чи готові одеські пляжі до сезону? Що там із безпекою берегової лінії, доступністю, інфраструктурою, чистотою?

Обласна та міська влада тримає багатозначну паузу і не поспішає оголошувати щасливчиків, які виконали суворі вимоги воєнного часу.

«Думська» проінспектувала міські пляжі. Сьогодні до вашої уваги фотозвіт про стан берегової лінії від 10-ї до 16-ї станції Великого Фонтану. Обережно — багато фотографій!

Перше, що впадає в око - це безлюдність пляжів, набережних і Траси здоров'я. Зрозуміло, що погода ще не дуже-то й спонукає до водних процедур, але людей зовсім мало — по 2-3 людини на пляж. Є, звісно, і винятки, але про них пізніше.

Ми стартуємо з набережної в районі 9-ї станції Фонтану, облаштованої «трудами і турботами» власника замку Гаррі Поттера. Від пляжу тут практично нічого не залишилося: бетонні траверси розбиті, галька змита в море, місцями хвилі б'ються в підпірну стіну і сходинки, що ведуть до пляжу. Кабінки для переодягання, встановлені вздовж стіни, виглядають як після ворожого обстрілу.

Величезний пляж «Чайка» також пустельний. Шезлонги, парасольки тут явно ще не затребувані, зате чималу частину займає літній майданчик якогось питного закладу. У кутку пляжу, буквально під апартаментами «Марістелла», які були колись рятувальною станцією, нагромадження бувалого пляжного приладдя.

Ми вже писали про те, чому пляжі не можна перетворювати на склади і чим це загрожує, великий матеріал про те тут. Наші журналісти зверталися з цією проблемою до правоохоронців і в КП «Узбережжя Одеси», на жаль, безрезультатно. Зовсім недавно горів розташований трохи далі пляж Cuba, ми до нього ще дійдемо. Але, мабуть, біда сусідів і самих орендарів нічому не вчить.

Про те, що формально сезон ще не розпочався, найяскравіше свідчить те, що всі рятувальні вишки в межах 10-16 станції Фонтану порожні.

Пляжні комерсанти, при цьому, вочевидь щось знають: більшість кав'ярень відчинені, елітні й не дуже комплекси наводять останній марафет. Вдалося навіть спостерігати як біч-бої просівають пісок. Активно тривають роботи на інклюзивному пляжі 11-го Фонтану: тут закопали настил, яким буде зручно пересуватися на візку, і будують величезний навіс. Прохід тут тимчасово перекрито.

У деяких місцях з'явилися нові настили, але заставляти її пляжними меблями орендарі поки не поспішають. Набережна в районі 11-ї станції втомилася за зиму і явно потребує косметичного ремонту.

Пляжний комплекс «Public», що став відомим після ось цієї пікантної історії, вже готовий до прийому відвідувачів. Ціни, до речі, торішні: шезлонг обійдеться в 200 гривень, бунгало — в 400.

Пляж у районі 13-ї станції, який довгі роки носив назву «Рів'єра», судячи з усього, обзавівся новими суборендарями. Тут встановили величезні гойдалки, до яких шикується черга з інстаграм-інфлюенсерів. На цьому з благоустрою все: у центральній частині пляж абсолютно не доглянутий. Іржавіє старий настил, а з-під піску пробивається травмонебезпечний фундамент якихось будівель.

Пляж на 14-й станції в кращому стані. З одного його боку готовий зустріти гостей комплекс Cuba: з іншого — як завжди, переповнений людьми «Кораблик», у центрі відновлюється після нещодавньої пожежі комплекс «Ківі». Тут ми до речі виявили уламки російського безпілотника типу «шахед». Судячи з усього, наше доблесне ППО збило смертоносний дрон у морі під час підльоту до узбережжя.

Один із найжвавіших пляжів — спортивний. Одеситки та їхні супутники відточують тут майстерність гри у волейбол і пляжний теніс. Атмосфера дуже тепла і дружня.

У районі 15-ї станції можна насолодитися живим виступом піаніста. Молодий чоловік радує відпочивальників легкими джазовими імпровізаціями. За бажання можна віддячити музиканту донатом.

Пляж на «Золотому березі» більш жвавий, дається взнаки зручність під'їзду і наявність об'єктивно найкрасивішої набережної міста. Хот доги, чебуреки, настоянки, морозиво, тир - усі точки вже відкриті і роблять власникам касу.

Пляжі під санаторієм ДСНС пустельні, але заклади працюють. Тут ми зустріли співробітниць управління комунальної власності, які також як ми інспектували території. На одному з наметів навіть наклеєно припис про демонтаж. Загалом міська влада працює і так само як і одесити чекає сезону.

Другу частину інспекції читайте на наших сторінках найближчим часом.

Автор — Альберт Вагомих


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!












































































































































Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter


Новини по цій темі:





Неравнодушный
Вот и лето пришло, а город… не готов к отдыху на пляжах. Должны быть как платные туалеты, так и бесплатные чтобы не было загажено всё вокруг. Все эти забегаловки-рыгаловки не располагают к отдыху. Хочется тишины на пляже, а не громкой музыки из динамиков. Власти думают вообще об отдыхе простых сограждан?
   Відповісти    
Коментар отримав забагато негативних оцінок

Коментар отримав забагато негативних оцінок

Не тошните мне на нервы
К сожалению дырки в полу у туалетов  это наше наследие и проклятье. Как в х/ф:«Собачье сердце»  разруха не в клозетах, а в головах… То что пляжи будут шумными и с кучей наливаек — это тоже наше наследие и проклятие: городские власти  вообще не заинтересованы в содержании пляжев, там много не спи… , ой украдешь, вот глянем, чем закончится афёра с кап ремонтом набережной воз Морской симфонии. А то, что музыка шумная, так можно и дальше от неё расположиться, а не как в общественном транспорте в самую жарюку сесьть возле окна и кричать: закройте, а то мЕнЕ дует!
   Відповісти    
amr
amr 31 травня 2025, 12:50     +9      
Мелкая необустроенность преходяща. Сделать туалеты, отремонтировать лестницы убрать мусор не так и сложно, даже выгнать арендаторов с уродскими настилами возможно. А вот как бороться с повсеместными безобразными бетонными монстрами  непонятно. Изуродовали все побережье, каждые несколько сот метров — и «спасательная странция» этажей в 15 и продолжают множится даже во время войны.
   Відповісти    
Руслан Испанцев
А где дельфин, на который меня возили с рождения, где тот самый легендарный Ланжерон, где я вырос, где Отрада на худой конец??? Зачем показывать побережье пгт. Трухановка, которое к настоящей Одессе ( таки да, построенной тем самым Ланжероном, Де Воланом и т.д) имеет такое же отношение как фонарь к луне?
   Відповісти    
Адмирал Крузенштерн
Спасение утопающих дело рук самих утопающих! Товарищи, кто утонет, тот телевизор смотреть дома не будет!
   Відповісти    
Неравнодушный
Вот и лето пришло… Пусть оно будет спокойным! Политики обязаны договориться, тем более что первопричины войны находятся на россии.
   Відповісти    
Коментар отримав забагато негативних оцінок

   Правила




23 червня
21:42 Ще один храм в Одесі перейшов до ПЦУ: там виявили ікони російських царів та символи «руського міра» (відео) видео
12
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
1
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
16
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
4
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
24
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
6
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
6
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
5
14:10 В Одесі помітили сарану: звідки з’явилися комахи та чи існує загроза фотографии
6
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
7




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×