Кравоцова1



Постійні тимчасові труднощі: чому на одеські вулиці виходить дедалі менше тролейбусів, а величезні автобуси стоять у депо?


Шість великих автобусів, переданих Одесі німецьким містом-побратимом Регенсбургом, другий місяць залишаються в депо, а на лінії виходить дедалі менше тролейбусів.

Так, сьогодні містом курсувало 62 машини, при тому що тиждень тому їх було 73, передає кореспондент «Думської», який поспілкувався з керівниками основних транспортних підрозділів мерії та власними джерелами.

Почнемо з величезних подарованих німцями автобусів. Усі шість стоять у депо, чотири ж ще не прибули з Регенсбурга. Про вихід на маршрут поки що не йдеться — недостатньо і машин, і водіїв.

Прогнозів щодо термінів директор міського департаменту транспорту Володимир Хитренко поки що не дає. Каже лише, що процес довгий і складний.

«Багато роботи — автобуси треба оформити, водіїв набрати, вони мають стажуватися. Дат конкретних поки що назвати не можу», — заявив Хитренко в інтерв'ю «Думській».

Крім того, він зазначив, що після резонансної заяви Геннадія Труханова про те, що бракує водіїв-чоловіків, до мерії все частіше стали звертатися жінки. У більшості з них права категорії D, а потрібно DE. Доводиться довчатися.

Раніше в мерії заявляли, що 10 вісімнадцятиметрових машин курсуватимуть за новим маршрутом №141, який зв'яже центр міста (Преображенська/Пастера) із селищем Котовського (вул. Паустовського).

Крім того, на лінію виходить загалом на 11 тролейбусів менше, ніж ще кілька тижнів тому. Це, якщо так прикинути, мінус цілий маршрут.

Як розповів «Думській» директор «Одесміськелектротрансу» Микола Литовчук, головна причина скорочення кількості машин — брак водіїв.

«Хтось захворів, а комусь дорогою на роботу дали повістку і відразу повезли на медкомісію. Уже 108 співробітників ОМЕТ служить у Збройних силах. Причини абсолютно об'єктивні. Цілеспрямовано ніхто тролейбуси з маршрутів не знімає. Сьогодні на лінії 62 тролейбуси (ще тиждень тому їх було 73, - Ред.) і 89 трамваїв», — запевняє Литовчук.

Водночас джерела «Думської» в департаменті транспорту називають й інші, додаткові причини скорочення кількості машин.

«Робиться це для того, щоб дати більше роботи маршруткам. Про тиск на тролейбус №8 говорили наприкінці 2023 року, але ключовий момент тут № 9 і 10 - це дуже хлібні маршрути та добре накатані, там був маленький інтервал. Але у них завдання — відродити автобусний маршрут №9. Нового директора (Миколу Литовчука, — Ред.), якого раніше звільнили, до того ж із дуже непривабливою історією, дуже люблять маршрутники, це їхня людина», — каже наш інформатор.

Нагадаємо, кілька років тому міськрада ухвалила принципове рішення і повністю витіснила автобуси з дев'ятого маршруту, залишивши на ньому лише тролейбуси.

Інше ж джерело, вже в міськраді заявляє, що процеси набагато глибші.

«Ініціатором таких масштабних і згубних змін є невдалий «комендант Бессарабії» («бессарабської народної республіки», — Ред.), голова Одеської райради Віталій Барвіненко, який позиціонує себе як новий бенефіціар Одеси й активно лобіює інтереси перевізників. Він посилює свої позиції і претендує на неофіційний контроль як над департаментом транспорту, так і над комунальною установою СМЕП. Поки що в нього це виходить, щоправда ціною вже явного занепаду КП «Одесміськелектротранс», яке попередніми роками регулярно визнавали найкращим підприємством України у своїй галузі», — каже наш співрозмовник.

Зазначимо, що за останні роки Одеса наростила пристойний парк тролейбусів. У нас є 47 машин БКМ (якщо бути точними, 46: одна машина проблемна), 10 «богданів», щонайменше 10 «рогатих» ТролЗа. Це все нові або відносно нові машини.

Уже після початку великої війни капітально відремонтували 6 ЮМЗ. Є ще десяток не нових, але вельми живеньких «шкод» і ЗІУ-9.

Залишається в депо і новий трамвай «Татра» — з технічних причин. Уже цього, максимум наступного тижня одесити зможуть на ньому покататися, повідомив директор ОГЕТ Микола Литовчук.

Як і гіганти «Одіссей макс» — вони курсуватимуть за маршрутом №5 або 17. Працювати на лінії «Північ-Південь», для якого їх і збирали-купували, не можна через проблеми зі спуском Маринеско.

Нагадаємо, в Одесі стартував і процес переділу ринку автобусних перевезень. Департамент транспорту розірвав договори з компанією «Старс Транс», яка обслуговує маршрути №№ 16, 288, 6, 190, 191, 233, 237, 145, 149, 263.


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!


Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter


Новини по цій темі:





Евгений Блиновский
Троллейбусы чаще всего полупустые, так что проблемы с их количеством нет. С маршрутками всё намного хуже…
   Відповісти    
Dyad
Dyad 23 січня 2024, 21:27     +1      
Кроме дерибана ничего не умеют
   Відповісти    
Владимир Копяк
Когда я слышу фамилию Барвиненко, то хочется задать много вопросов нашим компетентным органам, но понимаю, что это бесполезно
   Відповісти    
Victor 6932
Почему так происходит, по моему, ясно. Подавляющему числу перевозчиков, которые используют маршрутки, типа Богданов или Эталонов, это невыгодно. Не для того покупались эти тысячи маршруток, чтобы пришел троллейбус вдруг и сгреб всех пассажиров со злачного маршрута. Ни для ког ни секрет, что водители автобусов платили и, скорее всего, и сейчас  платят за то, чтобы троллейбус помедленнее двигался а перед крупным перекрестком подольше постоял на остановке, давая дорогу скотовозкам. А то и вообще сошел с линии уехал в парк. Возможно, что-то подобное происходит и с большими автобусами.
   Відповісти    
   Правила




23 червня
21:42 Ще один храм в Одесі перейшов до ПЦУ: там виявили ікони російських царів та символи «руського міра» (відео) видео
11
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
1
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
15
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
4
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
24
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
6
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
6
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
5
14:10 В Одесі помітили сарану: звідки з’явилися комахи та чи існує загроза фотографии
6
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
7




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×